دختران چوگان | تعبیرستان
دختران چوگانورزشیدانستنیها
×
بستن

دختران چوگان

اولین تجربه بین المللی بانوان سواركار ایران
همه كودكان را به میدان فرست
به بازیدن گوی و چوگان فرست
دخترها كنار جوی آب و زیر سایه چنارهای بلند نشسته اند. اضطراب دارند و دل توی دلشان نیست. گه گاه نگاهی به اسب ها می اندازند و بعد به میدان كه روبه روی آنها است. دروازه ها از قلب تاریخ آمده اند، دو میله موازی كه فاصله شان حدود 300متر است. زمین 60 هزار متری تا چند دقیقه دگر زیر سم اسبان خواهد لرزید و افسار در دست دختركانی است كه به سمت گوی می رانند.
دختران ایران لباس سبز پوشیده اند و با ساز و برگ سوار می شوند. دختران انگلستان هم جامه سفید به تن كرده اند و اسب ها را هی می كنند. كارگران دم اسب ها را گره می زنند. زین و برگ را سوار می كنند.
كنار دروازه شمالی «ستار» سوار بر اسب كهر اوضاع را ورانداز می كند و تكس وبستر هم با آن عینك آفتابی و كلاه لبه دار با دختران انگلیسی حرف می زند. ستار از پاكستان آمده و وبستر از استرالیا تا داور بازی های سه جانبه چوگان دختران ایران، استرالیا و انگلستان باشند.
دختران ایران آماده ورود به میدان می شوند. كتایون سوار بر رویا است، نادیا سان لایت را نوازش می كند، غزاله روی زین آویلا است و هاله هم با راما می تازد.
انگلیسی ها هم اسب های كهر را سوار شده اند. دهنه ماه بانو در دست لوئیز است، آنا «آقا» را می راند، كارولین كاپیتان تیم «نور»را انتخاب كرده و هلوئیز هم فونیكس را هی می كند.
راس ساعت شش بعدازظهر قرار است اولین مسابقه بین المللی دختران چوگان بازی ایرانی آغاز شود و پیش از آغاز فرصت خوبی برای یادآوری خاطرات است.
دختران ایران یك ماهی است كه دوباره كنار هم جمع شده اند. كتایون از آمریكا آمده، نادیا از آلمان و غزاله هم چند وقتی است كه در اهواز درس می خواند. تیم چهار نفره ایران دو هفته ای تمرین كرده اند تا در برابر دوتا از بهترین تیم های دنیا یعنی انگلستان بازی كنند. اوضاع به شدت هیجان انگیز است طوری كه دخترها پیش از شروع نمی دانند به كدام سمت بروند. اینجا «كانون چوگان» است و آفتاب گرم تابستانی به شدت می تابد.
دو تیم به خط شده اند، روبه روی جایگاه. گوینده فهرست دو تیم را می خواند و دخترها به ترتیب اسب را هی می كنند و پیش می آیند و بعد از یك دور می روند سرجایشان. رتبه و امتیاز هر یك از سوارها هم خوانده می شود و طبق قانون به تیم ضعیف تر یعنی ایران دو گل به صورت آوانتاژ داده می شود.
بازی كه شروع می شود ایران 0-2 جلو است اما خیلی زود تابلوی نتایج تغییر می كند.
چوكه (یك چهارم زمان بازی معادل 5/7 دقیقه) اول آغاز شده و سفیدها خیلی سریع گوی را می رانند. سبزها تا به خودشان بجنبند یك گل می خورند. راجا ستار پاكستانی گوی را ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
خدایا کمک (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند