دان ویلسون: اژدهای آمریکائی | تعبیرستان
دان ویلسون: اژدهای آمریکائیورزشیدانستنیها
×
بستن

دان ویلسون: اژدهای آمریکائی

Don Toshiro Wilson با شهرت ”دراگون آمریکائی“ یکی از استثنائی های دنیای هنرهای رزمی است. اصلاً آسیائی است، کارش را با کاراته گوجو ـ ریو آغاز کرد زیرنظر Chuck Merriman ما در اوایل سال های ۱۹۷۰ هستیم و Merriman تازه به عنوان یکی از بزرگ ترین اساتید سبک گوجو ـ ریو در آمریکا سرشناس شده است. در ضمن او تحت تعلیم مربی کانادائی معروف دیگری به نام Jean Freentte نیز هست زمانی که می خواهد کاتاهای نمایشی را کنار گذاشته و وقتش را صرف تحقیق روی کاتاهای کلاسیک کند. این سیر سنتی است که Wilson برای شاگردی انتخاب کرده اما خیلی زود به نظرش می رسد کاراته چیزهائی را برای او کم دارد. انگار جاهای خالی را دارد که باید پرش کند، اما خوب مهم نیست باید دنبال چیزی بگردد که این جا خالی را پرکند پس به مدرسه کونگ فو تحت تعلیم Daniel K.Pai می رود، با کونگ فو، او روش دیگری از حرکت را یاد می گیرد، آزادی تحرک که با گوجو ـ ریو کنتراست دارد. این نوع کار کونگ فو برایش جذابست: کمی بعد، وقتی جذب سینما می شود، از حالت های تیپیک این هنر به خاطر زیبائی که دارد، استفاده می کند. ولی اینها در درجه دوم قرار دارند.
۱۹۷۴ سال مهمی است و Wilson در این سال خودش را وقف فول کنتاکنت می کند، روحیه مبارزه گری در اول شکل گرفته، احساس می کند این بازی سرنوشت است که او را با خود می کشاند.
به همراه Bill Wallace و Benny Urquidez
اولین مبارزه فول کنتانت (که بعد از مبارزات زیادی که تحت قوانین سنتی پشت سر گذاشته بود) او در مقابل Bill Novlock بود. نتیجه موفقیت بخش بود و حالا قهرمان جوان مشتری پروپاقرص مسابقات شده چون فهمیده توانائی زدن ضربات مؤثر را دارند. نکته مهم این که ویلسون فوق العاده است، با این که از نظر فیزیکی بدنی عضلانی ندارد با حدود ۸۰ کیلوگرم وزن بیشتر در رده وزنی متوسط (نیمه سنگین) کار می کند و خیلی کم در رده های سنگین به مبارزه می پردازد. ضد حمله ها، زیرکی اش در رد کردن ضربات و تکنیک های عالی پاهایش باعث شده حتی به نسبت حریفان سنگین وزن تر از خودش، متفاوت تر باشد. برای این که سطح کارش را بالاتر ببرد با بزرگ ترین قهرمانان زمان خودش یعنی Bill Walace و Benny Urquedez رابطه برقرار می کند. این دو قهرمانی که فنون و سبکی متفاوت از هم دیگر دارند و Wilson از ترکیب سبک کاری این دو نفر یک سبک شخصی برای خودش آفرید که به او اجازه می داد سرعتی شود و در طولانی مدت به عنوان فردی حرفه ای شناخته شد.
بارها قهرمان جهان شدن
سال ۱۹۸۰ ویلسون اولین عنوان قهرمانی جهان را در کاراته جهانی معروف (زمای که صاحب نامانی چون بیل والاس و جولوئیس یکه تاز میدان بودند) از آن خود می کند. دراگون سال های ۱۹۸۳ و ۱۹۸۴ به همان فدراسیون باز می گردد. سال ۱۹۸۲ باز عنوان قهرمانی کاراته جهانی Council را از آن خود می کند. ۱۹۸۸ قهرمان جهانی I.S.K.A و سال بعدش قهرمان P.K.A (حرفه ای های کاراته جهان) می شود. بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۱ ویلسون هشتاد مبارزه رسمی می کند. اصـلــی تریــن و مهم تریـن پیروزی هایـش را مقابـل Steue Shepherd , Ted Pryor , Robert Biggs , Herb thompson , John Shields , Larry Poore , Me Norris Glenn , Rodney Batiste , Andy White , Edwaros Demetrius , Cutis Cranadall , Maurice Smith , Ashrat Tai , Panya Sornnot , Dennis Alexio و Branco Cikatic به دست آورد.مجله رزم آور

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
به همسرم شک دارم! (دکتر میرباقری)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند