تعبیر خواب مار | تعبیرستان
مارفهرست تعبیر خواب - حرف مفهرست تعبیر خواب - حرف م
×
بستن

تعبیر خواب مار

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!
برگرفته از کتاب کامل التعبیر
نوشتۀ: حبیش تفلیسی
بازنویسی: احمد عبادنژاد

فهرست این تعبیر:   تعبیر کلی   رنگ مار   گرفتن یا درگیری با مار   ریختن مار   ورود و خروج مار از بدن   سایر موارد   مار بزرگ (بوآ،پیتون و...)

  تعبیر کلی

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر مار، دشمن پنهان می‌باشد. اگر ببینی در خانه مار وجود دارد، تعبیرش دشمنی از اهل خانه می‌باشد، ولی اگر مار را در صحرا ببینی، تعبیرش دشمنی بیگانه است.

  رنگ مار

مار سبز: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر مار سبز ببینی، یـعـنـی دشمن تو زاهد و درستکار و پرهیزکار می‌باشد.
مار زرد: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر مار زرد ببینی، یـعـنـی دشمن تو زرد چهره و شبیه آدم‌های مریض می‌باشد.
مار قرمز: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر مار قرمز ببینی، یـعـنـی دشمن تو خوش‌گذران می‌باشد.
مار سیاه: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر مارهای سیاه ببینی، تعبیرش دشمنان فراوان می‌باشد.
مار سفید: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی مار سفیدی را گرفته‌ای، تعبیرش بزرگی و عظمت است.

  گرفتن یا درگیری با مار

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی با مار جنگ و درگیری می‌کنی، یـعـنـی با دشمن دعوا و درگیری پیدا خواهی کرد، اگر مار بر تو غلبه کرد، یـعـنـی دشمن بر تو غلبه می‌کند، ولی اگر تو بر مار غلبه کرده‌ای، تعبیرش این است که تو بر دشمن غالب و پیروز می‌شوی.
اگر ببینی مار را به دو نیم کرده‌ای، یـعـنـی مال و اموال دشمن را مصرف خواهی کرد.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی مار از تو فرار می‌کند، تعبیرش ضعف دشمن می‌باشد.
اگر ببینی مار سفیدی را گرفته‌ای، تعبیرش بزرگی و عظمت است. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی ماری را گرفته‌ای ولی به تو صدمه نرسیده است، یـعـنـی بزرگی و عظمت به دست می‌آوری و بر دشمن غلبه می‌کنی و به خواسته و مقصود خودت خواهی رسید.

  ریختن مار

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از آستانۀ خانۀ تو مار و عقرب افتاده است، یـعـنـی «پادشاه» یا شخصی بزرگ باعث غم و اندوه تو می‌شود.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان مار می‌بارد، یـعـنـی آن سرزمین دچار عذاب الهی خواهد شد (دفع بلا و گرفتاری).

  ورود و خروج مار از بدن

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از سوراخ و مجرای دهان یا گوش و یا «آلت مردی» یا مقعد تو ماری بیرون آمده است، یـعـنـی فرزندت دشمن تو می‌شود، ابن سیرین نیز می‌گوید: اگر ببینی از آلت مردی تو مار بیرون آمده است، یـعـنـی صاحب فرزندی می‌شوی که دشمن تو خواهد بود.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از پیشانی تو مار بیرون می‌آید، یـعـنـی دچار رنج و سختی می‌شوی.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی مار وارد «مقعد» تو شده است، یـعـنـی دچار آسیب و ضرر و زیان خواهی شد.

  سایر موارد

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی گوشت مار می‌خوری، تعبیرش پادشاهی می‌باشد.
اگر ببینی ماری مرده است، یـعـنـی آفت و صدمه‌ای از تو برطرف می‌شود.
تعبیرگری می‌گوید: اگر ببینی در شلوار تو مار وجود دارد، یـعـنـی دشمن با زن تو فساد می‌کند.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی ماری دور گردن تو حلقه زده است، یـعـنـی زکوت مال خود را نمی‌دهی، همانطور که در قرآن کریم آمده: ...سَیُطَوَّقُونَ مَا بَخِلُواْ بِهِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ... _ ... چه آنکه آن مالی که در آن بخل ورزیده‌اند در روز قیامت زنجیر گردن آن‌ها شود... (آل عمران-180).
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی مارهای زیادی پیش تو جمع شده‌اند، یـعـنـی بستگانت دشمن تو می‌باشند.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای مار عبارتند از: 1- دشمن مخفی 2- زندگانی 3- سلامتی 4- پادشاهی 5- سپه‌سالاری 6- کامیابی 7- زن 8- خواسته و مراد 9- پسر 10- سیل (تعبیرهای مختلف).

  مار بزرگ (بوآ،پیتون و...)

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر مار بزرگ، دشمنی بزرگ و قوی می‌باشد.
اگر ببینی مار بزرگی داری، یـعـنـی با اشخاص بزرگ پیوند و ارتباط برقرار می‌کنی.
اگر ببینی با ماری بزرگ جنگ و نبرد کردی و او را شکست دادی، یـعـنـی با دشمن جنگ و درگیری می‌کنی و او شکست می‌دهی.
اگر ببینی مار بزرگ را کشتی و از گوشت آن خوردی، یـعـنـی دشمن را شکست می‌دهی و مال و اموالش را گرفته و خرج می‌کنی.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی مار بزرگ تو را بلعیده است، یـعـنـی احتمال دارد دشمن تو را به هلاکت برساند.
اگر ببینی سوار مار بزرگی شده‌ای که رام و فرمانبردار می‌باشد، یـعـنـی دشمنی بزرگ از تو اطاعت و فرمانبرداری می‌کند و امور تو منظم و رو به راه می‌شود.


تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
نیش  -  زهر  -  پادزهر  -  خزندگان  -  عقرب   

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا احمد عبادنژاد (مدیر سایت تعبیرستان) که هزاران خوابو تعبیر کرده، خواب تو رو هم تعبیر کنه.
پاسخ ویژه و مخفی (با کمی هزینه)
الهام-
با سلام -من خواب دیدم در جایی شنا میکردم که مردی یک مار سیاه و سفید که به من نزدیک میشد بادست گرفت و من از آب که بیرون اومدم کنار آب پر از مارهای زیاد و مار کبری بود و با احتیاط از بغلشون رد میشدم و وارد خانه ای شدم که از کنار در مار میخواست بیاد تو، که در را بستم و پنجره ها را بستم که مار نیاید تو ،و پشت خانه را نگاه کردم دیدم یک منظره زیبا بود آب رودخانه و سبزه های زیاد ولی این خونه ،خونه من نبود به خواهرم گفتم بیا این منظره را عکس بگیریم
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
وقت بخیر
تعبیر خواب شما اینه که فتنه ها و دشمنی ها را به خوبی دفع میکنید ولی آخرش دست به کارهای باطل و بیهوده ای خواهید زد و قدر موقعیت خودتونو نمیدونید. بنابراین سعی کنید همچین حالتی نداشته باشید.

 
آیهان.مامان
سلام .خواب دیدم با پدرومادرخودم رفتیم گردش دورتادوردرخت بودمنومادرم هم تورودخونه بودیم داشتیم به طبیعت نگاه میکردیم توخشکی چندتا تنه درخت وسنگ بود من کنارش بودم صدای خش خش میومد نگاه کردیم دیدم یه مار سیاه مات که یک ونیم متریا۲متربود باسرعت به سمت من میاد ومن دستم یه چوب بزرگ بود هرکاری کردم نتونستم بهش آسیب بزنم پیچیددوریک پام ومن روزمین افتادم مارهم بالای سرم نگام میکرد. هرچی صداکردم پدرومادرم رواونا فرارکردن وفقط نگاه میکردن .بعدبیدارشدم.تعبیراین چیه ؟؟؟ساعت خواب ۷.۸تا۹صبح
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما احتمالاً تعبیرش به همون کسی میرسه که ازش شکایت کردین .. با توجه به توضیحات شما توصیه میکنم که زیاد سعی نکنید پیگیر شکایت خودتون بشید .. چون ممکنه کاری از دست شما برنیاد و ایشون به شما آسیب بزنه.

 
asma.d
سلام،خواب دیدم که توی یه خونه ای هستم و همش دارم میدوم چون یه مار بزرگ داره منو دنبال میکنه ،اینم بگم ماره ضخیم بود،من همش میدویدم و برای اینکه ازش فرار کنم از یه اتاق به اتاق دیگه میرفتم و حتی روی صندلی میرفتم که بهم نرسه، آخر خوابم با یه قطعه از مار روبرو شدم ،انگار کسی اونو قطعه قطعه کرده بود و من یه قطعه از اون رو که دیدم با خودم گفتم چه خوب ک اون دیگه زنده نیست .(من اون مار رو نکشته بودم ولی یهو آخر خواب اونو قطعه شده دیدم )
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما اون مار نماد و سمبول دوس پسر شماست که رابطه رو باهاش قطع کردین؛ در واقع درسته که شاید قطع شدن رابطه به دست شما نبوده اما به نفع شما بوده! .. چون نوعی دشمنی پنهان توی وجودش بوده.

 
dhganfatmh800
خوب توی خواب دوتا ما سفید وبسیار زیبارو دیدم که مشغول دعوا بایک دیگر هستند یکشون اون یکی مارو تیکه تیکه کرد وخورد دارم میگم تیکه تیکه مار معمولا میبلعه ولی این یکی تیکه تیکه کرد .صبح که ششددوباه خواب دیشبو دیدم بااین تفاوت که اون دوتامارداشتن باهم دعوامیکردن من اونارو دیدم وخیلی هم ترسیدم ولی باخودم گفتم شاید بامن کاری نداشته باشن ازکنارشون رد شدم که یکی ازمارها متوجه شد وخیلی آروم اومد وازمن بالا رفت وقصد فکر کنم خفه کردن منو داشت تموم شد.  
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
این خوابها به دشمنان پنهان شما اشاره داره .. بذارید سرگرم دعوا و درگیری خودشون باشن و سمتشون نرید (با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما و شروع مدارس احتمالاً این خواب به بعضی از همکلاسیهای شما اشاره کرده).

 
fatemehh
سلام وقت بخیر.
خواب دیدم ی جایی بودم که حس میکردم خونه مونه اما اصلا شبیه خونه ی خودمون نبود یک مردی بود که اصلا قیافش واسم آشنا نبود اما حس میکردم که پدر بزرگمه.
یک سری مار زیر دستش و کنارش بود مار های کوچک که انگار تربیت شده ی اون بودن من خیلی ترسیده بودم بعد یکدفعه یک مار خیلی خیلی بزرگ زرد اومد به شدت ترسیده بودم نمیدونم خودم بودم یا کس دیگه ایی اما سر این مار زرد رو از بدنش جدا کردیم اما دوباره یک سر جدید پیدا کرد و به حرکتش ادامه داد.
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
وقت شما هم بخیر و خوشی
تعبیرش اینه که شیوۀ مقابله شما با کسی که دشمنه به نتیجه نمیرسه. بنابراین شاید لازمه که محیط خودتون رو تغییر بدین.

 
ali.m.k
سلام من دیشب خواب دیدم دارم از کسی که دوستش دارم برای اینکه به من جواب رد نده، التماس میکنم،اما اون در عوض یه مار سیاه به سمتم پرت میکنه ... ممنون میشم تعبیرش رو بگید.‎‏
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
تعبیرش اینه که ایشون در پاسخ به توجه شما ابراز دشمنی میکنه.

 
zohre_kazemiii

باسلام و خسته نباشید ،حدود دوشب پیش خواب دیدم مار سبز رنگی همش در کنارم هست و دنبالم میاد تو خواب (خوابیده بودم)بیدار شدم دیدم تو شلوارمه و نیش میزد بدنمو .
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
شما هم خسته نباشید
این خواب نشونۀ دشمن پنهانی هستش که نباید نسبت به اون غافل باشید. شاید این دشمن پنهان جزء آدمهایی باشه که ظاهراً مذهبی هستند.

 
ramin.1368
سلام خواب دیدم که من و دوستم میخوایم مغازه ایی شریک بشیم بعدسوار ماشین بودم یه ماری رو دیدم داشت میومد سمت مغازه خواستم لهش کنم نشد ...از قبل خودش با داداشش مشکل داره مرسی
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
احتمالاً اون مار نماد و سمبول داداشش باشه و نتونید باهاش مقابله کنید.

 
rashed
سلام خواب ديدم يه مار كه سرش سره ماهيه و بدنش از جنس شلنگ توالته و فلزيه رو توي جنگل دارم ميكشمش
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما شاید تعبیرش به کارفرمای شما و درگیری با ایشون برسه؛ سعی کنید تا حد ممکن با ایشون درگیر نشید .. چون ممکنه باعث پشیمونیه شما بشه.. سعی کنید با صلح و مدارا و صبر مشکلتون رو حل کنید.

 
torrehparishan
سلام
خواب مار خاكى رنگ ديدم كه روي مقدارى گردو (با پوست دوم) كتار كوچه مون بود.گردوها متعلق به مار بود. داشتيم از كوچه گذر مى كرديم كه باوجود رنگ خاكى ديدمش ؛ وقتى ما رو ديد شروع كرد دنبالمون خزيدن؛ مى دونستم به شدت سميه.تا آخر خواب از ترس پا روى زمين نمي ذاشتم و به بقيه هم توصيه مى كردم مراقب باشند و پا برهنه راه نرن.
به شدت ترسيده بودم و وقتى بهم مى گفتن تو كه اينقدر ترسو نبودى ؛مى گفتم من هميشه از مار مى ترسيدم.
رنگ خاكى مار و گردوهايي كه متعلق به مار بود خيلي در خواب مهم و پررنگ بود
ممنونم
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما احتمالاً این خواب مربوط به قرار داد جدیدی هستش که برای شغلتون میخواهید ببندید. بنابراین احتیاط کنید با چه کسانی میخواهید قرارداد انعقاد کنید.. چون احتمالاً اون مار نماد و سمبول صاحبکار خسیس و بدجنسی هستش که خیری به شما نمیرسونه.

 

    

سوالهای متداول