آشنایی با شفای پرانیک | تعبیرستان
آشنایی با شفای پرانیکپزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

آشنایی با شفای پرانیک

شفای پرانیک(Pranic Healing) چیست؟
پرانا یك واژه سانسكریت به معنای نیروی حیات است و وجود این انرژی حیات بخش نامرئی عامل سلامتی و زنده بودن ما می
آشنایی با شفای پرانیک باشد. این واژه در فرهنگ شرق Chi یا Ki نیز نامیده می شود که ما آن را ازطریق آب، هوا، زمین، در ختان و گیاهان و یا به كمك مراقبه و دعا دریافت می كنیم . یك درمانگر می تواند واسطه ای برای انتقال این انرژی باشد.
شفای پرانیک روش درمان با استفاده از انرژی پرانا می باشد كه در درمان طیف وسیعی از بیماری ها در سطح فیزیكی، احساسی و ذهنی بكار می رود. در این روش بدون تماس دست درمانگر با بدن بیمار، انرژی های منفی ناشی از بیماری ها از بدن انرژی نامرئی انسان پاك شده و انرژی تازه و پرانای سالم به بدن بیمار انتقال داده می شود . لازم به ذکر است که هرچه بیمار مقاومت كمتری نشان دهد، انرژی راحتتر و آزادتر جریان می یابد و روند درمان سریعتر پیش می رود.
تاریخچه شفای پرانیک چیست؟
با مروری بر تاریخچه این درمان در می یابیم كه زمان آغاز آن به زما ن های بسیار دور باز می گردد . درچین و تبت نام پرانا و درمان با انرژی رواج بسیاری داشته است و در چین، مصر و هند به عنوان یك هنر و یك علم ، بطور گسترده مورد تمرین و بررسی بوده است ولی بدلیل نگرانی از استفاده نادرست در خفا انجام شده وبصورت رمزآلودی باقی مانده است. همچنین در بسیاری از نقاشی ها ، هاله های انرژی در اطراف بدن قدیسین دیده می شود و یا به صورت نوری كه از كف دست ها خارج می شود، نشان داده شده است.
فردی كه باری دیگر این علم و هنر قدیمی را به جهان معرفی نمود یك دانشمند چینی به نام Choa Kok Sui بود كه در مدت بیست سال ، تجربیات فراوان خود را در قالب سه كتاب به دوازده زبان عرضه نموده است .
سطوح مختلف روش شفای پرانیک به چه ترتیب است؟
Pranic Healing در سه دوره مختلف برگزار می شود.
▪ Pranic Healing مقدماتی برای درمان بیماری های ساده تر
▪ Pranic Healing پیشرفته كه با استفاده از پراناهای رنکی و به كمك تكنیك های پیشرفته تر به درمان بیماری های سخت تر می پردازد.
▪ رواندرمانی Pranic كه به درمان بیماری های روانی با استفاده از تكنیك های پیشرفته می پردازد.
همچنین بیماری هایی که می توان با Pranic Healing درمان نمود به گروه های زیر تقسیم می شوند:
▪ بیماری های فیزیكی ساده مانند سردرد، دندان درد، گلو درد، دل درد، تب، اسهال، درد های استخوانی و یا پیچ خوردگی و سوختگی های سطحی كه ظرف مدت كوتاهی باعث بهبود می شود.
▪ بیماری های سخت تر مانند مشكلات قلبی، بیما ری های كلیوی، سل، هپاتیت، میگرن، كیست ها، التهاب مفاصل و صرع كه احتیاج به جلسات درمانی بیشتری دارد.
▪ بیماری های ذهنی و احساسی مانند استرس، افسردگی، شیزوفرنی، پارانوئید و انواع ترس ها
چه تحقیقات و مستنداتی در مورد تاثیر شفای پرانیک موجود است؟
امروزه مدارك و شواهد علمی برای اثبات بدن انرژی و تاثیر سلامت آن بربدن فیزیكی وجود دارد كه بر مبنای اسفاده از دستاورد دانشمندان روسی و استفاده از دوربین كرلیان می باشد . با استفاده از این دستگاه ، عكس هایی رنگی از بدن انرژی و میدان انرژی اطراف بدن انسان ها یا حیوانات گرفته می شود. این میدان انرژی تا فاصله ای حدود چهار تا پنج اینچ از بدن فیزیكی گستره می شود. این دستگاه نشان می دهد كه بیماری ها قبل از تاثیر بر بدن فیزیكی بر روی بدن انرژی تاثیر می گذارند و ما می توانیم با گرفتن عكس قبل و بعد از درمان ،تاثیر Pranic Healing را مشاهده كنیم. آزمایش های دیگر توسط این دستگاه بیانگر آن است كه تغییر احساسات و ذهنیات باعث تغییر رنگ و درخشندگی و میزان انرژی حیاتی می شود.
در روش شفای پرانیک درمان به چه صورت انجام می شود؟
در این روش ، درمان در سه مرحله انجام می شود. در ابتدا به كمك دست درمانگر انرژی های اطراف بدن بیمار بررسی و اندازه گیری شده و در صورتیكه نا هماهنگی و عدم توازن در نقطه ای احساس شود، در مرحله بعد با استفاده از روش های پاك سازی سطوح انرژی، برطرف شده و در پایان با انرژی متعادل و پرانای سالم جایگزین می شود.
برای بالاتر بردن میزان دریافت پرانا می توان از روش تجسم استفاده كرد. به عنوان مثال با یك تنفس عمیق تجسم می كنیم كه انرژی پرانا وارد بدن ما می شود و در بدن ما گردش می یابد و به تمامی اجزا بدن راه می یابد. كسی كه پرانا را مجسم می كند می تواند حضور عشق و پروردگار را در خود حس كند.
در هنگام شروع جلسه از بیمار خواسته می شود كه خود را در یك گوی سفید نورانی مجسم كند و سپس درمانگر پس از تنفسی عمیق دست ها را در فاصله ای نزدیك پوست بدن از سر تا پای بیمارمی كشد و پس از هربار عبور كامل دستها از سر تا پا، دست ها را به سمت آب نمک تكان می دهد تا انرژی منفی بطور كامل خارج شود. درمانگراین عمل را حداقل هفت بار انجام می دهد تا پاك سازی انجام شود.
در مرحله بعد دست ها در دو طرف سر بیمار قرار می گیرد و از پروردگار و نیروی عشق می خواهیم تا انرژی حیاتی دریافت شود و درمانگر وسیله ای برای انتقال آن به بدن بیمار باشد. هر چه در این لحظه در خلوص بیشتری باشیم و با تمام وجود بر خواست خود توجه كنیم حضور بیشتری از پرانا را احساس خواهیم كرد. سپس دست را روی سایر چاكراها برده و به همه نقاط انرژی می دهیم.
در آخرین مرحله بازهم بیمار را داخل گوی پرشده از نور سفید مجسم نموده و درمان پایان می یابد.منابع و پیوندها :
· http://www.ascension-research.org/pheal.html
· http://www.pranichealing.bc.ca/phwork.htm
· http://www.truthstar.com/pranichealing
· http://www.themystica.com/mystica/articles/p/pranic_healing.html
· http://www.pranichealingcenteriran.com· http://www.lieberson.com/en/neuro_medical_info/alternative_care/pranic_healing.htm
در گاه طب مکمل جایگزین ایران

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
تاثیر نگاه حرام بر دل (استاد دارستانی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند