تمرینات رازآلود شائولین | تعبیرستان
تمرینات رازآلود شائولینورزشیدانستنیها
×
بستن

تمرینات رازآلود شائولین

ترکاندن توده های یخ، شکستن راکت های بیس بال با میله های آهنی روی بد، راه رفتن روی آتش یا غلطیدن روی خرده شیشه ها...
در این زمیه ها باید به راهبان شائولین، مبارزان کیوکوشین کای یا پنکک سیلات و اساتید کاراته اوکیناوا مراجعه کرد. آنها متدهای خود را برای ما توضیح می دهند.
ما همگی از موفقیت های چشمگیر فیزیکی و ذهنی اساتید و کارشناسان هنرهای رزمی بهت زده هستیم آیا فقط جادو است یا کاملاً منطقی است؟ در هر حال خارق العاده، شگفت انگیز، تأثیربرانگیز، باورنکردنی، معجزه آسا، بهت آور... می باشد. بله، همه این خصوصیات را دارد.
خرد کردن توده های یخ با الوارها شکستن راکت های بیس بال یا میله های آهنی روی بدن یا سر، راه رفتن روی آتش یا غلطیدن روی خرده شیشه ها، سوراخ کردن خود با سوزن یا بریدن بدن خود با سلاح ها... بله می تواند افسانه و خارق العاده باشد اما این مهارت ها جادو نیستند بلکه در اثر تمرین به دست می آیند.
این تسلط یافتن به مرور زمان، با قوی شدن مچ و در اثر کار زیاد بدنی حاصل می شود. تسلط پیدا کردن به بردباری، پشتکار و علاقه زیاد، نیاز دارد؛ سه خصوصیتی که با هم داشتن آنها در طول سال ها آسان نیست. در واقع به یک کار طولانی و منظم ناز داریم تا بتوانیم شکستگی ها را روی بدن تحمل کنیم یا آنها را اجراء کنیم. یاسوشیموجی سنسی، دان 9 کاراته یوشی - ریو که از نزدیکی مکاتب مختلف هنرهای رزمی با یکدیگر سخن می گوید، عقیده دارد که شکستن چیزی روی بدن در واقع روشی است تا پیشرفت های خودمان را ببینیم و نتیجه تمیرنات مقاوم سازی بدن را نشان دهیم“.
این تمرینات مقاومت که از قرن ها سنت به جا مانده اند اولین هدفشان بالا بردن تحمل درد است تا فرد در مبارزه قوی تر باشد و هنگام تمرین، خود را بیشتر به واقعیت نزدیک سازد. تحمل درد یعنی اینکه فرد قادر باشد روی آتش راه برود. ضربه های سختی همچون ضربه راکت بیس بل را دریافت کند، تنفس خود را کنترل کند. به طوری که بتواند جلوی جریان خون را بگیرد و بر درد تسلط داشته باشد.
راهبان شائولین، جنگجویان خشن پنکاک سیلات، استادان کاراته مکاتب بوشی - ریو و کیوکوشین کای، راهبان شوگندو ژاپن با کارشناسان هنرهای اجدادی ویتنامی هرکدام متد خود را دارند و پذیرفته اند که آنها را برای ما آشکار کنند...
رازهای راهبان
راهبان شائولین از قدرت های شگفت انگیزی برخوردار هستند. این قدرت ها در اثر تمرین مداوم و بی نقص به دست آمده اند. اساتید آنها از سن 7 سالگی آنها را وادار به کار می کنند تا در 20 سالگی به اوج توانائی های خود برسند.
ایمان به چی (انرژی زندگی) به آنها امکان می دهد کارهای شجاعانه انجام دهند. جی که در دانتین (شکم) متمرکز است به اراده فرد کنترل می شود تا تحرک، مقاومت و قدرت را افزایش دهد. راهبان کم سن و سال از طریق فرم جی کونگ که 8 ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
درمان دیسک کمر (دکتر فرخانی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند