دست جمع، دست باز | تعبیرستان
دست جمع، دست بازورزشیدانستنیها
×
بستن

دست جمع، دست باز

(درس های از استاد بزرگ، سعدون حیدری)
واقعاً فلسفه اجراء این قبیل تنوع ها که تعداد آن ها کم هم نمی باشد در چیست؟ برای مثال جلو بازو دست بازتر از عرض شانه و یا جلو بازو جمع (جمع تر از عرض شانه). به طور کل هدف از به کارگیری این قبیل تکنیک ها در تمرین وارد کردن فشار بیشتری به بخش خاصی از عضله می باشد.
برای مثال در حرکت جلو بازو دست جمع بیشتر فشار بر روی بخش بیرونی عضله دو سر جلو بازو وارد می شود در صورتی که در حرکت جلو بازو دست باز بیشتر فشار بر روی بخش بیرونی عضله داخلی دوسر جلو بازو وارد می شود. حال این تکنیک را می توان تقریباً به تمامی حرکات مربوط به عضلات بدن تعمیم داد یعنی وقتی حرکت کشش دست باز (سیم کش دست باز) را اجراء می کنید این بخش داخلی عضله زیر بغل است که تحت فشار بیشتری قرار می گیرد و زمانی که این حرکت را به صورت دست جمع اجراء می کنید این قسمت بیرونی عضله زیربغل (لت) است که بخش عمده استرس وارده بر عضله را متحمل می شود.
این مسئله در پرس سینه با هالتر نیز صادق است یعنی وقتی پرس سینه با هالتر دست بازتر از عرض شانه اجراء می شود بیشتر فشار به بخش میانی سینه وارد می شود. در صورتی که وقتی پرس سینه به صورت دست متوسط اجراء می شود این قسمت بیرونی عضله سینه است که عمده فشار را متحمل می شود.
وقتی داخل پا ضعیف باشد موقع برنامه دادن یکی از حرکات معمولاً حرکت اسکوات پا باز و سرپنجه به سمت بیرون می باشد و عکس آن هم زمانی است که روی پا و بیرون پا مشکل دارد آن موقع است که به فرد اسکوات پا جمع تر از عرض شانه داده می شود.
زمانی که عضلات بخش داخلی ساق پا به توسعه بیشتری در قیاس با بیرون ساق رسیده باشند آن موقع است که به جای ساق پا به صورت سرپنجه پا به سمت خارج ساق پا سرپنجه پا سمت داخل در برنامه تمرینی به فرد داده می شود.
بنابراین در تمامی مثال های فوق می بینید که تغییر در فاصله و یا زاویه باعث تغییر در فشار وارده به عضله می شود. اگر قصد وارد کردن فشار به بخش میانی عضلات پشت را دارید سعی کنید زیر بغل هالتر خم و یا روینگ (قایقی) را با فاصله بازتر از عرض شانه اجراء کنید و یا نه اگر قصد دارید بر روی پرورش بخش خارجی عضلات پشت کار کنید پس حرکات فوق را به صورت دست جمع اجراء کنید.مجله دانش ورزش

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
هو کشیدن در هیات (شیخ مهدی تهرانی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند