خوش تیپ و عضلانی | تعبیرستان
خوش تیپ و عضلانیعلم و فناوریدانستنیها
×
بستن

خوش تیپ و عضلانی

سوزوکی Hayabusa GSX ۱۳۰۰R یکی از سریعترین موتورسیکلت های تولید انبوه جهان است که عملکردی بسیار باورنکردنی دارد. سیستم انژکتور الکترونیکی آن بسیار دقیق بوده و نسبت به تغییر دریچه
خوش تیپ و عضلانی گاز بسیار سریع عمل می کند و در کنار Ram Air خاص سوزوکی ( SRAD ) و شارژ هوای کارآمد و Airbox حجیم این موتورسیکلت، قدرتی مضاعف به پیشرانه این موتورسیکلت بخشیده است.
انجین ۴ سیلندر آن با ۱۲۹۹cc حجم و ۱۶ سوپاپ، به یک تراتل بادی ۴۶ میلی متری مجهز است. در این موتور آب-خنک، برای خنک سازی پیستون ها نیز از سیستم Oil-jet استفاده می شود. گیربکس آن ۶ دنده بوده و کلاچ آن دارای ویژگی Back-Totque Limiter است که تعویض دنده به دنده سنگین تر را سهولت می بخشد. سیستم اگزوز آن ۴ به ۲ و از جنس استیل بوده و منبع اگزوز آن نیز برای داشتن وزن کمتر از جنس آلومینیوم ساخته شده است. برای داشتن جرقه قوی تر و نیز کاهش وزن سیستم، بر روی هر شمع یک کویل مجزا قرار گرفته است.
در طراحی فلاپ های این موتور سیکلت، قطعات از نظر آیرودینامیکی طوری طراحی شده اند که میزان نیروی Drag و نیز مقدار توربولانس به حداقل برسد. در قسمت جلو نیز دو چراغ وجود دارد که بصورت عمودی بر روی هم قرار گرفته اند و چراغ های راهنما در زیر یک لنز بی رنگ تعبیه شده اند.
تعلیق عقب آن بصورت Link-type و دارای کمک گازی-روغنی بوده و می توان آنرا در ۲۲ حالت مختلف از نظر ضریب دمپینگ تنظیم نمود. تعلیق جلوی آن نیز تلسکوپی بوده و قابلیت تنظیم ۱۳ گانه ضریب دمپینگ کمک را دارد.
ترمز جلوی آن در جلو دارای دیسک ۳۲۰mm به رنگ طلایی همراه با کالیپری با ۶ پیستون می باشد و در عقب نیز مجهزبه دیسک با ۲۴۰ میلی متری همراه با کالیپری با ۲ پیستون مجهز شده است.
رینگ های آلومینیومی این موتور سیکلت در جلو با تایر هایی با سایز ۱۲۰/۷۰-ZR-۱۷ و در عقب تایرهایی با سایز ۱۹۰/۵۰-ZR-۱۷ پوشانده شده اند.
مشخصات:
▪ انجین: ۱۲۹۹cc، ۴ زمانه، ۴ سیلندر، آب خنک، DOHC، ۱۶ سوپاپ، TSCC
▪ کورس و قطر پیستون: ۸۱mm‌۶۳mm
▪ ضریب تراکم: ۱۱:۱
▪ سیستم سوخت رسانی: انژکتور
▪ گیربکس: ۶ دنده
▪ طول ‌ عرض ‌ ارتفاع: ۱۱۵۵mm‌۷۴۰mm‌۲۱۴۰
▪ ارتفاع صندلی: ۸۰۵mm
▪ وزن: ۲۱۷kg
▪ حجم باک: ۲۱ لیتر
▪ سرعت:
ـ ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت ( سرعت موتورسیکلت هایی که بعد از سال ۲۰۰۰ تولید شده اند، به صورت الکترونیک به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است)
ـ ۶۰ تا ۸۰ مایل (۹۶ تا ۱۲۹ کیلومتر): ۱۳/۳ ثانیه
ـ ۸۰ تا ۱۰۰ مایل ( ۱۲۹ تا ۱۶۰ کیلومتر): ۳۱/۳ ثانیه!
▪ زمان طی یک چهارم مایل ( ۴۰۰ متر): ۰۲/۱۰ ثانیه با حداکثر سرعت ۳/۲۳۱ کیلومتر بر ساعت
▪ قدرت بر روی چرخ عقب: ۱/۱۶۵ اسب بخار (۴۰/۱۱۶ کیلووات در ۹۵۰۰ دور در دقیقه)carx1

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
چهره های غیر واقعی (رائفی پور)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند