گاز گرفتن گونه و زبان | تعبیرستان
گاز گرفتن گونه و زبانبیماری‌ها و آسیب‌هاپزشکی تخصصیپزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

گاز گرفتن گونه و زبان

- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- هنگام جویدن یا صحبت کردن زیاد گونه یا زبانتان را گاز می گیرید.
- خونریزی گازگرفتن گونه یا زبان بعد
گاز گرفتن گونه و زبان از ده دقیقه بند نمی آید.
- گاز گرفتن گونه و زبان نشانهٔ چیست؟
وقتی زبان یا پشت گونهٔ خود را گاز می گیرید، زخمی در دهان ایجاد می کنید که بسته به شدت گازگرفتگی ممکن است خونریزی کند یا نکند. اما مقدار خون نشاندهندهٔ شدت زخم نیست و چند قطره خون آمیخته به بزاق ممکن است خونریزی شدید به نظر آید.
خوشبختانه بسیاری از این گازگرفتگی ها شدید نیستند. گاز گرفتن گونه یا زبان معمولاً بی خطر است و فقط کمی سوزش ایجاد می کند، مگر اینکه به شدت ضربه ای بخورید که در اثر آن، گاز عمیقی از گونه یا زبان بگیرید. اما همان طور که گزش یک پشه چیزی نیست ولی گزش ۵۰ پشه بسیار ناراحت کننده است، گاز گرفتن مکرر گونه یا زبان نیز ممکن است ناراحتی شدید ایجاد کند. این حالت در افراد دارای دندان مصنوعی یا گرفتار نامنظمی دندان های طبیعی بیشتر است.
دندان های مصنوعی که حرکت می کنند یا می لغزند باعث گاز گرفتن زبان می شوند و اگر دندان هایتان نامنظم است یا درست در جای خود در نیامده اند گونه تان را گاز می گیرند.
صحبت کردن در هنگام غذا خوردن نیز باعث گازگرفتن می شود. برای همین است که مادران همیشه بچه هایشان را از این کار منع می کنند.
گازگرفتن گونه عصبی نیز می تواند باشد. در این صورت یک خط سفید در درون گونه ایجاد می شود که شبیه زخم دهان است. زخم آن گرچه چیز مهمی نیست، ولی باید این عادت گازگرفتن را ترک کرد.
- درمان گازگرفتن گونه و زبان
زخم حاصل از گازگرفتن گونه و زبان خیلی زود خودبه خود التیام می پذیرد. برای تسکین می توانید روش هائی را که در مورد زخم دهان گفته شده است به کار ببندید.
یخ در دهان بگذارید. اگر گارگرفتگی خونریزی دارد، قطعه ای یخ یا کمی آب سرد در دهان بگیرید تا خون آن بند آید.
زخم را تمیز نگاه دارید. با گرداندن دهان شویهٔ ضدعفونی کننده در دهان امکان عفونی شدن زخم را از بین ببرید.
به دندان پزشک مراجعه کنید. اگر خونریزی گارگرفتن بعد از ده دقیقه بند نیاید، نزد دندان پزشک بروید؛ شاید نیاز به بخیه زدن داشته باشد.
دندان هایتان را کنترل کنید. اگر مرتباً گونه و زبان خود را گاز می گیرید، به دندان پزشک مراجعه کنید تا دندان هایتان را معاینه کند. اگر اشکالی در دندان های مصنوعی یا نظم دندان های طبیعی داشته باشید او آن را تصحیح می کند.

برگرفته از سایت آفتاب

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
خواستگاری دختر از پسر!؟ (حجت الاسلام شهاب مرادی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند