مدل های موجود هوندا (Honda) | تعبیرستان
مدل های موجود هوندا (Honda)علم و فناوریدانستنیها
×
بستن

مدل های موجود هوندا (Honda)

فیت - ۲۰۰۷
هوندا - فیت (Honda Fit) خودرویی است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ به جهانیان معرفی شد. در کلاس خودروهای کوچک (Subcompact) قرار
مدل های موجود هوندا (Honda) دارد و از نظر شکل بدنه هم در گروه بدون صندوق (Hatchback) قرار می گیرد. هوندا - فیت (Honda Fit) در اروپا ، آسیا ، آفریقا و خاورمیانه با نام هوندا - جاز(Honda Jazz) به فروش می رسد. از رقبای این خودرو می توان به سوزوکی - سوئیفت (Suzuki Swift) و تویوتا - یاریس (Toyota Yaris) اشاره کرد. یکی از پیشرانه های استاندارد خودرو ۴ سیلندر بوده به حجم ۱ /۵ لیتر که توانایی تولید ۱۰۹ اسب بخار نیرو را دارد.انتقال نیرو در هوندا - فیت به چرخهای جلو می باشد.
المنت - اس سی - ۲۰۰۷
هوندا - المنت (Honda Element) در سال ۲۰۰۳ بطور مشترک در سه کشور آمریکا ، کانادا و ژاپن وارد بازار خودرو های شاسی بلند کوچک (Compact SUV) گردید. ساخت این مدل بر پایه مدل هوندا - سی آر - وی (Honda CR-V) صورت گرفته است بطوریکه از شاسی تقویت شده هوندا - سی آر وی بهره می برد ولی از لحاظ ابعاد خارجی از سی آر - وی کوچکتر می باشد. از خصیصه های ظاهری این خودرو می توان به چگونگی باز شدن درها و زوایای نسبتا تند خطوط بدنه آن اشاره کرد. شورولت - اچ اچ آر (Chevrolet HHR) و جیپ - کام پس (Jeep Compass) از رقبای هوندا - المنت (Honda Element) به شمار می روند. پیشرانه خودرو ۴ سیلندر بوده و ۲ /۴ لیتر حجم داشته که توانایی تولید ۱۶۶ اسب بخار نیرو را دارد.
پایلوت - ۲۰۰۷
هوندا - پایلوت (Honda Pilot) در تابستان سال ۲۰۰۲ و بعنوان مدل ۲۰۰۳ وارد بازار خودروهای شاسی بلند (SUV) گردید. کمپانی هوندا (HONDA) مدل پایلوت را مخصوص بازار آمریکای شمالی طراحی نموده است که تولید آن نیز در کانادا صورت می گیرد. این خودرو در ژاپن و استرالیا با نام هوندا - ام دی ایکس (Honda MDX) و در خاورمیانه با نام ام آر - وی (Honda MR-V) عرضه می گردد. هوندا برای فروش هر چه بیشتر در سال ۲۰۰۶ تصمیم بر اجرای تغییراتی در ظاهر خودرو (Facelift) گرفت. دوج - دورانگو (Dodge Dorango) و بیوک - رندزوس (Buick Rendezvous) از رقبای اصلی هوندا - پایلوت (HOnda Pilot) به شمار می آیند. پیشرانه این خودرو ۶ سیلندر (V) شکل است که با حجم ۳ /۵ لیتر قادر به تولید ۲۴۴ اسب بخار نیرو می باشد.
اودیسه - ۲۰۰۷
هوندا - اودیسه(Honda Odyseey) بی شک یک خودروی می نی ون (Minivan) بزرگ است که قابلیت حمل ۸ مسافر را دارد و از لحاظ فضای داخلی در کلاس خود یکی از بهترینها محسوب می شود. از رقبای اصلی این خودرو می توان به تویوتا - سی ینا (Toyota Sienna) و نیسان - کواست (Nissan Quest) اشاره کرد. پیشرانه استاندارد این خودرو ۶ سیلندر بوده به حجم ۳ /۵ لیتر که قادر به تولید ۲۴۴ اسب بخار نیرو می باشد. انتقال قدرت در هوندا - اودیسه (Honda Odyseey) به چرخهای جلو است.
سی آر وی - ای ایکس - ۲۰۰
هوندا - سی آر وی (Honda CRV) جزو خودروهای شاسی بلند (SUV) کمپانی هوندا است از موتوری به حجم ۲ /۴ لیتر ۴ سیلندر خطی (Line) استفاده کرده که توان تولید ۱۵۶ اسب بخار را نیز دارد. انتقال نیرو در این خودرو به هر چهار چرخ می باشد.
اس ۲۰۰۰ - ۲۰۰۶
هوندا - اس۲۰۰۰ (Honda S۲۰۰۰) خودرویی دو در اسپرت کوچک با سقف تاشو (Sport Coupe Convertible) می باشد. از خصوصیات بارز این خودرو می توان به موتور قوی، چالاکی و دینامیک رانندگی کاملا اسپرت آن اشاره کرد. موتوری که وظیفه تأمین نیرو را در هوندا - اس۲۰۰۰ بر عهده دارد ۲.۲ لیتر ۴ سیلندر خطی (Line) و قدرت ۲۳۷ اسب بخار می باشد که این نیرو به چرخ های عقب منتقل می شود.روزنامه ابرار اقتصادی

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
یهود و تراریخته (استاد حسن عباسی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند