تعبیر خواب راه | تعبیرستان
راهفهرست تعبیر خواب - حرف رفهرست تعبیر خواب - حرف ر
×
بستن

تعبیر خواب راه

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!
ابن سیرین می‌گوید: تعبیر راه، دین و استقامت در راه دین و پیدا کردن راه راست در دین و دنیا می‌باشد. اسماعیل بن اشعث می‌گوید: تعبیر راه راست، مسلمانی و استقامت در دین و ایمان می‌باشد، ولی تعبیر راه کج بر خلاف حالت قبلی است.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در شاهراه یا راه اصلی حرکت می‌کنی، یـعـنـی در راه دین و دینداری حرکت خواهی کرد.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در راهی می‌روی، طوریکه خسته نشده‌ای، یـعـنـی حق خودت را از کسی خواهی گرفت.
اگر ببینی در شب تاریکی در جاده‌ای می‌روی و راه رفتن مشکل شده است، یـعـنـی استقامت به دست می‌آوری و راه راست را پیدا خواهی کرد.
اگر ببینی با قصد و نیت و از روی ارادۀ خودت از راه بیرون می‌روی [و نه اینکه منحرف شوی]، یـعـنـی برای مقابله با دشمن حیله و چاره اندیشی می‌کنی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی عده‌ای را به راه درست هدایت می‌کنی، یـعـنـی عده‌ای را به راه خوب و نیک ارشاد و هدایت خواهی کرد. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی کسی را از راه بیرون برده‌ای، یـعـنـی بدکردار و فاسد خواهی بود، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا _ و هر کس آلوده‌اش سازد زیانکار خواهد گشت (شمس-10). ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی کسی تو را از راه راست به راه کج برده است، یـعـنـی کسی تو را با دروغ سرگرم انجام کاری می‌کند. اگر ببینی در راهی مشغول حرکت می‌باشی ولی زنی پیش تو آمد و به خاطر او از مسیر خودت منحرف شدی و به طرف او رفتی، یـعـنـی فریب دنیا را می‌خوری و دین و ایمان تو ضعیف می‌شود و راه خیر و خوبی را رها می‌کنی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در راه دچار سرگشتگی شده‌ای، یـعـنـی در راه دین یا دنیا سرگشته و حیران می‌شوی، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: اگر ببینی راه‌های زیادی مقابل تو قرار دارند ولی نمی‌دانی از کدام طرف باید بروی، یـعـنـی در دین خودت دچار سرگردانی می‌شوی و با انسان‌های گناهکار و بددین ارتباط و مصاحبت خواهی داشت. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی با گمان و شک و احتمال در راه می‌روی، یـعـنـی در دین «بدعتگذاری» می‌کنی و یا تعبیرش این است که در کار خودت دچار حیرت و سرگردانی خواهی شد، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِی مُسْتَقِیمًا فَاتَّبِعُوهُ... _ و این راه من است یک‌راست، پس پیروی کنید آن را... [انعام-153].
اگر ببینی در راهی که می‌روی سبزه و گیاهان خوبی درآمده است، یـعـنـی دین و ایمان تو خوب و پاک خواهد بود.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای راه عبارتند از: 1- دنیا 2- خوشی و سرور3- کار نیک 4- خیر و برکت 5- آسایش و راحتی انسان (تعبیرهای مختلف).تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
کوچه  -  پل  -  گم شدن  -  تنگی  -  فراخی  -  زمین  -  سواری  -  بارکشیدن  -  گردون  -  مسافرت  -  کاروان و قافله   

سوالات مهم

مدیریت با کارت ساعت زنی (حجت الاسلام پناهیان)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابت رو توی فرم پایین بنویسی و ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه .
البته قبل از این کار باید عضو سایت بشی. عضویت هم کار خاصی نداره و ظرف یک دقیقه انجام میشه.. فقط کافیه یه اسم و یه رمز عبور انتخاب کنی.. ایمیل و شماره همراه رو هم اگه دوست داشتی ثبت کن. به طور کلی عضویت رایگان هستش منتها پاسخهای ویژه هزینه مختصری داره.

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
پیام عضو تعبیرستان:
فاطی_حسین
( 59 دقیقه پیش) 02:24:41
سلام، چند روز پیش (فکر میکنم صبح و بعد از اذان بود، مطمئن نیستم) خواب دیدم که نصف دندانم (اخرین دندان فک بالا سمت راست) که کنارش سیاه شده بود بدون هیچ درد و خونریزی کف دستم افتاد و در یک قسمت دیگر خوابم با مادرم بالای پشت بام منزلمون بودیم که من زمین رو کندم و دیدم دندان هایی (شبیه دندان نیش اما درشت تر) با ریشه در چند جای پشت بام خاک شده و اینکه مادرم و شاید شخص دیگری داشت می گفت این ها دعاس که ب ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
کاربر604
(18 ساعت پیش) 09:00:07
سلام من خواب دیدم می‌میرم و زنده می‌شم؛ یعنی به روش‌های مختلف می‌میرم و خودمم میخوام که بمیرم، اما هربار زنده می‌شم :) ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
سپینود
(19 ساعت پیش) 07:40:03
سلام. خواب دیدم با مادر، پدر و خواهرم در خانه هستیم(خواهرم ازدواج کرده اما در خواب تنها پیشمون بود) از بیرون کوچه صدای دعوا میومد مثل جنگ، یه سری ادم وحشی بودن. همه ترسیده بودیم که اگه دم خونه ما اومدن چی کار کنیم. من یهو گفتم میخواین چراغ های خونه رو خاموش کنم همه استقبال کردن. من چراغ ها رو خاموش کردم و موبایل هرکس بهش دادم. خونه تاریک شد اما یه حس خوب امنیت داشتیم و خوشحال بودیم. بعد دیدم خواهر ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
a.m.h
01:06 - 99/10/29
سلام خدمت شما عزیز دل - دیشب خواب میدیدم که یک عدد کبوتر را در حین پرواز گرفتم که خیلی داخل دستم میخاس بپره و رنگ گَردنش سبز و مابقی بدنش سفید بود و بردمش داخل اشپزخانه و یک عالمه نان خشک کوبیدم و ریختم داخل اب و تا اخرش و خورد و در دستم ارامش گرفته بود وخیلی هم خوشکل بود ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
پتللهللعهخهیله
09:03 - 99/10/28
در خواب دیدم شخصی خودکار مرا که آبی بود گرفت ،روی کاغذ ستاره داوودی یا همان ستاره 6پر را رسم کرد ..بعد از آن همان ستاره داوودی را نیز در پشت ورقه کشید آن شخص که مرد بود با خنده خودکار را به من داد.و من نیز از او تشکر کردم. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 10685
    
تفاوت سوال برزخ با سوال روز قیامت چیست؟ (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند