پیام آب | تعبیرستان
پیام آبعلم و فناوریدانستنیها
×
بستن

پیام آب

مطابق با تحقیقات ماسارو اموتو (Masaru Emoto , ۲۰۰۳)، آب مانند یک انسان و یا حیوان، حساس و به احساسات آگاه است. تحقیقات وی نشان می دهد که آب به
پیام آب افکار، نظریات، واژه ها، موسیقی، ترحم، عشق و سایر احساسات پاسخ می دهد.
در این راستا اموتو، قطره های آبی را که در تماس با احساسات گوناگون قرار گرفته بودند را تحت سرما قرار داد تا یخ بزنند. سپس با استفاده از میکروسکوپ های زمینه تاریک از آنها عکس هائی تهیه نمود. اگر با مهربانی با آب سخن گفته می شد، ساختار مولکولی آن شکل شش وجهی زیبا و شبیه گل را نشان می داد.
اما آب چه نقشی در انسان و احساس و عواطف او دارد؟ نورولوژیست ها در رابطه با مغز انسان و ساختار آن اثبات کرده اند که ترکیبات ساختاری مغز انسان شامل ۷۸% آب، ۱۰% چربی، ۸% پروتئین و ۴% سایر مواد است. با توجه به این اطلاعات پایه و بنیان شکل گیری تفکر و عواطف انسان در چیست؟ در مغز است و یا آبی که آن را احاطه نموده است؟ دکتر جلی (Gelly) پس از تحقیقات خود بیان داشته است که بین افسردگی و کاهش میزان آب بدن رابطهٔ تنگاتنگی وجود دارد. در حقیقت او متوجه شد که افراد دهیراته (dehydrate) (کم آبی) بیشتر در معرض بیماری افسردگی هستند.
حسین کاویانی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص روان شناسی بالینی و همکارانش طی تحقیقی با بررسی ۱۱۵ آزمودنی در فصل های چهارگانه سال و نیز در وضعیت های آب و هوائی مختلف و با استفاده از فهرست صفات خلقی، مقیاس اضطراب بک و پرسشنامه افسردگی بک، تأثیر تغییرات آب و هوائی و فصلی در خلق جمعیت عمومی تهران را بررسی کرده است. یافته های این پژوهش حاکی از تغییرات خلقی منفی (برانگیختگی عصبی، اضطراب و افسردگی) به صورت وارونه است. به طوری که روند کاهش خلق منفی به ترتیب تابستان، پائیز و زمستان و بهار بود. به بیان دیگر افراد مورد بررسی در تابستان از نظر عصبی برانگیخته تر بودند و علائم اضطرابی و افسردگی بیشتری را تجربه نموده بودند، اما در فصل بهار از این نظر وضعیت بهتری داشتند. نتایج این بررسی همچنین حاکی است که احساس خوش کامی در شرایط بارانی (صرف نظر از پائیزی یا بهاری بودن آن) بیشتر است و وضعیت های برفی و آفتابی در رده های بعدی قرار دارند. همچنین افراد در وضعیت بارانی و برفی بیشتر از وضعیت آفتابی و باران پائیزی احساس انرژی و نیرومندی می کنند.
در رابطه با گیاهان نیز، کاندرا باس (Chandra Bose , ۱۹۹۲) اثبات نمود گیاهانی که به طور مرتب مورد نوازش قرار می گیرند، بهتر آب مصرف کرده و سرزنده تر می گردند. در زمانی که فرد با خشونت با گیاهی رفتار می کند گیاه واکنش نشان می دهد. گیاه این فرد را به خاطر می سپارد و دفعات آتی واکنش مشابهی نسبت به وی نشان می دهد. ارتعاشاتی که توسط گیاهان ایجاد می شود، توسط ابزار حساس ثبت شده اند. کاندرا باس با کمک چنین وسایلی، زمان شادی یا ناراحتی گیاهان را مشخص نمود.
با وجودی که از نظر زیست شناسی بین انسان و گیاه تفاوت زیادی وجود دارد، بین نحوهٔ واکنش نشان دادن این دو موجود تفاوت چندانی وجود ندارد. با توجه به اینکه گیاه برخلاف انسان مغز و سیستم عصبی ندارد، سئوال مورد این است: کدام بخش گیاه و انسان نسبت به این گونه عواطف واکنش نشان می دهند؟ اگر گیاهان را از نظر شیمیائی مورد بررسی قرار دهیم، آنان را ترکیبی از آب و موادآلی می یابیم. مطالعات انجام شده روی موادآلی خالص بر هیچ گونه شواهدی در مورد وجود ظرفیت و گنجایش حافظه دلالت نمی کند. اما در مورد آب تحقیقات نشان می دهد که آب دارای حافظه است. بنابراین گیاهان به دلیل وجود آب نسبت به احساسات واکنش نشان می دهند.
با یک نگاه اجمالی به نظر می رسد که آب با ما سخن می گوید و از ما می خواهد تا نگاهی دقیق تر به او داشته باشیم. آب با دانش و حکمتی که طی میلیون ها سال به دست آورده، همواره حاوی پیام برای انسان می باشد. کیفیت آب موجود در داخل بدن ما مستقیماً به نوع شخصیت و وجود ما بستگی دارد.مؤلف: دکتر افسانه صنعت کاران، سرپرست کلوپ نویسندگان آبی
منابع:
پیام معجزه آسای آب. نویسنده: ماسارو اموتو؛ مترجم: نادر اسماعیل زاده.
شگفتی های آب درمانی. هری. آ؛ مترجم: رضا محتشمی توتکابنی.
عصب شناسی حرت انسان. چارلز لئونارد. ترجمه دکتر پونه مختاری
(Wildon, D. C. et al. Nature ۳۶۰, ۶۲-۶۵ (۱۹۹۲
www.masaru-emoto.net
مجله دنیای ورزشهای آبی

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
نحسی بی نماز حتی بعده مرگش (استاد هاشمی نژاد)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند