تعبیر خواب سگ | تعبیرستان
سگفهرست تعبیر خواب - حرف سفهرست تعبیر خواب - حرف س
×
بستن

تعبیر خواب سگ

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!
برگرفته از کتاب کامل التعبیر
نوشتۀ: حبیش تفلیسی
بازنویسی: احمد عبادنژاد

فهرست این تعبیر:   تعبیرهای کلی   درگیری با سگ   گوشت یا شیر سگ   رفتار و اندام مثل سگ   سایر موارد

  تعبیرهای کلی

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر سگ، دشمن پست و فرومایه، ولی مهربان می‌باشد. تعبیر سگ ماده، زنی پست و فرومایه است.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: تعبیر سگ شکاری، دشمن آشکار می‌باشد.
ابن سیرین می‌گوید: تعبیر سگ سیاه، دشمنی است از «عرب»، و سگ سفید، دشمنی است از «عجم».

  درگیری با سگ

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سگی به تو پارس می‌کند، یـعـنـی دشمنت به تو حرف زشتی می‌زند.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی سگ شکاری را از خودت دور می‌کنی، یـعـنـی از دشمن با منفعتی جدا می‌شوی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سگی تو را گاز گرفته و زخمی کرده‌ است، یـعـنـی دشمنت به تو آسیب می‌رساند. اگر ببینی سگی لباس تو را گاز گرفته است، یـعـنـی دچار مسئله ناخوشایندی می‌شوی. اگر ببینی سگی لباس تو را پاره کرده است، یـعـنـی دچار کاهش و ضرر و زیان مالی می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی سگی از تو فرار می‌کند، یـعـنـی دشمن از تو دوری و حذر می‌کند.

  گوشت یا شیر سگ

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی گوشت سگ می‌خوری، یـعـنـی دشمن خود را با یکی دیگر از دشمنانت شکست می‌دهی، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: تعبیرش این است که بر دشمن پیروز می‌شوی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی شیر سگ می‌خوری، یـعـنـی دچار ترس و بیم شدیدی می‌شوی و ممکن است با دشمن جنگ و خصومت کنی.

  رفتار و اندام مثل سگ

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی مثل سگ دم داشته‌ای، یـعـنـی مال و اموال حرام به دست می‌آوری و مردم تو را سرزنش می‌کنند.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی 'مانند سگ' مشغول خوردن آب صاف از پیاله هستی، یـعـنـی به خوشی و خوشگذرانی می‌پردازی، ولی در اثر کارهایی که انجام می‌دهی دچار بلا و فتنه می‌شوی، طوریکه مال و اموالی را که جمع نموده‌ای، اندک اندک بین مردم بذل و بخشش می‌کنی.

  سایر موارد

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سگی به تو پارس می‌کند، یـعـنـی دشمنت به تو حرف زشتی می‌زند.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی با سگی شکار می‌کنی، یـعـنـی از دشمنی به تو خیر و منفعت می‌رسد،‌‌‌‌‌ و اگر ببینی چیزی را شکار کرده‌ای و از گوشت آن شکار خورده‌ای، یـعـنـی به تو ارث و میراث می‌رسد.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی به سگ نان می‌دهی، یـعـنـی رزق و روزی تو گسترده می‌شود.
اگر ببینی سگ با تو آمیزش کرده است [احتمالاً منظور این است که تو مفعول می‌باشی و تو مورد آمیزش سگ قرار گرفته‌ای] یـعـنـی دشمن در تو طمع می‌کند.
اگر ببینی سگ به تو تکیه داده است، یـعـنـی به دشمن پست و فرومایه‌ای اعتماد می‌کنی و تو را کمک می‌کند.
اگر ببینی لباس تو آلوده به آب دهان سگ شده است، یـعـنـی از دشمن رنجیده و آزرده می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی سگ ماده‌ای وارد خانۀ تو شده است، یـعـنـی با زن پست و فرومایه‌ای ازدواج می‌کنی.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی توله سگ شکاری (یوزه) روی اسب تو سوار شده است، یـعـنـی شخصی یهودی با زن تو فساد خواهد کرد. اگر ببینی سگی روی اسب تو سوار شده است، یـعـنـی شخصی که روحانی زرتشتیان می‌باشد با زن تو فساد خواهد کرد.
تعبیرهای سگ عبارتند از: 1- دشمن 2- «پادشاه» طمعکار 3- دانشمند و خدمتکار بدکردار 4- انسان‌های سخن‌چین.


تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
چوپان  -  حیوان درنده   

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا احمد عبادنژاد (مدیر سایت تعبیرستان) که هزاران خوابو تعبیر کرده، خواب تو رو هم تعبیر کنه.
پاسخ ویژه و مخفی (با کمی هزینه)
amirjh_
سلام وقت بخیر
چند شب پیش خواب دیدم اتشنشانم بعدش خبر یه اتیشسوزیو دادن یادم نیست ۲ ساعت بود ۲۰ مین تایم داشتیم یه ۲ بود که باید اون کارو انجام میدادم سوار جیپ شدیم رفتیم سمت یه جا که رامون بسته شد ۲تا نردبون گزاشتیم با ماشین از روش رفتیم اونورش ساحل بود دریاشم اب داشت رفتیم سمت اتش سوزی که پشت اتیش یهو دیدیم یه سگ داره میمیره ۲تا زخم بزرگی هم داره که نصفه سگ رفتع بود رفیقم یه اسپریه سیاه برداشت به جای زخم سگ زد رنگ سگم قهوای بود بعد من رفتم نشستم اونورتر یهو بالا سرم رو دیوار یه سگ سیاه بستع پارس کرد سرمو اوردم پایین دیدم یه ماره کوچیک سبز رنگ شاخ دار دور دستم پیچیدع بلندشدم انداختمش اونورتر که یهو سرم بالا کردم دیدم یه ۱۵ متر اونورتر یه مارخیلی بزرگ پیتون سیاه بود روبروم تو بوتها داره نگام میکنه منم دویدم سمت ماشین رفیقمم صدا میزدم تو راه ماشین که مار رفیقمو گرفت منم فرار کردم ممنون میشم اگع کمک کنی بخاطر همین خواب خیلی عوض شد رفتارم
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
وقت شما هم بخیر و خوشی
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما شاید اون سگ و مارها نشونۀ رفقای شما باشن. به هر حال سعی کنید تا حدی به دیگران توجه و کمک کنید که خودتون درمونده و گرفتار نشید.

 
سعید.لاوانی.چوبینی
سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما من خواب دیدم که داخل یه روستا هستم بعد داخل روستا به صورت دسته دسته تعدادی سگ خطرناک و تهاجمی نشسته بودند و من قصد داشتم جایی جدید بروم مجبوری باید از سگ ها رد میشدم بعد من قبل از اینکه اونها اقدامی کنند زیر رگبار سنگ گرفتمشون و اونها دیگر نتوانستند آسیب ی بزنند و من اونها رو رد کردم و به یه سرزمین دیگه رسیدم که یه رودخانه داشت که کمی هولناک بود ولی بسیار عظیم و خروشان و با ابوهت
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
من هم خدمت شما عرض سلام و ادب و احترام دارم.
تعبیر این خواب به همون دشمنهایی میرسه که توی توضیحات تکمیلی بهش اشاره کردین؛ در واقع میتونید از شرشون خلاص بشید و با ازدواج و یا شغل جدید محیط خودتون رو نسبت به اونها تغییر بدین.

 
shilo
سلام
من خواب ديدم جايي ايستادم يك نفر هم ايستاده بعد كنار اون يه سگ سفيد بود با اون كاري نداشت ولي يهو دويد سمت من
منم با يه چوب انقدر محكم زدمش كه چند متر اون طرف تر پرت شد ولي بازم اومد سمتم(تو خواب ازش نميترسيدم)
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما تعبیرش به همونی میرسه که ازش جهت ازدواج شما تحقیق کردن. در واقع تاثیر حرفهای منفی اون که باعث مخالفت خانواده پسر شده قابل حل نیست.

 
سعید.لاوانی.چوبینی
سلام و خسته نباشید من خواب دیدم که داخل یه روستا هستم و روی زمین اندازه حدودا 5سانتیمتر برف اومده من از روستا خارج شدم بعد دیدم روی یه تپه که خارج از روستا است حدودا 6تا سگ داره میاد سمت روستا بعد من ترسیدم خواستم برگردم سمت روستا چون ترسیدم اونا حمله کنن که دیدم از کنارم رد شدن و گویا منو ندیدن و شاید هم دیدن اما کاری نداشتن و سرگرم با هم بودنشون بودن
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
شما هم خسته نباشید
تعبیرش اینه که اگه خودتون رو از محیط و وضعیت نامناسب کنار بکشید کسی با شما کاری نداره.
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما تعبیرش به رفتار نامناسب دیگران نسبت به شما مربوطه.

 
emad31380
بسمه تعالی
سلام و خسته نباشید
من در خواب دیدم که با موتور سیکلت ام در جاده ای روستایی که بسیار به آنجا رفت و آمد کرده ام رانندگی میکردم و سگی جلو آمد و من در آن لحظه فکر نمیکردم که بتواند مرا گاز بگیر و سرعتم را زیاد نکردم و نهایتا جلو آمد و در حین رانندگی مرا گاز گرفت و نتوانستم موتور را کنترل کنم و موتور چپ شد و من به سمت درخت کنار جاده پرتاب شدم و خودم را بررسی کردم و تنها زخمی که داشتم جای گاز سگ بود که روی دست راستم بود
ضمنا باید ذکر کنم که کسی را میشناسم که به قصد دشمنی سخن چینی مرا بکند
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
شما هم خسته نباشید
تعبیرش به همون شخص سخن چین میرسه و نباید ایشون رو دست کم بگیرید و نسبت بهش غافل بشید؛ چون در غیر اینصورت به شما لطمه وارد میکنه.

 
mahyar313
سلام
من خواب دیدم سگی سیاه به من نزدیک میشه به نظر اهلی بود من نترسیدم نزدیکم شدگفتم یک وقت گازم نگیره من پامو رو سرش گذاشتم و اون آروم زمین نشست   فکر کنم دو بار تکرار کردم. بعد دور تر دو تا سگ سیاه که وحشی بودن به طرفم حمله کردن منم سریع نشستم تو ماشین تا آمدن حمله کنند شیشه ماشین دادم بالا خیلی ترسیده بودم ولی نتونستن کاری کنند با تشکر
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما تعبیرش به همسرتون و خانوادش میرسه؛ در واقع سگی که پا روی سرش گذاشتین نشونۀ همسرتونه که باهاش مدارا میکنید و اون دو تای دیگه خانوادش هستند که از مقابلۀ با اونها اجتناب مینمایید.

 
سعید.لاوانی.چوبینی
سلام و خسته نباشید استاد یه سوال داشتم آیا خواب به غیر از نوع پیشگو و نوع راهنما انواع دیگر ی دارد لطف کنید راهنمایی کنید من خواب دیدم با دوستم داخل دریا هستم و همه چیز خوبه اما بعد یه سگ اومد و دوستمو با خودش برد
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
شما هم خسته نباشید
خوابهای صادقه فقط پیشگو یا راهنما یا ترکیبی از این دو هستند.
اما تعبیر این خواب با توجه به اطلاعاتی که از شما دارم مربوط به بیکار شدن شماست. در واقع اون سگ نشونه دشمنانی هستش که باعث شده دوستی و محبت صاحبکار شما از بین بره و تنها و بیکار بشید.

 
سعید.لاوانی.چوبینی
سلام و خسته نباشید من خواب دیدم تو یه جاده ای خاکی هستم دارم میرم سمت خونه ی عمه ام بعد تو مسیر یه سگ بهم حمله ور شد و من به حالت پرواز درآمدم و سگ نتوانست به من آسیب ی بزند واستاد یه سوال دارم چرا گاهی اوقات برخی افراد را در خواب خیلی زیبا تر از واقعیت میبینم
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
شما هم خسته نباشید
تعبیر خواب شما اینه که با تغییر و تحول در اعمال و رفتارتون و اجتناب از راه و روشی که در حال حاضر در پیش گرفتید میتونید از شر دیگران خلاص بشید (در واقع این خواب مربوط به همون آزار و اذیتهایی هستش که توی توضیحات تکمیلی بهش اشاره کردین .. بنابراین به جای قطع رابطه یا مقابله با خواهر و برادرها لازمه که رفتارتون رو تغییر بدین .. به عنوان مثال بیش از حد نخندین و شوخی نکنید).
اما راجع به سوالی که پرسیدین نمیشه یک پاسخ مشخص ارائه کرد .. ولی به طور کلی ممکنه نشونۀ این باشه که وضعش بهتر شده.

 
m.ss
سلام خواب دیدم که تو وسط یه تیراندازی ام بعد یارای من گفتن که سریع باید محل رو ترک کنیم بعد من سریع دویدم و شیشه های ساختمونو شکستم و اومدم بیرون و خودمو نجات دادم بعد دیگه خبری از دوست و دشمنام نبود انگار نه انگار که تا چند دقیه پیش تیراندازی بود بعد منم کلا دیگه به قضیه تیراندازی فکر نمیکردم و از یاد بردم و همینطور داشتم راه میرفتم بعد یه لحظه به عقب نگاه کردم دیدم از دور یه سگ داره رد میشه و یه موتوری از کنار سگه داشت میرفت که سگه افتاد دنبالش و اون موتریه هم داشت فرار میکرد و به سمت من میومد منم از ترس اینکه اگه به من برسن یهو سگه به جای اون بیفته دنبالم،رفتم توی کوچه و از پشت دیوار داشتم نگاه میکردم بعد به ذهنم اوند سگه برسه حتما منو میبینه پس من شروع کردم به دویدن و چون سگه سرعتش زیاد بود به ناچار رفتم توی تعمیرگاه و سگه هم اومد داخل و دوید که منو بگیره و منم جا خالی دادم ولی نمیدونم سگه قبل اینکه جاخالی بدم غیب شد یا بعد جاخالی رفته سراغ تعمیرکارولی میدونم که به من آسیبی نرسید مرسی
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
تعبیر خواب شما اینه که می بایست تا جایی که میتونید خودتون رو از دعوا و درگیری کنار بکشید.

 
مائدهفر
سلام
ممنون از سایت خوبتون
۲ شب پشت سر هم خواب سگ دیدم.سگ تقریبا بزرگ مشکی قهوه ای
توی خواب اول حمله کرد و من به یک جایی پناه بردم.اما اونقدر هول شدم که پام رفت تو شیشه شکست.یکم خون اومد.خیلی کم.سگه هم منو گم کرد
بار دوم سگ توی خونمون بود.اما مال خودمون نبود.بهش غذا میدادم و هم زمان دندون هاش رو هم با حالت درندگی بهم نشون میداد و دستمم گاز میگرفت.ترسناک بود
اخر خوابم همش رو زمین به خودش میپیچید.مثل حالت جون دادن.اما چیزیش نبود
 
 
احمد عبادنژاد (مدیرتعبیرستان)
سلام
من هم از توجه شما ممنونم
تعبیرش به شخصی میرسه که میخواهید بهش خوبی کنید ولی با شما دشمنی میکنه. با توجه به توضیحات تکمیلی ارائه شده از سوی شما شاید تعبیرش به همونی برسه که میخواد با شما شریک بشه؛ به هر حال همیشه سعی کنید قبل از هر رابطه ای اشخاص رو خوب بررسی و امتحان کنید.

 

    

سوالهای متداول