رسیدن تعبیر به دیگری | تعبیرستان
رسیدن تعبیر به دیگریدانستنیها
×
بستن

رسیدن تعبیر به دیگری

این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر خوابم به همان شخص برسد).
واقعیت این است که افراد هم مثل تمام موضوعاتی که در کتاب‌ها و سایت‌های تعبیر خواب به آن‌ها پرداخته شده ممکن است به صورت یک نماد و نشانه و سمبل باشند. مثلاً چطور بادام در خواب نماد و نشانه نعمت و روزی می‌باشد (یا به قول معروف تعبیرش نعمت و روزی می‌باشد) و یا خنده در خواب نماد و نشانۀ غم و اندوه است. در واقع مثل صدها تعبیری که در کتاب‌ها و سایت‌های تعبیر خواب ثبت شده است هر فردی نیز می تواند تعبیری داشته باشد؛ یعنی نماد کس دیگری شود. در خیلی از موارد افراد مختلف در ذهن شما به صورت یک نماد خاص تبدیل می‌شوند، یعنی وقتی که اسم کلاه‌بردار و حقه‌باز به گوش شما می‌خورد، فلان شخص را به یاد می‌آورید، یا اگر حرف از قدرت بدنی و زور و توان جسمانی می‌شود به یاد یکی از دوستان خودتان می‌افتید. منتها در عالم خواب هر فردی می‌تواند نماد و نشانه باشد! یعنی هر فردی می‌تواند در یک یا حتی چند مورد خاص نماد و نشانۀ چیزی باشد. این طور نیست که بگوییم مثلاً پسر خالۀ من در خواب نماد آدم باسواد است، زیرا همان پسرخالۀ شما در خوابی دیگر می‌تواند نماد و مثالی از انسانی مذهبی باشد.
حال سوال این است که چه طور باید فهمید تعبیر به چه کسی می رسد؟
برای فهم این سوال در ابتدا باید بفهمید که تعبیر خواب به همان شخص می‌رسد یا خیر و بعد اگر فهمیدید که تعبیر به آن نمی‌رسد باید بفهمیدید که به چه کسی می‌رسد.
بنابراین در شروع کار با راه‌های زیر ببینید که تعبیر به همان شخص می‌رسد یا خیر:
1.    بهتر است در ابتدا تعبیرهای مربوط به هر شخصیتی را در کتاب‌ها و سایت‌های تعبیر خواب بخوانید. مثلاً تعبیر پیر یا تعبیر دختر یا تعبیر جوان و... زیرا مثل تمام چیزهای دیگر برخی از تعبیرها بین همه یا عده‌ای از انسان‌ها مشترک است و زاییده ذهن شما نیستند.
2.    اگر با آن شخصی که در خواب دیده‌اید رابطۀ کمی دارید یا اصلاً رابطه‌ای ندارید بعید است تعبیر به همان شخص برسد. مثلاً وقتی که دوست قدیم خود را که سالیان سال قبل با او آشنایی داشته‌اید و در حال حاضر یا از دنیا رفته یا اصلاً خبری از او ندارید را در خواب خودتان می‌بینید، بعید است تعبیر به او برسد. یا یک بازیگر سینما یا یکی از اشخاص مشهور را در خواب می‌بینید که مسلماً احتمال رسیدن تعبیر به آنها آنقدر کم است که اصلاً فکرش را هم نباید کنید که تعبیر به همان‌ها برسد.
3.    اگر با شخصی که در خواب دیده‌اید دائماً در ارتباط خاص هستید و این ارتباط خاص به صورت عادت درآمده است، مثلاً با یکی از بچه‌های محل خودتان دائماً در حال جنگ و دعوا هستید و اتفاقاً یک شب می‌بینید که باز هم با او در حال دعوا و درگیری می‌باشید. در اینجا اگر در عالم بیداری و قبل از خواب با او درگیر نشده باشید و از دعوای قبلی شما مدت زیادی گذشته باشد، احتمالاً او به شکل نماد و مثال "دشمن" درآمده و تعبیر به او نمی‌رسد.
4.     اگر کاری برخلاف شخصیت فرد باشد یا اینکه از حد توان او بیشتر بوده یا پست‌تر از آن باشد که بخواهد آن را انجام دهد، در این صورت بعید است که تعبیرش مربوط به او شود.

خب حالا بعد از آنکه فهمیدید آن فرد در خواب شما به صورت نماد و مثال است، برای اینکه بفهمید نماد و مثال چه کسی است و تعبیرش به چه کسی می‌رسد:
1.    بیشتر به شخصیت و خصوصیات آن فردی که دیده‌اید توجه کنید و بعد ببینید که با چه کسی می‌تواند شبیه باشد (مخصوصاً خصوصیاتی که در خواب بارزتر و مشخص تر بوده).
-    مثلاً معلم دوران دبستان را در خواب می بینید و احتمالاً او در خواب شما نماد انسان راهنما یا اندرزگو باشد.
-     یا به عنوان مثال آدم بداخلاقی را در خواب خودتان با همان بداخلاقی های همیشگی می بینید و شاید تعبیرش به خود شما برسد و این خواب اخطاری نسبت به اخلاق بد شما باشد (در خیلی از خواب ها اشخاصی که می بینیم در واقع خود ما هستند و تعبیرشان به خود ما می رسد).
-    یا مثلاً گاهی وقتها برای درک احساسات دیگران و هم‌دردی با آنها خود ما در خواب به جای بعضی افراد قرار می‌گیریم تا عواطف و دردهای آن‌ها را بهتر بفهمیم. مثلاً در خواب می‌بینیم که در جای تنگی گرفتار شده‌ایم و ممکن است این خواب اشاره داشته باشد به یکی از زیردستان ما که در تنگنا قرار گرفته است و باید به احوال او برسیم. یا اینکه می‌بینیم کسی در حال کتک زدن ما می‌باشد و ممکن است تعبیرش به کسی برسد که او را زده‌ایم یا خواهیم زد و به این وسیله فهمیده‌ایم کتک زدن او یعنی چه! (حالا شاید این کتک زدن خوب باشد یا نه).
2.    همچنین در برخی موارد شاید تعبیر خواب بچۀ کوچک به پدر و مادر او برسد. یا تعبیر خواب شخصی اسیر و دربند به کسی برسد که اسیر او می باشد. یا تعبیر خواب یک زن به شوهر او برسد (همۀ اینها در صورتی است که خودشان شایستگی رسیدن به آن تعبیر را نداشته باشند).
3.    یکی دیگر از راه‌های اصلی و لازم برای فهم اینکه تعبیر به چه کسی می رسد استفاده از اصول و روش تعبیر می‌باشد (برای این کار به روش تعبیر خواب مراجعه نمایید).

با توجه به مطالبی که گفته شد شدیداً تاکید می‌کنم که از بدبینی‌ها یا خوش‌بینی‌های نابجا نسبت به افرادی که در خواب مشاهده نموده‌اید اجتناب کنید! یعنی نگویید "همان کسی در خواب دیده‌ام تعبیر به همان برمی‌گردد" و شروع کنید خواب خود را برایش تعریف کردن(و یا اشتباهات دیگر).

همچنین باید بدانید که با مقداری تمرین عملی، تمامی این اصول را در یک لحظه به صورتی ذهنی انجام خواهید داد و نیازی نخواهد بود به مطالب گفته شده مراجعه نمایید و دوباره آنها را بخوانید.نویسنده: عبادنژاد
منبع: تعبیرستانارسال نظرات

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود