درد وسط پشت | تعبیرستان
درد وسط پشتبیماری‌ها و آسیب‌هاپزشکی تخصصیپزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

درد وسط پشت

- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- درد بیش از سه روز طول کشیده است.
- درد بسیار شدید است یا تیر می کشد.
- کرختی
درد وسط پشت در وسط پشت احساس می شود.
- بیماری قلبی وجود دارد.
درد وسط پشت نشانهٔ چیست؟
شایع ترین علت درد وسط پشت کشیدگی رباط ها و ماهیچه های آن در اثر ضعف آنها یا برداشتن چیزی به طور غلط است. علل کمتر شایع درد وسط پشت التهاب مفاصل ستون مهره هاست. از علل دیگر هم کژپشتی است که در آن، انحنای طبیعی ستون مهره ها از بین رفته است.
چون کیسهٔ صفرا نزدیک پشت است، سنگ آن هم می تواند درد وسط پشت ایجاد کند. بیماری قلبی، آنوریسم (باد کردن دیوارهٔ سرخرگ)، سینه پهلو، زخم گوارشی، و عفونت کلیه هم درد وسط پشت می آورند. و بالاخره، درد وسط پشتی هم وجود دارد که همهٔ مادران آن را داشته اند: درد آبستنی.
- درمان درد وسط پشت
اگر درد شدید است یا بیش از سه روز طول کشیده است، نزد پزشک بروید. گرفتاری هائی مثل پارگی رباط، زخم، عفونت کلیه و سنگ کیسهٔ صفرا نیاز به درمان داروئی دارند.
اما در بیشتر موارد، درد چیز مهمی نیست و خود می توانید آن را درمان کنید.
دوش آب گرم بگیرید. در بیشتر موارد، گرفتن دوش آب گرم تسکین دهندهٔ درد وسط پشت است. گرمای آب جریان خون را در ناحیهٔ درد بیشتر کرده و التیام آن را تسریع می کند. اگر درد شدید است، روزی دو بار دوش بگیرید.
حرکت کنید. در این ورزش شما عرق نمی کنید: وقتی زیر دوش هستید، چند دقیقه بدن را کمی به طرفین بچرخانید و خم شوید. اما بیش از ۵ تا ۸ سانتی متر پشت را به طرفین و به عقب فشار ندهید.
بدن را بخیسانید. دراز کشیدن در وان پر از آب گرم (۴۰ درجهٔ سانتی گراد) به مدت ۲۰ دقیقه دمای بدن را بالا برده و گرفتگی ماهیچه های دردناک پشت را رفع می کند.
با توپ مالش دهید. این روش ماساژ در تسکین دردهای وسط پشت و کمر مؤثر است: دو توپ تنیس را در جورابی گذاشته و به پشت روی آنها دراز بکشید، به طوری که هر توپ در یک طرف ستون مهره ها باشد. آنگاه به آرامی پشت را بالا و پائین ببرید تا توپ ها پشت شما را ماساژ دهند.
پشت را خنک کنید. مقداری یخ را خرد کرده و در کیسه ای روی پشت بگذارید و با پارچه ای کشسان باندپیچی کنید. سپس به آرامی تنه را به طرفین بچرخانید. این کار را روزی چند بار تکرار کنید. در آغاز کمی شما را ناراحت می کند، اما با تکرار آن بهتر می شوید. در این مورد، استراحت مطلق اشتباه است. هرچه بیشتر در رختخواب بمانید، ماهیچه های پشت ضعیف تر می شوند. اگر می بینید با این ورزش درد شدیدتر می شود، آن را انجام ندهید.
- جلوگیری از درد وسط پشت
وقتی درد خوب شد، باید برای جلوگیری از عود آن فکر بکنید. یکی از بهترین روش ها محکم کردن ماهیچه های شکم است. اگر ماهیچه های شکم قوی نباشند، خسته می شوید و این خستگی شما را مستعد آسیب ماهیچه ای می کند. روش های زیر به شما کمک می کند.
لگن را جابه جا کنید. صاف پشت به دیوار بایستید. لگن خاصره را به آرامی بالا بکشید و سه یا چهار ثانیه کمر را به دیوار بفشارید. این کار را ده بار تکرار کنید.
تنه را بچرخانید. دست ها را به طرفین باز کنید (یا روی کمر بگذارید) و با ثابت نگاه داشتن لگن، تنه و گردن و سر راه ۲۰ به طرفین بچرخانید.
درازکش خم شوید. به پشت دراز بکشید، دست ها را در دو طرف بگذارید، و زانوان را خم کنید. به آرامی بالاتنه را ۵ تا ۸ سانتی متر از زمین بلند کنید. تکرار روزانهٔ ۲۰ تا ۳۰ بار این ورزش برای هر کسی مفید است.
برگرفته از سایت آفتاب

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
عرفان های مفت
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند