شنای بزرگسالان (پیشکسوتان) | تعبیرستان
شنای بزرگسالان (پیشکسوتان)ورزشیدانستنیها
×
بستن

شنای بزرگسالان (پیشکسوتان)

مسابقات شنای بزرگسالان در قسمت بانوان و آقایان زیر نظر فدراسیون جهانی شنا (فینا) برگزار می گردد. در کشور ایران نیز مسابقات برای آقایان برگزار می شود و از سال ۱۳۷۴ فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران در سطح کشور، مبادرت به برگزاری مسابقات طبق قوانین و مقررات فدراسیون جهانی شنا (فینا) نموده است. هدف از تشکیل تیم شنای بزرگسالان، آمادگی، جسمانی، روانی، صمیمیت، آگاهی و انگیزه برای شناگران جوان می باشد. ورزشکارانی که می خواهند در این برنامه شرکت کنند باید ۲۵ سال تمام داشته باشند. ملاک محاسبهٔ سن شرکت کنندگان سال تولد از فروردین می باشد. مواد مسابقات جهانی (فینا) برای هر گروه سنی به شرح ذیل می باشد.
در استخر کوچک ۲۵ متری: ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر - ۸۰۰ متر - ۱۵۰۰ متر آزاد، ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر قورباغه / ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر کرال پشت، ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر پروانه / ۲۰۰ متر آزاد تیمی (امدادی)، ۲۰۰ متر مختلط تیمی (امدادی)
در استخر بزرگ ۵۰ متری: ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر - ۴۰۰ متر - ۸۰۰ متر - ۱۵۰۰ متر آزاد، ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر قورباغه، ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر کرال پشت، ۵۰ متر - ۱۰۰ متر - ۲۰۰ متر پروانه / ۱۰۰ - ۲۰۰ - ۴۰۰ متر مختلط انفرادی، ۲۰۰ متر آزاد تیمی (امدادی)، ۲۰۰ متر مختلط تیمی (امدادی)
موارد مسابقاتی که در کشورمان برگزار می گردد: ۲۵ تا ۲۹ سال٭۵۰ متر و ۱۰۰ متر آزاد - ۵۰ متر، کرال پشت - ۵۰ متر، پروانه - ۵۰ متر قورباغه / ۳۰ تا ۳۴ سال٭۵۰ متر و ۱۰۰ متر آزاد - ۵۰ متر کرال پشت - ۵۰ متر، پروانه - ۵۰ متر قورباغه / ۳۵ تا ۳۹ سال٭۵۰ متر آزاد - ۵۰ متر کرال پشت - ۵۰ متر پروانه ۵۰ متر قورباغه / ۴۵ تا ۴۹ سال٭۵۰ متر آزاد - ۵۰ متر کرال پشت - ۵۰ متر پروانه - ۵۰ متر قورباغه / ۵۰ تا ۵۴ سال٭۵۰ متر آزاد - ۵۰ متر کرال پشت - ۵۰ متر پروانه - ۵۰ متر قورباغه / ۵۵ تا ۵۹ سال٭۵۰ متر آزاد - ۵۰ متر قورباغه، ۶۰ تا ۶۴ سال٭۵۰ متر آزاد - ۵۰ متر قورباغه / ۶۵ سال ۶۹ سال٭۵۰ متر آزاد ۵۰ متر قورباغه، ۷۰ سال به بالا٭۵۰ متر آزاد - ۵۰ متر قورباغه /. مسابقات امدادی تیمی ۱۴۰ سال به بالا. مسابقات امدادی تیمی ۱۶۰ سال به بالا توضیح اینکه مجموع سن چهار نفر شناگر امدادی نبایستی کمتر از سن تعیین شده باشد.
گروه های سنی که در مسابقات جهانی شرکت می کنند: ۲۵ تا ۲۹ سال، ۳۰ تا ۳۴ سال، ۳۵ تا ۳۹ سال، ۴۰ تا ۴۴ سال، ۴۴ تا ۴۵ سال، ۵۰ تا ۵۴ سال، ۵۵ تا ۵۹ سال، ۶۰ تا ۶۴ سال، ۶۵ تا ۶۹ سال، ۷۰ تا ۷۴ سال، ۷۵ تا ۷۹ سال، ۸۰ تا ۸۴ سال، ۸۵ تا ۸۹ سال، ۹۰ سال به بالا.
گروه های سنی که در مسابقات کشورمان شرکت می کنند: ۲۵ تا ۲۹ سال - ۳۰ تا ۳۴ سال - ۳۵ تا ۳۹ سال - ۴۰ تا ۴۴ سال - ۴۵ تا ۴۹ سال - ۵۰ تا ۵۴ سال - ۵۵ تا ۵۹ سال - ۶۰ تا ۶۴ سال - ۶۵ تا ۶۹ سال - ۷۰ سال به بالا.
مقررات شرکت کنندگان در مسابقات قهرمانی کشور: صورت اسامی تیم شرکت کننده بدون خط خوردگی روی سربرگ رسمی به مهر و امضاء مدیرکل تربیت بدنی و ریاست هیئت شنای استان رسیده باشد.
- در هر گروه سنی از هر استان یک نفر در تیم اعزامی حضور دارد.
- هر شناگر در مسابقات انفرادی مجاز است در گروه سنی خود شرکت نماید.
- هر شناگر مجاز است فقط در یک مسابقهٔ تیمی (امدادی) شرکت کند.
- شناگران بالای ۴۰ سال در صورت تمایل می توانند از داخل آب مسابقه را شروع نمایند.
- مسابقات به صورت نهائی برگزار می گردد و نفرات برتر براساس رکورد به دست آمده تعیین می شوند.
- شناگران، مسئول بررسی ها و معاینه های پزشکی خود هستند و باید رضایت نامه ای را امضاء کنند که هیئت برگزارکننده را از هرگونه مسئولیتی مصون می دارد.
- رده بندی تیمی، براساس محاسبهٔ امتیازات کسب شده تیم ها تعیین خواهد شد.
امتیازات: نفراول / ۹ امتیاز / نفر دوم - ۷ امتیاز / نفر سوم - ۶ امتیاز / نفر چهارم - ۵ امتیاز / نفر پنجم - ۴ امتیاز / نفر ششم - ۳ امتیاز - نفر هفتم - ۲ امتیاز / نفر هشتم ۱ امتیاز.
امتیاز مواد امدادی (تیمی): تیم اول - ۱۸ امتیاز، تیم دوم - ۱۴ امتیاز، تیم سوم - ۱۲ امتیاز، تیم چهارم - ۱۰ امتیاز، تیم پنجم - ۸ امتیاز، تیم ششم - ۶ امتیاز، تیم هفتم - ۴ امتیاز، تیم هشتم - ۲ امتیاز.
مسابقات استقامت شنای بزرگسالان: مسابقات استقامت شنای بزرگسالان در گروه های سنی بالاتر از ۵۰ سال و زیر ۵۰ سال در مسافت های (کیلومتر) مختلف برگزار می گردد. شرایط باید برای مسابقات مطلوب بوده و درجهٔ حرارت آب کمتر از ۱۸ درجهٔ سانتی گراد نباشد. مسافت مسابقات شنای استقامت بزرگسالان، معمولاً بیش از ۵ کیلومتر است. حداکثر مسافت مسابقه برای افراد بالاتر از ۵۰ سال ۱۰ کیلومتر و برای افراد کمتر از ۵۰ سال، ۱۵ کیلومتر است.
مناسب ترین محل و مسیر مسابقه برای مسابقات شنای استقامت بزرگسالان، مسیر ۱۰۰ متری مسابقات بین المللی قایقرانی است. انتخاب این مسیر اجازه می دهد تا مسافت هر دور تا ۲۵۰۰ متر افزایش یابد و همچنین از نظر ایمنی و اداره کردن مسابقه مزایای فراوانی دارد و می توان مسابقه را با تعداد زیادی شرکت کننده برگزار کرد.مجله دنیای ورزشهای آبی

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
علت انحنای آلت تناسلی (دکتر کرمی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند