رسیدن تعبیر به دیگری | تعبیرستان
رسیدن تعبیر به دیگریتعبیر خوابخوابدانستنیها
×
بستن

رسیدن تعبیر به دیگری

این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر خوابم به همان شخص برسد).
واقعیت این است که افراد هم مثل تمام موضوعاتی که در کتاب‌ها و سایت‌های تعبیر خواب به آن‌ها پرداخته شده ممکن است به صورت یک نماد و نشانه و سمبل باشند. مثلاً چطور بادام در خواب نماد و نشانه نعمت و روزی می‌باشد (یا به قول معروف تعبیرش نعمت و روزی می‌باشد) و یا خنده در خواب نماد و نشانۀ غم و اندوه است. در واقع مثل صدها تعبیری که در کتاب‌ها و سایت‌های تعبیر خواب ثبت شده است هر فردی نیز می تواند تعبیری داشته باشد؛ یعنی نماد کس دیگری شود. در خیلی از موارد افراد مختلف در ذهن شما به صورت یک نماد خاص تبدیل می‌شوند، یعنی وقتی که اسم کلاه‌بردار و حقه‌باز به گوش شما می‌خورد، فلان شخص را به یاد می‌آورید، یا اگر حرف از قدرت بدنی و زور و توان جسمانی می‌شود به یاد یکی از دوستان خودتان می‌افتید. منتها در عالم خواب هر فردی می‌تواند نماد و نشانه باشد! یعنی هر فردی می‌تواند در یک یا حتی چند مورد خاص نماد و نشانۀ چیزی باشد. این طور نیست که بگوییم مثلاً پسر خالۀ من در خواب نماد آدم باسواد است، زیرا همان پسرخالۀ شما در خوابی دیگر می‌تواند نماد و مثالی از انسانی مذهبی باشد.
حال سوال این است که چه طور باید فهمید تعبیر به چه کسی می رسد؟
برای فهم این سوال در ابتدا باید بفهمید که تعبیر خواب به همان شخص می‌رسد یا خیر و بعد اگر فهمیدید که تعبیر به آن نمی‌رسد باید بفهمیدید که به چه کسی می‌رسد.
بنابراین در شروع کار با راه‌های زیر ببینید که تعبیر به همان شخص می‌رسد یا خیر:
1.    بهتر است در ابتدا تعبیرهای مربوط به هر شخصیتی را در کتاب‌ها و سایت‌های تعبیر خواب بخوانید. مثلاً تعبیر پیر یا تعبیر دختر یا تعبیر جوان و... زیرا مثل تمام چیزهای دیگر برخی از تعبیرها بین همه یا عده‌ای از انسان‌ها مشترک است و زاییده ذهن شما نیستند.
2.    اگر با آن شخصی که در خواب دیده‌اید رابطۀ کمی دارید یا اصلاً رابطه‌ای ندارید بعید است تعبیر به همان شخص برسد. مثلاً وقتی که دوست قدیم خود را که سالیان سال قبل با او آشنایی داشته‌اید و در حال حاضر یا از دنیا رفته یا اصلاً خبری از او ندارید را در خواب خودتان می‌بینید، بعید است تعبیر به او برسد. یا یک بازیگر سینما یا یکی از اشخاص مشهور را در خواب می‌بینید که مسلماً احتمال رسیدن تعبیر به آنها آنقدر کم است که اصلاً فکرش را هم نباید کنید که تعبیر به همان‌ها برسد.
3.    اگر با شخصی که در خواب دیده‌اید دائماً در ارتباط خاص هستید و این ارتباط خاص به صورت عادت درآمده است، مثلاً با یکی از بچه‌های محل خودتان دائماً در حال جنگ و دعوا هستید و اتفاقاً یک شب می‌بینید که باز هم با او در حال دعوا و درگیری می‌باشید. در اینجا اگر در عالم بیداری و قبل از خواب با او درگیر نشده باشید و از دعوای قبلی شما مدت زیادی گذشته باشد، احتمالاً او به شکل نماد و مثال "دشمن" درآمده و تعبیر به او نمی‌رسد.
4.     اگر کاری برخلاف شخصیت فرد باشد یا اینکه از حد توان او بیشتر بوده یا پست‌تر از آن باشد که بخواهد آن را انجام دهد، در این صورت بعید است که تعبیرش مربوط به او شود.

خب حالا بعد از آنکه فهمیدید آن فرد در خواب شما به صورت نماد و مثال است، برای اینکه بفهمید نماد و مثال چه کسی است و تعبیرش به چه کسی می‌رسد:
1.    بیشتر به شخصیت و خصوصیات آن فردی که دیده‌اید توجه کنید و بعد ببینید که با چه کسی می‌تواند شبیه باشد (مخصوصاً خصوصیاتی که در خواب بارزتر و مشخص تر بوده).
-    مثلاً معلم دوران دبستان را در خواب می بینید و احتمالاً او در خواب شما نماد انسان راهنما یا اندرزگو باشد.
-     یا به عنوان مثال آدم بداخلاقی را در خواب خودتان با همان بداخلاقی های همیشگی می بینید و شاید تعبیرش به خود شما برسد و این خواب اخطاری نسبت به اخلاق بد شما باشد (در خیلی از خواب ها اشخاصی که می بینیم در واقع خود ما هستند و تعبیرشان به خود ما می رسد).
-    یا مثلاً گاهی وقتها برای درک احساسات دیگران و هم‌دردی با آنها خود ما در خواب به جای بعضی افراد قرار می‌گیریم تا عواطف و دردهای آن‌ها را بهتر بفهمیم. مثلاً در خواب می‌بینیم که در جای تنگی گرفتار شده‌ایم و ممکن است این خواب اشاره داشته باشد به یکی از زیردستان ما که در تنگنا قرار گرفته است و باید به احوال او برسیم. یا اینکه می‌بینیم کسی در حال کتک زدن ما می‌باشد و ممکن است تعبیرش به کسی برسد که او را زده‌ایم یا خواهیم زد و به این وسیله فهمیده‌ایم کتک زدن او یعنی چه! (حالا شاید این کتک زدن خوب باشد یا نه).
2.    همچنین در برخی موارد شاید تعبیر خواب بچۀ کوچک به پدر و مادر او برسد. یا تعبیر خواب شخصی اسیر و دربند به کسی برسد که اسیر او می باشد. یا تعبیر خواب یک زن به شوهر او برسد (همۀ اینها در صورتی است که خودشان شایستگی رسیدن به آن تعبیر را نداشته باشند).
3.    یکی دیگر از راه‌های اصلی و لازم برای فهم اینکه تعبیر به چه کسی می رسد استفاده از اصول و روش تعبیر می‌باشد (برای این کار به روش تعبیر خواب مراجعه نمایید).

با توجه به مطالبی که گفته شد شدیداً تاکید می‌کنم که از بدبینی‌ها یا خوش‌بینی‌های نابجا نسبت به افرادی که در خواب مشاهده نموده‌اید اجتناب کنید! یعنی نگویید "همان کسی در خواب دیده‌ام تعبیر به همان برمی‌گردد" و شروع کنید خواب خود را برایش تعریف کردن(و یا اشتباهات دیگر).

همچنین باید بدانید که با مقداری تمرین عملی، تمامی این اصول را در یک لحظه به صورتی ذهنی انجام خواهید داد و نیازی نخواهد بود به مطالب گفته شده مراجعه نمایید و دوباره آنها را بخوانید.نویسنده: عبادنژاد
منبع: تعبیرستان
تاریخ ارسال: 1395/03/01


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
پیام عضو تعبیرستان:
h-f
23:35 - 95/03/02
بسیار ممنون از مقاله ی مفیدی که ارائه نمودید. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
داستان حضرت موسی و عابد (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند