نیازهای تندرستی | تعبیرستان
نیازهای تندرستیورزشیدانستنیها
×
بستن

نیازهای تندرستی

مقالات گوناگونی درباره مسائلی چون سلامتی زنان، زنان و طب ورزشی به طور روزافزون مكرراً چاپ می گردد. كتابهای خودآموز و راهنمای تندرستی زنان به سهولت در دسترس می باشند. منابع آگاهی دهنده بسیار سودمندی درباره سلامتی زنان در اینترنت یافت می گردد كه همگی با توجه به اهمیت سلامتی و تندرستی بانوان بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است.
آسیبهای اسكلتی- عضلانی در زنان
اگرچه آسیبهای بسیاری هم برای زنان و هم مردان روی می دهد، اما برخی از آنها در یكی از این دو جنس رایج تر می باشد. در مورد صدماتی كه برای هر دو جنس روی می دهد در بخش های دیگر به تفصیل بحث شده است.یكی از تفاوتهای به سهولت مشخص میان زنان و مردان پهنی لگن در زنان می باشد كه این منجر به بروز ناهنجاری شدید زانو شده و حتی ممكن است زاویه عضله چهار سر را افزایش دهد و این نیز می تواند منجر به سندرم دردهای استخوان كشكك گردد.تصور شده تفاوتهای هورمونی یكی از عواملی است كه هم در زمینه بروز احتمالی سستی رباطی و هم آسیبهای معینی در زنان تأثیر دارد. هرچند كه این موضوع تاكنون از طریق پژوهش سندیت دقیق و جامعی پیدا نكرده است. هرچند آشكار است تغییراتی كه در دوران حاملگی روی می دهد مطمئناً منجر به تغییرات بسیاری در بدن زنان چه به صورت موقت یا دائم می گردد. مسلماً سستی رباطی در طول حاملگی تا زمان فرارسیدن دوره زایمان افزایش می یابد.
ورم پا و قوزك موجب سنگینی بیشتر در یك ناحیه غیرعادی بدن می گردد و امكان دارد كه قسمتهای مختلف ساختمان مكانیكی بدن را تحت تأثیر قرار دهد. كمر یكی از آن قسمتهایی است كه همواره تحت تأثیر قرار دارد. كمردرد مسأله ای رایج است كه همیشه در طول بارداری روی می دهد. یك زن با پیش زمینه اسكولیوزیز(خمیدگی ستون مهره ها) غالباً در هر حاملگی دچار افزایش انحنای كمر خواهد شد.
شاید قالب مخصوص پای زن با برداشت سازندگان كفشهای زنانه با حد معمول پای زن مطابقت ندارد. ممكن است كه این مستلزم توجه به كفش مردانه برای مردی با شست پای پهن باشد. اگر این از عواقب پاشنه بسیار پهن باشد، شاید جورابی ضخیم تر یا كفشی با پاشنه نرم لایه تر از بی دوامی كه در پاشنه می تواند به وجود بیاید جلوگیری كند. كفشها همچنین می توانند مشكلات از پیش موجود در پاها را تشدید نموده و در آنهایی كه زمینه بروز برخی مسائل را دارند مشكلات مضاعفی به وجود بیاورند. كفشهای پاشنه بلند می توانند جریان شكل گیری قوز شست پا و كوبیدگی انگشت را تسریع بخشند. یك قالب تنگ غیرعادی پنجه می تواند انگشتان شما را بفشارد و موجب به وجود آمدن میخچه و وخامت ناخنهای درون رست(درون گوشت) شود. یكی از بهترین روشها برای مشاهده این كه كفش شما تا چه اندازه متناسب پایتان می باشد این است كه بر روی صفحه كاغذ دور پای خود خطی كشیده سپس كفش خود را روی آن بگذارید. احتمالاً شگفت زده خواهید شد وقتی می بینید برای دو انگشت آخر پایتان جایی وجود ندارد. شیوه ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
مگه زمان کشدار میشه؟ (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند