شومن ـ اوچی ایکیو اومته | تعبیرستان
شومن ـ اوچی ایکیو اومتهورزشیدانستنیها
×
بستن

شومن ـ اوچی ایکیو اومته

(ضربه رو به جلو ـ اولین کنترل)
تصویر شماره ۵:
مجری فن پای چپ خود را سرازیر کرده، به سمت دست راست حریف حرکت می کند. (بین شانه و آرنج باز شدهٔ حریف) وزن خود را روی پای چپ قرار می دهد. هم زمان به دست حریف فشار زیادی وارد می آورد و با استفاده از نیروی ران تعادل او را برهم زده و کج پائین می آورد و در یک آن دست ها، پاها و ران های خود را حرکت می دهد و صورت حریف را با فشار پائین می آورد.
تصویر شماره ۶:
در حالی که مجری فن دست دریافت کنندهٔ فن را در اختیار و کنترل خود دارد پای راست را رو به جلو سرازیر می کند تا بدین وسیله دست حریف را با فشار جلوی بدن خود نگاه دارد و فاصلهٔ مناسبی بین خود و حریف ایجاد نماید. هم مان زانوی چپ خود را در قسمت زیر بغل حریف قرار می دهد.
ران ها را پائین تر می آورد طوری که می تواند حریف را کاملاً روی زیرانداز بیاورد.
راست نگه داشتن کمر و اطمینان از اینکه ران ها را بالا نیاورده و یا چشم ها را بیش از حد پائین نگه نداشته است برای مجری فن مهم است.
تصویر شماره ۷:
مجری فن زانوی راست خود و دست حریف را در یک لحظه روی زیرانداز قرار می دهد و زانوی راست او باید به سمت داخل، دست راست خود که مچ حریف را در اختیار دارد قرار دهد، طوری که پای او فقط شصت دست راست خود را لمس نماید. با هر دو زانوی خود به طرف بالا فشار آورده، آرنج حریف را از قسمت مفصل کاملاً به طرف بیرون کشیده و باز می کند. در این حالت ران های او باید پائین آورده شده و انگشتان پایش به داخل کشیده شده، قرار گیرند.
مجری فن نباید آرنج حریف را بیش از حد باز و بسته نماید. همچنین نباید آرنج او را با دست محکم نگه دارد. در عوض باید با خم کردن قسمت فوقانی بدن و نگه داشتن چشم ها کمی رو به جلو، راست کردن کمر و گردن، فشار بیشتری به دست حریف وارد کند و نفس آرامی بکشد. سپس باید مستقیم از بالا به دست حریف وارد آورد طوری که بتواند از سمت راست مچ دست راست حریف خارج شده و به بیرون فرار نماید تا آرنج او را کاملاً تحت اختیار خود گیرد.
نکات قابل توجه برای مجری فن:
تمام حرکات باید با استفاده از فن سوی ـ آشی Suri-ashi (سرازیر کردن پاها) اجراء گردد.
هنگام ضربه زدن از جلو، پاها، دست ها و ران ها همه باید در یک آن حرکت کنند و نیروی ران ها به تگاتانا Tegatana منتقل گردد. درست مثل اینکه مستقیم از جلو رو به پائین ضربه زده می شود. باید سعی نمائید ران ها هرگز بلند نشود.
هنگامی که با تگاتانا (دست) ضربه می زنید دست های شما نباید دست حریف را بگیرد بلکه فقط آن را کنترل نماید تا مانع حرکت آن گردد.
مجری فن باید حریف را به تدریج پائین آورد و بدون خم شدن به طرف ران ها و خم کردن زانوها باید سعی نماید حرکت صحیح خود را حفظ نماید.
بعد از ضربه زدن پوست های شما باید مقابل ران ها قرار گیرد و فاصلهٔ مناسب بین خود و حریف حفظ شود.
همان طور که در تصاویر ۵ و ۶ نشان داده شده است. مجری فن باید حریف را به تدریج پائین آورد و بدون خم شدن به طرف ران ها خم کردن زانوها باید حالت صحیح خود را حفظ نماید.
بسیار مهم است که در مرحلهٔ آخر کنترل حریف فقط از نیروی دست ها، برای ایجاد ناتوانی در حرکت او (حریف) استفاده نکنید. زیرا این عمل باعث می شود ران ها بلند شده و بالا بیایند و استفاده از نیروی تمرکز را برای شما مشکل کند.ماهنامه دنیای کاراته

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
فواید قلیان طب سنتی!!! (دکتر کرد افشاری)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند