تعبیر خواب باران | تعبیرستان
بارانفهرست تعبیر خواب - حرف بفهرست تعبیر خواب - حرف ب
×
بستن

تعبیر خواب باران

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر:   تعبیرهای کلی   باران شدید   رعد و برق و باران   باران چیزهای مختلف   سایر موارد

  تعبیرهای کلی

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر در بیداری فصل بارندگی باشد و یا زمانی که مردم محتاج باران باشند در خواب خودت باران ببینی، تعبیرش بهتر است، جابر مغربی نیز می‌گوید: اگر ببینی آب‌ها به موقع و به وقت زیاد شده‌اند، یـعـنـی در آن سال فراخی و نعمت و گستردگی خواهد بود. حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی اول ماه یا اول سال باران می‌بارد، یـعـنـی در آن ماه یا سال گستردگی و نعمت فراوان می‌شود.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی وقت باران نیست و باران می‌بارد، یـعـنـی در آنجا فتنه بوجود می‌آید.

  باران شدید

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی فقط در یک جا باران شدیدی می‌بارد و در جای دیگر نمی‌بارد، یـعـنـی مردم آنجا دچار سختی و رنج و بیماری می‌شوند. اگر ببینی باران تیره و سیاه و شدیدی می‌بارد، یـعـنـی دچار بیماریی می‌شوی که در اثر آن از دنیا خواهی رفت. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی مثل طوفان بر سر مردم باران می‌بارد، یـعـنـی مرگ ناگهانی در آن سرزمین افزایش میابد (دفع بلا و گرفتاری). اگر ببینی باران شدیدی می‌بارد، به طوری که جوی‌های زیادی از آن جاری شده، ولی به تو صدمه‌ای نرسیده است، یـعـنـی «پادشاه» خشم و غضب می‌کند، ولی شر او را از خودت دفع می‌کنی.
تعبیر مرتبط :  سیل   

  رعد و برق و باران

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی همراه ابر، باران و «رعد» سختی درگرفته است، تعبیرش این است که ترس و خطر نفرین پدر و مادر یا مسلمانان وجود دارد، ‌‌‌‌‌و اگر همراه رعد، برق نیز ببینی، عذاب‌هایی که گفته شد، شدیدتر می‌باشد،‌‌‌‌‌ یا اگر «صاعقه» نیز با آن‌ها باشد عذاب خیلی شدیدتر است.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی رعد همراه باران است، یـعـنـی بیم و ترس کمتری به مردم خواهد رسید و خیر و نعمت فراوان می‌شود، ‌‌‌‌‌ امام صادق (ع) نیز می‌فرمایند: در آن سرزمین خیر و نعمت زیاد می‌شود [احتمالاً منظور رعد و باران خفیف و ملایم می‌باشد].
تعبیرهای مرتبط :  برق  -  صاعقه  -  رعد   

  باران چیزهای مختلف

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان مار یا عقرب و یا سنگ می‌بارد، یـعـنـی آن سرزمین دچار عذاب الهی خواهد شد، اسماعیل بن اشعث نیز می‌گوید: اگر ببینی از آسمان مثل باران، سنگ می‌بارد، یـعـنـی عذاب و گرفتاری و بلای سختی به آنجا می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: ...وَاَمْطَرْنَا عَلَیْهِمْ حِجَارَةً مِّن سِجِّیلٍ _ ...و سنگی از سجیل بر آنان بباریدیم (حجر-74). ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان ریگ یا خاک کمی می‌بارد، تعبیرش خوب می‌باشد، ولی اگر زیاد باشد تعبیرش بد است.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی مثل باران آتش می‌بارد، یـعـنـی از جهت «پادشاهان» در آنجا بلا و گرفتاری و فتنه و خونریزی بوجود می‌آید.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان به جای باران، عسل می‌بارد، یـعـنـی نعمت و غنیمت در آن سرزمین فراوان می‌شود.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی از آسمان گندم و جو می‌بارد، یـعـنـی آن سرزمین از نعمت‌های گوناگون و بی‌نظیر بهره‌مند می‌شود و مردم در امنیت بوده و رزق و روزی فراوانی به آن‌ها می‌رسد.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: به طور کلی تعبیر هر چیزی که از آسمان می‌بارد، از جنس همان چیز می‌باشد.

  سایر موارد

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از هر قطره باران صدا و آواز می‌آید، یـعـنـی عزت و جایگاه تو بیشتر می‌شود.
اگر ببینی از آستانۀ خانه‌ای مثل باران، آب پاکی می‌بارد، تعبیرش این است که به اندازۀ آن، مال و نعمت خواهد بود. اگر ببینی آب از هوا مثل باران فرو می‌ریزد، یـعـنـی آن مکان گرفتار عذاب الهی و شیوع بیماری می‌شود. اگر ببینی بدون ابر باران باریده و آب از ناودان می‌ریزد، یـعـنـی خداوند مردم آنجا را مورد رحمت خودش قرار می‌دهد.
اگر ببینی باران باریده و آب از ناودان می‌ریزد، یـعـنـی «پادشاه» به مردم آنجا ضرر و زیان می‌رساند (دفع بلا و گرفتاری).
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی باران به همه جا می‌بارد، یـعـنـی رحمت و برکت خداوند به مردم می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَهُوَ الَّذِی یُنَزِّلُ الْغَیْثَ مِن بَعْدِ مَا قَنَطُوا وَیَنشُرُ رَحْمَتَهُ... _ و او کسی است که بعد از نومیدی خلق برایشان باران می‌فرستد... (شوری-28).
اگر ببینی باران آرامی فقط در یک نقطه می‌بارد، یـعـنـی به مردم آنجا خیر و منفعت می‌رسد.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی باران بر سر تو می‌بارد، یـعـنـی به مسافرت می‌روی و با سود و منفعت بازمی‌گردی. اگر ببینی با باران مسح می‌کنی، یـعـنـی از ترس و بیم در امان می‌مانی.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آب زلال و شفاف باران می‌خوری، یـعـنـی به اندازه آن خیر و راحتی می‌بینی، ولی اگر تیره و ناگوارا باشد، یـعـنـی به اندازه آن دچار رنج و بیماری می‌شوی.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای باران عبارتند از: 1- رحمت 2- برکت 3- دادخواهی و مدد خواستن 4- رنج و بیماری 5- بلا و گرفتاری و مصیبت 6- جنگ 7- خون ریختن 8- فتنه 9- قحطی 10- امان یافتن 11- کفر 12- دروغ (تعبیرهای مختلف).


تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
ابر  -  ناودان  -  جاری شدن آب   - باد  -  هوا  -  تگرگ  -  برف  -  رنگین کمان  -  آب  -  فصل‌ها   

سوالات مهم

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه.
پیام عضو تعبیرستان:
مادرفرزندان
سلام دیشب خواب دیدم می‌خوام از یک در کوتاه رد بشم اما نمیشه تنگ بود ...درهای زیادی کنار ساحل رو به دریا بودن همه را سر زدم اما همه ی درها بسته بودن ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
سامسونگ
سلام آقایی ۳۴ ساله هستم ، همسرم دوماهه بارداره. دیشب خواب دیدم که روی آلت تناسلیم سوراخی ایجاد شده و موقع ادرار کردن، علاوه بر خروج ادرار از قسمت جلوی آلت ، از اون سوراخ ادرار و چرک و خون بیرون میاد تعبیرش چیه ، با تشکر ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
معصومههه
سلام من باردار هستم خواب دیدم یه بچه ی زیبارو بغل کردم لخت بود خیلی خوشگل بود از فامیلای شوهرخواهرم بود دوس داشتم بچم شبیه اون بشه من بچرو بردم بشورم بیارم از دستم افتاد سریع برداشتمش دیدم تبدیل به جنین کوچک و کامل شد تو دستم،دستم خونی شدومرد،خودمم از ترس داشتم تو دسشویی سقط میکردم خیلی ترسیده بودم ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
نازنین.خلیل
سلام وقتتون بخیر - حدود ساعت بین ۶ تا ۶:۳۰ صبح خواب دیدم انگار خودم تو خونه قراره مهمونی بگیرم و هیچ تدارکی ندیدم به مادرم گفتم این مهمونا همه بچه کوچیکن و برم براشون چیپس و پفک بگیرم خیلی دوست دارن. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
لیلیرز
با عرض سلام و خسته نباشید - دیشب خواب دیدم برگشتم کشوری که قبلا زندگی میکردم که در محل کار قبلیم از من یه کاری خواسته بودن ، بعد دیدم همه جا گرد‌ و خاک و تاریک و غمگین بود ، من دنبال یک ماشین میگشتم که کاری روش انجام بدم ولی پیدا نمیکردم ولی همکار قدیمی را دیدم که خیلی به نظرم شیک پوشیده بود یک پیرهن شرابی رنگ و شلوار مشکی در حالیکه این آقا هم ۲ ساله که بازنشسته شده ، ایشون منو راهنمایی کرد وقت ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 11639