تعبیر خواب کشاورزی و کشتزار | تعبیرستان
کشاورزی و کشتزارفهرست تعبیر خواب - حرف کفهرست تعبیر خواب - حرف ک
×
بستن

تعبیر خواب کشاورزی و کشتزار

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر:   تعبیر کلی   کشتزار   سایر موارد

  تعبیر کلی

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر کشاورزی، توکل بر خداوند و به دست آوردن روزی حلال می‌باشد.

  کشتزار

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر کشتزار آشنا، فرزند می‌باشد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در کشتزار آشنایی هستی، یـعـنـی کاری می‌کنی که برای دین و دنیای تو خوب و نیک می‌باشد. اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی در بین زمین کشت شده‌ای قرار داری، یـعـنـی با کسی شریک خواهی شد یا با زنی ازدواج خواهی کرد. حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در میان کشتزاری می‌روی، یـعـنـی به جنگ با دشمنان دین می‌روی.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی زمینِ کشاورزی خودت را فروخته‌ای، یـعـنـی دچار رنج و غم و اندوه می‌شوی.
اگر ببینی کشتزار آتش گرفته و سوخته است، تعبیرش قحطی می‌باشد (دفع بلا و گرفتاری).

  سایر موارد

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در زمین خودت کشاورزی می‌کنی، یـعـنـی مال و نعمت به دست می‌آوری. اگر ببینی در زمین خودت بذر افشانی می‌کنی و تخم میکاری، یـعـنـی با زنی ازدواج می‌کنی و کار تو رو به راه می‌شود، ابن سیرین نیز می‌گوید: اگر ببینی در زمین و ملک خودت تخم یا درخت میکاری، یـعـنـی معاش و معیشت زندگانی تو گسترده می‌شود ‌‌‌‌‌و همچنین کار تو بهتر خواهد شد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در باغ، گل و گیاهان خوشبو میکاری، یـعـنـی صاحب فرزندی خوب و صالح می‌شوی.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی زمین را برای کاشتن شخم می‌زنی، یـعـنـی به شغل بزرگی مشغول می‌شوی و از طرف زن به سود و منفعت می‌رسی یا از سفر نعمتی بدست می‌آوری. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی گاوها زمین را می‌شکافند و شخم می‌زنند، یـعـنـی مال و اموال زیادی به دست می‌آوری.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی زمین را شخم می‌زنی و تخم میکاری، و محصول آن را برداشت می‌کنی، یـعـنـی نعمت فراوانی به دست می‌آوری، ابن سیرین نیز می‌گوید: تعبیرش این است که شرافت و بزرگی به دست می‌آورد.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی کشتزار را درو کرده‌ای، یـعـنـی بعضی از مردم آنجا کشته می‌شوند.
اگر ببینی چیزی که کاشته‌ای درآمده است، یـعـنـی نعمت تو زیادتر می‌شود.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در جائی که تا به حال آنجا را ندیده‌ای تخم کاشته‌ای و سبز شده است، یـعـنـی با دشمنان دین به جنگ و نبرد می‌پردازی و آن نبرد برای تو آسان خواهد بود و همچنین خیر و خوبی بسیاری انجام می‌دهی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از آنجایی که کاشته‌ای می‌خوری، تعبیرش این است که شرافت و بزرگی به دست می‌آوری.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر زمینی را که در آن کشت کرده‌ای، در خواب ببینی که کشت نشده است، یـعـنـی با کسی دشمنی پیدا می‌کنی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی چیزی که کاشته‌ای محصول نداده است، یا نفهمیدی چه محصولی به بار آمده و مقدار آن را ندانستی، تعبیرش غم و اندوه است، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: اگر ببینی آن چیزی که کاشته‌ای حاصلی نداشته است، یـعـنـی دچار غم و اندوه می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای کشاورزی عبارتند از: 1- روزی حلال 2- منفعت 3- بیماری 4- عزت و جاه 5- معاش و مایحتاج زندگانی.
تعبیرهای کاشتن تخم عبارتند از: 1- جاه و بزرگی 2- فساد 3- مال حرام 4- سود و منفعت در بازرگانی.تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
فصل‌ها  -  داس  -  بیل  -  تخم و دانه  -  خرمن غله  -  باغ  -  سبزه  -  درخت  -  سبزه‌زار  -  گیاه  -  آبیاری   - باغبانی یا ساخت باغ   - کاشتن درخت   

سوالات مهم

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه.
پیام عضو تعبیرستان:
سامسونگ
سلام آقایی ۳۴ ساله هستم ، همسرم دوماهه بارداره. دیشب خواب دیدم که روی آلت تناسلیم سوراخی ایجاد شده و موقع ادرار کردن، علاوه بر خروج ادرار از قسمت جلوی آلت ، از اون سوراخ ادرار و چرک و خون بیرون میاد تعبیرش چیه ، با تشکر ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
معصومههه
سلام من باردار هستم خواب دیدم یه بچه ی زیبارو بغل کردم لخت بود خیلی خوشگل بود از فامیلای شوهرخواهرم بود دوس داشتم بچم شبیه اون بشه من بچرو بردم بشورم بیارم از دستم افتاد سریع برداشتمش دیدم تبدیل به جنین کوچک و کامل شد تو دستم،دستم خونی شدومرد،خودمم از ترس داشتم تو دسشویی سقط میکردم خیلی ترسیده بودم ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
نازنین.خلیل
سلام وقتتون بخیر - حدود ساعت بین ۶ تا ۶:۳۰ صبح خواب دیدم انگار خودم تو خونه قراره مهمونی بگیرم و هیچ تدارکی ندیدم به مادرم گفتم این مهمونا همه بچه کوچیکن و برم براشون چیپس و پفک بگیرم خیلی دوست دارن. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
لیلیرز
با عرض سلام و خسته نباشید - دیشب خواب دیدم برگشتم کشوری که قبلا زندگی میکردم که در محل کار قبلیم از من یه کاری خواسته بودن ، بعد دیدم همه جا گرد‌ و خاک و تاریک و غمگین بود ، من دنبال یک ماشین میگشتم که کاری روش انجام بدم ولی پیدا نمیکردم ولی همکار قدیمی را دیدم که خیلی به نظرم شیک پوشیده بود یک پیرهن شرابی رنگ و شلوار مشکی در حالیکه این آقا هم ۲ ساله که بازنشسته شده ، ایشون منو راهنمایی کرد وقت ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
محمد.رضایی
سلام.ی خانمی از اقوام میگه خواب دیدم یک قاطر از دستم فرار کرده و افسارش در آمده ودر مزرعه کشاورزی دیگران اینور اونور میره ونمیتونم بگیرمش تعبیرشو لطف میکنید ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 11638