تعبیر خواب چراغ | تعبیرستان
چراغفهرست تعبیر خواب - حرف چفهرست تعبیر خواب - حرف چ
×
بستن

تعبیر خواب چراغ

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر:   تعبیر کلی   روشن کردن چراغ   کم نوری یا خاموشی   چراغ آویخته (قندیل)   چراغ‌دان   پایه چراغ   سایر موارد

  تعبیر کلی

ابراهیم کرمانی می‌گوید: تعبیر چراغ، خدمتکار خانه است،‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: تعبیرش «کدبانو» می‌باشد.

  روشن کردن چراغ

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی با آتش‌زنه [وسیله‌ای که با آن آتش روشن می‌کنند] چراغ را روشن می‌کنی، یـعـنـی اگر ازدواج کرده‌ای، از زنت صاحب فرزند می‌شوی، یا اگر غریب هستی، ازدواج می‌کنی یا «کنیزکی» به دست می‌آوری، و یا اگر سفر کرده‌ای داری، به سلامت بازمی‌گردد، ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر «پادشاه» این خواب را ببیند یـعـنـی با عدل و انصافی که برقرار می‌کند مردم به آسایش و راحتی می‌رسند، و اگر شخص عالم و دانشمندی این خواب را ببیند، تعبیرش این است که مردم از علم و دانش او بهره‌مند می‌شوند، یا چنانچه بازرگان این خواب را ببیند، یـعـنـی به مردم کمک کرده و خیرات و احسان می‌نماید، و اگر بیننده خواب شخص فقیری باشد، یـعـنـی مردم را با استفاده از کارهایی که برای آن‌ها انجام می‌دهد، بهره‌مند ساخته و کمک می‌کند.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی چراغ مسجد را روشن کرده‌ای، یـعـنـی در کاری که مشغول آن هستی روشنی بوجود می‌آید.
تعبیر مرتبط :  آتش‌زنه   

  کم نوری یا خاموشی

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی چراغ می‌سوزد ولی نوری ندارد و تاریک است یـعـنـی کدبانو یا زن یا خدمتکار دچار رنج و زحمت می‌شوند.
اگر ببینی چراغ در حال خاموش شدن است، یـعـنـی کدبانوی خانه از دنیا می‌رود، اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی چراغ خاموش شد، یـعـنـی فرزندت هلاک می‌شود یا عزت و بهره‌مندی تو کمتر شده و دچار کم و کاست و نقص می‌شوی (دفع بلا و گرفتاری).

  چراغ آویخته (قندیل)

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر چراغ آویخته و روشن، توفیق انجام عبادت می‌باشد.
اگر مردی در خواب ببیند در خانه یا مغازه‌اش چراغ آویخته شده وجود دارد، یـعـنـی با زن صالح و درستکاری ازدواج می‌کند، و یا اگر این خواب را زنی ببیند، یـعـنـی طاعت و عبادت زیادی انجام می‌دهد.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای چراغ آویختۀ روشن عبارتند از: 1- ازدواج با زن 2- توفیق انجام طاعت و عبادت 3- عزت و کامیابی 4- گشایش و رو به راه شدن کارها (تعبیرهای مختلف).

  چراغ‌دان

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر چراغ‌دان، زن می‌باشد، ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: تعبیرش خدمتکار خانه است. ابن سیرین می‌گوید: تعبیر فتیله و چراغ‌دان، رئیس و کارفرما می‌باشد.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی چراغ‌دان سفالی می‌باشد، یـعـنـی اصل و نسب خدمتکار خانه، مسلمان و همچنین فرد دیندار و امانت‌داری خواهد بود، ولی اگر آهنی باشد، یـعـنـی اصل و نسب آن خدمتکار، زرتشتی خواهد بود.
اگر ببینی چراغ‌دان از دست تو افتاد و شکست، یـعـنـی زن یا خدمتکارت از دنیا می‌رود (دفع بلا و گرفتاری).

  پایه چراغ

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر پایه چراغ، خدمتکار خانه می‌باشد، ولی جابر مغربی می‌گوید: تعبیرش به مرد و سرپرست خانه مربوط می‌شود.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی پایه چراغ داری یا کسی به تو داده است، یـعـنـی زنی که خدمتکار تو می‌شود شاد و مهربان است.
اگر ببینی پایه چراغ چوبی می‌باشد، یـعـنـی زنی که خدمتکار تو می‌شود، پست و فرومایه است و نمی‌توان به حرف او اعتماد کرد.
اگر ببینی پایه چراغ زنگ زده است، یـعـنـی زنی که خدمتکار تو می‌شود متکبر و مغرور است و دین و ایمان ضعیفی دارد.

  سایر موارد

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در خانۀ تو چراغ تمیزی روشن است، یـعـنـی کدبانوی منزل زن درستکار و پاک‌دلی خواهد بود. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی در شهر چراغ‌های زیادی وجود دارد، یـعـنـی «پادشاه» و قاضی آنجا عادل و منصف خواهند بود و مردم بسیار شاد و خوشی خواهد داشت.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی چراغ‌های زیادی در اختیار و در دست گرفته‌ای، یـعـنـی صاحب فرزندی می‌شوی که به عزت و مال و ثروت می‌رسد، ولی اگر «فاسق»هستی، یـعـنـی نزد خداوند توبه می‌کنی، یا اگر مشرک هستی هدایت می‌شوی، یا اگر مسلمان هستی توفیق طاعت و بندگی به دست می‌آوری، همانطور که در قرآن کریم آمده: ... وَسِرَاجًا مُّنِیرًا -وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ بِاَنَّ لَهُم مِّنَ اللَّهِ فَضْلًا كَبِیرًا _ ... و چراغی نوربخش باشی-و مومنان را مژده بده که از ناحیه خدا فضلی بس بزرگ دارند (احزاب-46و47).
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی فرشته‌ها از آسمان فرود آمده‌اند و در دستانشان چراغ و شمشیر می‌باشد، یـعـنـی صاحب فرزندی عالم و دانا می‌شوی.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی بر تنور یا آتش و یا چراغ سجده می‌کنی، یـعـنـی به زن‌ها خدمت می‌کنی.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای چراغ عبارتند از: 1- پادشاه 2- قاضی 3- فرزند 4- عروسی 5- حکومت 6- خانه 7- بزرگ و رئیس و سرور 8- شادی 9- علم 10- ثروتمندی 11- زندگانی و معیشت خوب و خوش12- «کنیزک» 13- منفعت 14- همان چیزی که در خواب دیده‌ای، عیناً همان تعبیر می‌شود (تعبیرهای مختلف).تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
فتیله  -  طلق  -  آتش  -  دود  -  روشنائی و تاریکی  -  نفت  -  آتش‌زنه  -  شمع  -  آتش‌دان  -  تنور   

سوال های مهم

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه.
پیام عضو تعبیرستان:
پرناز112288
(22 ساعت پیش) 07:20:39
خواب دیدم توخونمون با چند تا از دوستام هستیم یک قاتل زنجیره ای میاد که میخواد مارو بکشه بعد من فرار کردم که به پلیس بگم که آخرم رسیدن به کلانتری پلیس نزدیک خونمون ( من کلانتری نزدیک خونمون بلدم ) خلاصه رسیدم به کلانتری نزدیک خونمون به ماموران گفتم اونم وقتی داشتم دو میزدم نیومد دنبالم خیلی ترسیده بودم. - بعدش دستگیرش کردن. - - بعدداخل همین خوابی که میدم - - خیلی فقیر شدیم وضع مالیتون بده - - ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
لیلیرز
06:13 - 1400/10/26
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی، من پریشب یعنی صبح شنبه ، خواب دیدم با خانومم رفتیم پیاده روی جایی مثل تپه و دشت بود که‌ یک‌ تعداد زیادی پلنگ و ببر دیدیم، و من با بی خیالی ونترس رفتم جلو و شروع به غذا دادن و‌نوازش کردن اونها شدم ، رفتار اونها هم با من خیلی دوستانه بود ولی همسرم که حسابی ترسیده بود میگفت چطور با اینها دوست شدی و کاری به کارت ندارن، ممنون میشم اگر تعبیر بفرمایید. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
rashti
08:58 - 1400/10/25
سلام علیکم وقتتون بخیر.خواب دیدم یکی از اقوام ازدواج کرده و شوهرش شبیه کسیه که اومده خواستگاری من منم گفتم تا من یقین نکنم این اون نیست ازدواج نمیکنم بعد فهمیدم اشتباه کردم واقعا اون نبود. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
سارا99
07:03 - 1400/10/25
سلام وقت بخیر .. من معمولا شبا با خدا صحبت میکنم و امشب از خدا خواستم که هر خوابی دیدم ی نشونه از سمت او بدونم و دنبال تعبیرش باشم .. خواب دیدم که شب است و چراغ ها خاموشند .. من با مانتو و مقنعه در حالی که دارم به موزیک ملایم گوش میدم جلوی آینه ایستادم که ناگهان متوجه ی دست سیاه در آینه شدم که به سمت من دراز شده بود سرمو برگردوندم ولی هیچ چیزی کنارم نبود ترسیدم و شروع کردم خواندن ذکر یا صلوات نم ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
میناابری
04:44 - 1400/10/25
توخواب دیدم مهمانی بزرگی هست. و اربابی مهمانی بزرگی داره. میزهای غذا چیده شده من میرم و سهم خودم و برمی دارم. کمی که میخورم کسی من و برای کار صدا میزنه و بعداز اتمام کار غذام و پیدا نمی کنم .مادرم میگه برو با ز بکش باز که غذا برمی دارم. مرغ بود و دسر شیرین رنگی بود.اینار عمه ام میگه باید امتحان بدی رفتم امتحان و نوشتم و برگشتم باز غذام گم‌شد . وقتی میگردم میبینم پدربزرگ و مادربزرگ فوت شدم غذاهام ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 11973