هاله نورانی | تعبیرستان
هاله نورانیعلم و فناوریدانستنیها
×
بستن

هاله نورانی

چشم سوم و رویت هاله نورانی
چشم سوم با اسامی مختلف از جمله چشم معرفت، چشم بصیرت، چشم دل، چشم درون، تیسراتیل و آجنا خوانده می شود
هاله نورانی و جایگاه آن در كالبد اثیری و منطبق بر پیشانی در جسم فیزیكی است.
برخی دانشمندان اعتقاد دارند كه چشم سوم محلی برای دریافت ادراكات فراحسی، الهام و اشراق و وسیله ای برای ارتباط موجودات با یكدیگر در جهان هستی می باشد. از طریق آجنا می توان با عوالم و موجودات ماورائی و همچنین با ورای ابعاد مكانی و زمانی ارتباط برقرار ساخت. همچنین با كمك آجنا می توان هاله ها را دید.
برای رؤیت هاله، لازم است كه تمرینات باز كردن چشم سوم را انجام دهید، تا چشم سوم خود را تحریك كرده، قدرت گیرندگی آن را افزایش دهید. این كار شما را قادر می سازد كه انرژی اطراف سوژه را دریافت كنید. البته بدون انجام این كار هم دیدن هاله ی تك رنگ ها ممكن است، اما اگر چشم سوم شما تحریك و باز نشده باشد، دیدن هاله ی یك موجود زنده بسیار مشكل خواهد بود.
به یاد بیاورید كه وقتی خیلی خیلی خسته و كاملاً فرسوده اید چه حالی دارید؟ به یاد بیاورید كه چه احساسی دارید وقتی برای روزها نخوابیده اید و به سختی می توانید چشمهایتان را باز نگه دارید؟ به یاد بیاورید كه چه احساسی دارید وقتی چشمهایتان دست از تلاش برای بسته شدن بر نمی دارند؟ به یاد بیاورید كه چه حالی دارید وقتی كه با چشمهایتان می جنگید تا آنها را باز نگه دارید؟
تجسم این حالتها با تمركز و توجه كامل، در شما احساسی برمی انگیزد، مانند اینكه تلاش می كنید یك پرده ی خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند كنید. در چنین حالتی ماهیچه های چشمهایتان خوب پاسخ نمی دهند، بنابراین كار شما تقریباً بطور كامل ذهنی است.
چند لحظه صبر كنید تا این حالت را به خوبی مجسم كنید. كوشش برای باز نگه داشتن چشمان خسته، یك تحریك ذهنی قوی در چشم سوم ایجاد می كند و به تدریج باعث باز شدن آن می شود. اما چگونه؟
این فعالیت گشایشی ذهن ، آگاهی جسمی شما را در محل چشم سوم متمركز می كند. هنگامی كه آگاهی جسمی شما در یك قسمت از بدنتان متمركز می شود و شما آن ناحیه را تحت نفوذ ذهنی خود قرار می دهید، كالبد انرژی خود را در آن ناحیه به نحوی پویا تحریك می كنید. اگر این فعالیت ذهنی به اندازه كافی ادامه پیدا كند و تلاش ذهنی كافی صرف آن شود، چشم سوم شما شروع به باز شدن خواهد كرد.
اگر شما فعالیت گشایشی ذهن را هنگامی كه در حالت آرامش هستید و موضوعی در میدان دید شما قرار دارد (و بطور مستقیم در حال نگاه كردن به آن نیستید) انجام دهید، دید هاله ای خودبخود ایجاد خواهد شد.
فعالیت گشایشی ذهن كه در اینجا شرح داده شد، شبیه تكنیك های دیداری باز كردن چاكرا است كه توسط اكثر استادان كار با انرژی و پیشرفت قوای ذهنی تدریس می شود. فقط به مراتب قوی تر و مؤثرتر است. تمرینهای دیداری كار با انرژی به تنهایی ضعیف و كند هستند و یادگیری و استفاده از آنها مشكل است.
ـ توصیه:
مركز بین دو چشم (روی پیشانی) را به نرمی با ناخن بخارانید. این كار به شما كمك خواهد كرد كه این نقطه را با آگاهی جسمانی خود به دقت هدف بگیرید.
آگاهی جسمانی خود را به ناحیه بین چشمهای خود منتقل كنید. با تمركز كامل از این ناحیه آگاه شوید. این ناحیه را به صورت ذهنی بالا بكشید. چنان كه گویی تلاش می كنید پلكهایتان را به زور باز كنید. اما به ماهیچه هایتان در این ناحیه اجازه ندهید كه منقبض شوند یا به هر صورت دیگر پاسخ بدهند ( این تلاش كاملاً ذهنی است).
احساس خود را به دقت مورد توجه قرار دهید. تصور كنید كه چشمهایتان خیلی سنگین شده اند؛ به آنها اجازه دهید كه بسته شوند، و چند بار پلكهایتان را به هم بزنید. توجه كنید كه برای این كار از كدام ماهیچه ها استفاده می كنید.
همین فرمان عضلانی را از طریق آگاهی جسمانی ذهن خود در آن ناحیه به كار ببرید، اما دیگر به ماهیچه های پلكهایتان اجازه ندهید كه از فرمان اطاعت كنند.
این كار را دوباره و دوباره تكرار كنید ( بالا بكشید، بالا بكشید، بالا بكشید… ) چنان كه گویی یك وزنه ی خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند می كنید.
این كار را بارها تكرار كنید، اما به خودتان ( یا هیچ یك از ماهیچه هایتان ) اجازه ی انقباض یا پاسخ ندهید. این كار در آغاز كمی دشوار است، اما با كمی تمرین به راحتی در انجام آن مهارت و تسلط پیدا می كنید.
این فعالیت گشایشی ذهنی خیلی مهم است. اگر می خواهید به روشن بینی و سایر توانایی های روحی دست پیدا كنید، این تمرین اولین قدم برای یادگیری كنترل چشم سوم است.
در مراحل اولیه ممكن است احساس كنید كه ناحیه وسیعی از بالای ابروهایتان را بالا می كشید، حتی تمام پیشانی خود را . این مورد اشكالی ندارد و باز هم می تواند تأثیر لازم را برای باز كردن چشم سوم شما داشته باشد. با تمرین بیشتر خواهید توانست حوزه ی تمركز فعالیت ذهنی خود را كاهش دهید و آن را به ناحیه ی بین ابروها ( چشم سوم ) محدود كنید.
اگر این فعالیت گشایشی ذهنی را ادامه دهید، چشم سوم خود را تحریك كرده ، آن را فعال خواهید ساخت. تمركز یكنواخت و آرام شما روی یك شیئ، چشم سوم شما را با انرژی ساطع شونده از آن شیئ هماهنگ خواهد كرد. این انرژی به مركز بینایی مغز شما ارسال می شود و در آنجا بعنوان یك تصویر ( یك نوار روشن از نور رنگی) تفسیر می شود.
ـ توصیه:
هر گاه در انجام این عملكرد گشایشی ذهنی، تمركز و تسلط كافی كسب كرده، آنرا بصورت ذهنی اجرا كنید، متوجه خواهید شد كه وزنه ی خیالی پشت چشمهای شما در یك سمت آسانتر از سمت دیگر بالا كشیده می شود،كه معمولاً سمت راست آسانتر است. اصولا ً این احساس ناشی از تفاوت بین دو نیمكره ی مغز شما است كه استفاده از یكی به مراتب آسانتر از دیگری است ( نیمكره ی غالب). اگر این مورد برای شما ایجاد اشكال می كند، با یك فعالیت چرخشی ذهنی، در جهت چرخش عقربه های ساعت در ناحیه ی بین ابروها، چشم سوم خود را تحریك كنید. منظور از جهت چرخش عقربه های ساعت این است كه صورت خود را به عنوان صفحه ی ساعت در نظر بگیرید و جهت صحیح چرخش را با آن بسنجید. برای این فعالیت چرخشی نیز از همان فرمان ذهنی عضلانی استفاده كنید كه قبلاً برای باز كردن چشمهای خسته به كار می بردید. اما اكنون آنرا برای چرخش به كار ببرید، چنان كه گویی با حركت چرخشی یك مداد، این ناحیه را تحریك می كنید. بهترین روش این است كه برای فعال كردن چشم سوم خود تمرین گشایشی اصلی و این تمرین چرخشی را یك در میان انجام دهید. فعالیت گشایشی ذهنی به هر حال برای هماهنگ كردن چشم سوم شما با هاله لازم است.
ـ توجه:
به یاد داشته باشید كه همه ی این تمرینهای محرك انرژی، به آگاهی جسمانی موضعی خصوصاً آگاهی موضعی در سطح پوست وابسته اند. برای اینكه این تمرینها مؤثر باشند، باید احساس كنید كه آنها واقعاً اتفاق می افتند.
مشاهده ی هاله نورانی
برای مشاهده ی هاله باید آرامش و تمركز داشته باشید و چشمان خود را به روش مخصوصی متمركز كنید. باید به هاله خیره شوید، نه اینكه به آن نگاه كنید.
برای تمرین، به نور مطلوب و ملایم نیاز دارید ( نه تاریكی ). این نكته خیلی مهم است كه هیچ نور قوی مستقیماً به چشمان شما نتابد یا منعكس نشود. بهترین حالت این است كه نور از پشت و بالای سر شما بتابد. اگر در هنگام تمرین منبعی از نور ( مثلاً یك پنجره كه نور زیادی را وارد اتاق می كند ) در میدان دید شما قرار داشته باشد، شما را گیج خواهد كرد و دیدن هاله را مشكل تر خواهد ساخت. نور یك لامپ صد وات كه از بالا و پشت سر شما بتابد برای تمرین مناسب است.
مشاهده ی هاله نورانی اشیاء
۱) مرحله ی اول:
كتابی را در كاغذی به رنگ آبی یا قرمز روشن بپیچید و آن را به عنوان موضوع تمرین به صورت عمودی روی یك میز به فاصلهٔ حدود ۲ متر از خود قرار دهید. سپس با عقب و جلو رفتن، فاصله ی خود را با موضوع چنان تنظیم كنید كه آن را كاملاً راست ببینید. البته حداقل فاصله، نباید كمتر از ۲/۱ متر شود. زمینه ی پشت موضوع باید ساده و نسبتاً خنثی باشد. در برابر دیواری با رنگ روشن یا كاغذ دیواری زرق و برق دار به موضوع نگاه نكنید. اگر رنگ دیوار مناسب كار شما نیست، یك تكه پارچه یا كاغذ با رنگ خنثی را به عنوان پرده روی دیوار آویزان كنید. برای این منظور میتوان از یك ملحفه یا چند برگ كاغذ الگوی خیاطی استفاده كرد.
ـ توجه:
- شما كتاب را فقط به عنوان یك پشتیبان و پایه برای كاغذ رنگی به كار می برید، یعنی آنچه می خواهید ببینید هاله ی كاغذ رنگی است نه هاله ی كتاب. می توانید به جای كتاب آجری را در كاغذ رنگی بپیچید، یا یك تكه كاغذ رنگی را روی دیوار آویزان كنید.
- هاله ی رنگهای آبی و قرمز، روشن ترین و آسان ترین هاله ها برای دیدن هستند.
- روشنی و درجه رنگ هاله ی یك رنگ، به سایه و درجه ی آن رنگ بستگی دارد. بنابراین تنها از رنگهای خالص و روشن استفاده كنید.
- می توانید از هر شیئ دارای رنگ روشن به عنوان موضوع استفاده كنید: لباس ها، قوطی های آشپزخانه، اسباب بازیها، یا حتی تكه ای كاغذ رنگی كه به دیوار وصل شود، همه برای این منظور مناسبند.
۲) مرحله ی دوم:
چشمانتان را ببندید، چند نفس عمیق بكشید و به خود آرامش بدهید. وقتی كاملا ً احساس آرامش كردید، به طرف موضوع نگاه كنید. چشمان خود را روی فضای كنار و پشت موضوع متمركز كنید و در عین حال روی چیز خاصی متمركز نشوید. به عبارت دیگر، شما به دیوار پشت موضوع خیره می شوید، اما روی آن تمركز نمی كنید.
نكته ی اصلی این است كه با آرامش كامل چشمانتان را متمركز كنید و موضوع را با دید محیطی خود ببینید ( منظور از دید محیطی، بخش محیطی یا كناری میدان دید شما است نه گوشه ی چشمانتان ).
با ملایمت و آرامش چشمان خود را خیره كنید. به این تمركز آرام عادت كنید، چنان كه در هنگام تمرین، چشمها یا پیشانیتان را منقبض نكنید. توجه كنید كه شما باید با تمركز قوی و در عین حال بسیار آرام و یكنواخت خیره شوید، چنان كه انگار با چشمان باز در رؤیا به سر می برید.
هر گاه نیاز به پلك زدن دارید این كار را انجام دهید، وگرنه چشمانتان دچار انقباض، سوزش و آب ریزش می شوند. بدون تغییر دادن تمركزتان بطور طبیعی، پلك بزنید و ذهنتان را مشغول آن نكنید. پلك زدن تنها باعث خواهد شد كه هاله برای مدت یك یا دو ثانیه ناپدید شود، اما اگر آرامش خود را حفظ كنید و به تمركز آرام خود ادامه دهید، هاله دوباره به سرعت ظاهر خواهد شد. یادگیری حفظ تمركز در هنگام پلك زدن طبیعی، بخش مهمی از یادگیری مشاهده ی هاله است.
۳) مرحله ی سوم:
پس از اجرای كامل مراحل قبل، چند كتاب را در كاغذهای رنگی با رنگهای اصلی متفاوت بپیچید. هر چه رنگ كاغذ روشن تر باشد، هاله نیز روشن تر و مشاهده ی آن آسانتر است.
هر یك از كتابها را جداگانه مشاهده كنید و در هر مورد رنگی را كه می بینید بنویسید. كتابها را دو تا دو تا مشاهده كنید و ببینید كه چگونه رنگهای هاله های آنها بر یكدیگر اثر می كنند. كتابها را جابجا كنید، آنها را با هم مخلوط كنید، آنها را روی هم، یا به صورت ردیفی كنار هم قرار دهید و مشاهده كنید.
مشاهده ی هاله نورانی گیاهان
یك گلدان گیاه یا چند گل تازه را برای دیدن هاله ی آنها مورد مطالعه قرار دهید. هاله ای كه اطراف آنها می بینید یك هاله ی زنده است. اثر رنگهای هاله ای گلبرگها و برگها را بخاطر بسپارید. سایه رنگ نارنجی كه در اطراف بخشهای سبز گیاهان مانند ساقه ها و برگها می بینید، مربوط به هاله ی رنگ سبز است، همانطور كه در بررسی كتاب سبز، هاله ای به این رنگ را مشاهده كردید. رنگهای گلبرگها، هاله ای به رنگهای دیگر ایجاد خواهند كرد.
هاله های زنده، ظریفتر و مبهم ترند و بنابراین دیدن آنها كمی مشكل تر از دیدن یك هاله ی تك رنگ است. اگرچه با تمرین مشاهده ی هاله ی گیاهان نیز آسانتر خواهد شد.
هاله ی یك درخت را مشاهده كنید. درختی با اندازه ی مناسب انتخاب كنید، كه بتوانید آن را بطور مشخص و برجسته در زمینه ی آسمان نگاه كنید. بهترین روش مشاهده ی درخت، این است كه در ساعات اول یا انتهای روز در حالی كه خورشید پشت سر شما است به آن نگاه كنید. اگر نور خورشید، یا هر بازتاب قوی دیگر به چشمان شما بتابد، دیدن هاله ی درخت بسیار مشكل خواهد شد. هاله ی اطراف درخت به مراتب باشكوه تر و قوی تر از یك گیاه كوچك است. رنگ هاله ی یك درخت، نه تنها به رنگ برگها و پوسته ی درخت، بلكه به رنگ آسمان نیز بستگی دارد. در یك روز آفتابی، هاله ی یك درخت به صورت سایه ای از رنگ آبی به نظر می رسد. در یك روز ابری هاله ی درخت به رنگ خاكستری -كرم دیده می شود.
فاصله ی مناسب برای دیدن هاله ی درخت، بستگی به اندازه ی آن درخت دارد. شما باید بتوانید تا نوك درخت را بطور كامل در میدان دید خود داشته باشید. حداقل فاصله ی شما از درخت، باید تقریباً سه برابر بلندی آن درخت باشد.
هاله ی یك درخت، بسته به اندازه و قدرت آن درخت می تواند عظیم باشد. گاهی می توانید در بالاترین قسمت هاله ی یك درخت، یك جلوه ی فواره ای مشاهده كنید، مانند اینكه هاله ی درخت، از نوك آن بیرون پاشیده می شود. دقیقاً مشخص نیست كه چه چیزی این پدیده را ایجاد می كند، و در مورد هر درختی هم مشاهده نمی شود. بعضی معتقدند كه روح درخت یا روح طبیعت كه درون درخت زندگی می كند این پدیده را ایجاد می كند. به نظر می رسد كه بعضی از درختان دارای نوعی شعور و آگاهی هستند، بنابراین ممكن است این عقیده صحیح باشد.
مشاهده ی هاله نورانی حیوانات
در این تمرین، از یك حیوان استفاده كنید: یك سگ، گربه، شتر، گاو، یا هر حیوان دیگری كه در دسترس شما است. حیوان را در هنگام استراحت، مورد مشاهده قرار دهید. هاله ی حیوان ازلحاظ تنوع رنگها مانند هاله ی انسان نیست، اما به هر حال مطالعه ی هاله ی حیوان نیز تمرین خوبی است. به یاد داشته باشید كه رنگ پشم حیوانات بر رنگ هاله ی آنها اثر می گذارد.
در هاله ی یك حیوان، بیماری قابل تشخیص است. همانطور كه هاله ی انسان بیماری را نشان می دهد. بنابراین مشاهده ی هاله ی حیوانات، تمرین خوبی برای تشخیص نشانه های اولیه ی بیماری در یك هاله است.
مشاهده ی هاله نورانی انسان
در این مرحله، می توانید هاله ی خود را مشاهده كنید. این كار را می توانید در محیط بیرون، در حالی كه خورشید پشت سر شما است، یا درون خانه در برابر یك زمینه ی خنثی انجام دهید. دست خود را دور از بدن نگهدارید و هاله ی دست و ساعد را مطالعه كنید. همچنین می توانید دراز بكشید و هاله ی پاهای خود را مشاهده كنید.
▪ مشاهده ی هاله ی دیگران:
در آغاز بهتر است هاله ی افراد دیگر را در دو مرحله مشاهده كنید:
۱) مرحله ی اول:
از سوژه ( فرد مورد نظر ) بخواهید كه یك لباس رنگی بپوشد ( نوع لباس مهم نیست ). می توانید از هر رنگی به جز آبی استفاده كنید ( رنگ آبی را مورد استفاده قرار ندهید، زیرا این رنگ غالب می شود و رنگ زرد تفكر را كه اغلب در اطراف سر دیده می شود محو و پنهان می كند. )
ناحیه ی گردن باید برهنه باشد. ابتدا ناحیه ی شانه را به همان روشی كه در قسمت مشاهده ی هاله ی اشیاء شرح داده شد مشاهده كنید. خواهید توانست هاله ی رنگ لباس را كه در اطراف شانه انباشته و تقویت می شود به راحتی مشاهده كنید.
یادتان نرود كه همراه با همه ی این تمرینها ، انجام فعالیت گشایشی ذهنی را نیز ادامه دهید.
وقتی هاله ی پیراهن را در اطراف شانه به روشنی مشاهده كردید، نگاه خود را كمی بالاتر ببرید به طوری كه به فضای پشت ناحیه ی برهنه گردن خیره شوید. هاله ی پیراهن را در میدان دید خود نگهدارید و ببینید كه چه رنگهای دیگری را می توانید اطراف گردن مشاهده كنید.
این تمرین شما را مطمئن می كند كه چشمها و چشم سوم شما هماهنگ با هم عمل می كنند، همانطور كه در مورد كتاب این هماهنگی وجود داشت.
مستقیماً روی گردن سوژه خیره نشوید. همیشه باید هاله ها با دید محیطی مشاهده شوند. در این مرحله باید بتوانید رنگی كمی متفاوت را بالای هاله ی پیراهن، در اطراف سر و گردن مشاهده كنید.
اكنون نگاه خود را كمی بالاتر ببرید بطوری كه خط نگاه شما همسطح با ناحیه ی سر باشد. همچنان با آرامش خیره شوید و چیزی را تغییر ندهید. شما باید بتوانید در اطراف ناحیه ی سر مقداری رنگ زرد مشاهده كنید.
وقتی هاله ی سر و گردن را مشاهده كردید، از سوژه بخواهید مقداری محاسبه ی ذهنی ریاضی انجام دهد یا سخت درباره ی چیزی فكر كند. دقت كنید كه وقتی سوژه این كار را انجام می دهد، هاله اش درخشانتر می شود.
۲) مرحله ی دوم:
از سوژه بخواهید كه بعضی از لباسهای رو را از تن درآورد. ناحیه ی برهنه ای از پوست را در برابر یك زمینه ی خنثی بررسی كنید ( به همان روش مشاهده ی هاله ی كتاب ). ناحیه ی بالای بازو و شانه بهترین نقطه برای شروع بررسی است.
در مشاهده ی پوست برهنه، اولین چیزی كه خواهید دید نوری ضعیف و لرزان و مبهم در هوا ، در فضای كنار پوست است. سپس خواهید دید كه هاله ی اتری ، از پوست پدید می آید. این هاله مانند دودی به رنگ آبی كمرنگ است كه به پوست متصل می باشد. هاله ای كه می بینید كاملاً مشخص است و بطور طبیعی حدود نیم اینچ (۳/۱سانتی متر ) قطر دارد.
اگر تمركز خود را حفظ كنید رنگهای اصلی هاله، شروع به تشكیل و تمایز خواهند كرد. ابتدا یك نوار باریك رنگی را می بینید كه مرز هاله را مشخص می كند. این نوار رنگی تا مدت كمی پدیدار و ناپدید یا بزرگ و كوچك می شود. این قسمت ممكن است ناامید كننده باشد، اما اگر به كار خود ادامه دهید مشاهده ی آن آسانتر خواهد شد. نوار رنگی به تدریج بزرگتر ، پهن تر و مشخص تر خواهد شد. اگر تمركز خود را حفظ كنید، پهنای آن به چند اینچ یا بیشترخواهد رسید. در ضمن تشكیل رنگ، ممكن است هاله ی اصلی بارها ناپدید و دوباره پدیدار شود. علت آن پلك زدن و تغییرات جزئی كانون بینایی است و قابل پیشگیری نیست.
ـ توصیه:
روشنی هاله ی یك شخص تا حدود زیادی به خلق و احساس او بستگی دارد. اگر شخص احساس شادی و سر زندگی داشته باشد، هاله ی اوبسیار قوی تر، بزرگتر و روشن تر خواهد بود. سعی كنید موسیقی مورد علاقه ی شخص داوطلب را پخش كنید یا برای او چند لطیفه تعریف كنید و او را به خنده بیندازید. این كار انرژی هاله را افزایش خواهد داد و دیدن آنرا برای شما ساده تر خواهد كرد.
هاله نورانی
هاله، میدانی از انرژی است (انرژی الكترومغناطیسی و سایر انرژی های عالی تر) كه همه ی موجودات زنده را احاطه كرده است، و به عقیده ی بعضی در اطراف همه ی ذرات اتمی و موجودات زنده و غیر زنده وجود دارد. برای اطلاع افراد شكاك یا علم گرا باید گفت كه ما خوش شانسیم كه در زمانی زندگی می كنیم كه جدیدترین تكنولوژی، ما را قادر به مشاهده و اندازه گیری این میدانهای انرژی می سازد. تكنولوژی ما آنچه را كه عرفا برای قرنها تعلیم می داده اند اثبات می كند. ما می توانیم هاله ی انسانها را از طریق بینایی یا به روشهای دیگر درك و تفسیر كنیم.
هاله های ما همواره در حال تعامل با یكدیگر و محیط اطراف هستند. هر چه این تعامل طولانی تر یا كامل تر باشد، تأثیر آن بر هاله ها بیشتر خواهد بود. به همین علت هاله های اعضای خانواده، دوستان قدیمی و زوجهای چندین ساله بسیار مشابه به نظر می رسد.
انرژی باقیمانده از تعامل های هاله ای بر اشیاء و مكانها نیز تأثیر می كند و این تأثیر بر آنها نقش می بندد. مثلاً توجه كنید كه خانه های مختلف چه احساسات متفاوتی را در ما بر می انگیزند. هر خانه ای بسته به اینكه چه كسانی در آن زندگی می كنند، هاله ای مخصوص به خود دارد، و در هر خانه هر اتاقی بسته به اینكه چه كسی در آن زندگی می كند و می خوابد، احساس منحصر به فرد دارد. خانه ای كه بیشتر وقتها خالی از سكنه است، خالی تر از خانه ای كه سرشار از زندگی روزانه است به نظر می رسد، حتی اگر در حال حاضر در خانه دوم هیچ كس نباشد. چنین خانه ای را با اتاق یك هتل مقایسه كنید.
چنین اتاقی به طور مداوم تحت تأثیر تعامل متغیر و سطحی انرژی های متعدد و متفاوت است. ما باقی مانده ی انرژی خود را در همه ی مكانها به جا می گذاریم. چیزهایی كه ما با آنها تعامل بیشتر یا عمیق تری داریم (مانند لباسها، جواهرات، ماشین، تخت خواب، صندلی مورد علاقه، حیوان خانگی، یا اشیاء مورد علاقه) بیشتر و عمیق تر تحت تأثیر انرژی های ما قرار می گیرند و این تأثیر بر آنها عمیق تر نقش می بندد. آنچه افراد در هنگام انجام سایكومتری (روان نگری و روان سنجی اشیاء) تفسیر می كنند، همین انرژی باقیمانده است. همچنین انرژی باقیمانده از حوادث بسیار سخت و دلخراش است كه باعث می شود مكانی حالت “ روح زده ” پیدا كند، كه نوعی پارگی در ساختار زمان و مكان، یا دریچه ای به گذشته است.
ما نوعی آگاهی قبلی نسبت به هاله های دیگران داریم، اگرچه بیشتر این آگاهی در سطح ناخودآگاه شكل می گیرد. ما بر اثر مجاورت با بعضی افراد دچار احساس تخلیه و فقدان انرژی می شویم، در حالی كه بعضی دیگر به ما انرژی می دهند. ما با بعضی افراد احساس سازگاری و هماهنگی می كنیم، در حالی كه با بعضی دیگر احساس ناسازگاری داریم. هرگاه نوسان انرژی شخصی با ما مشابه یا یكسان باشد، نسبت به او احساس جاذبه می كنیم، اما با كسی كه روی طول موجی كاملاً متفاوت است، راحت نیستیم. زبان ما انعكاس آگاهی ناخودآگاه ما از تعامل انرژی نهفته در پس این تجربه ها است.
وقتی احساس می كنیم كه كسی به ما نگاه می كند ، در واقع از انرژی او كه با ما تعامل انجام می دهد آگاه می شویم. این پدیده برای یك روشن بین قابل دیدن است.
یكی از اساتید متافیزیك نقل می كند كه: من سالها پیش هنگامی كه برای دیدن هاله ها شروع به تمرین كرده بودم، نمونه جالبی از این پدیده را تجربه كردم. من منتظر یكی از دوستانم بودم تا با او در یك خانه ی بزرگ اشتراكی كه او با حدود یك دوجین دانشجوی دیگر در آن شریك بودند شام بخوریم. در حالی كه با آرامش در آنجا نشسته بودم و اطراف را نگاه می كردم، متوجه مرد جوانی شدم كه وارد اتاق ناهارخوری شد. او به دوست من نگاه كرد كه رویش به سمتی دیگر بود و بشقابش را آماده می كرد. در این هنگام من رشته ای از انرژی به رنگ قرمز تیره را مشاهده كردم كه از شبكه ی خورشیدی آن مرد خارج شد، عرض اتاق را طی كرد و میدان انرژی دوست من را كاملاً احاطه كرد. همین كه این رشته با هاله ی او تماس پیدا كرد، او از حركت باز ایستاد، سپس برگشت و مستقیماً به مرد نگاه كرد، در حالی كه آثار رنجش در چهره اش دیده می شد. در این لحظه رشته ی انرژی ناپدید شد. بعداً كه من آنچه را دیده بودم به دوستم گفتم، او توضیح داد كه آن مرد كسی بود كه به شدت باعث ناراحتی او بود، زیرا همواره او را آزار میداد. در آن هنگام بود كه من توانستم آنچه را كه شاهد بودم آگاهانه جمع بندی كنم. آن مرد در حال خیال پردازی درباره ی دوست من بود، و من این خیال پردازی و واكنش دوستم را در سطح ناخودآگاه مشاهده كرده بودم. او به سادگی احساس كرده بود كه كسی به او نگاه می كند و احساس ناراحتی كرده بود، در حالی كه علت آن را آگاهانه نمی دانست، تا وقتی كه برگشته، آن مرد را دیده بود.
همچنین او نقل می كند كه: اولین هاله ای كه مشاهده كردم، هاله ی یكی از استاتیدم در دانشگاه میشیگان بود. من برای دیدن هاله ها سعی نكردم، بلكه این پدیده به صورت اتفاقی برایم رخ داد. من در حالی كه خیلی خسته بودم در یك سالن كنفرانس بزرگ نشسته بودم، روبرویم چند نفر از دانشجویان ظاهراً در خوابی راحت بودند. من در حالت نیمه خلسه بودم، آرام و سبكبال. همچنان كه توجهم بین درون و بیرون سرگردان بود، درخششی به رنگ زرد طلایی در اطراف سر استادم شروع به پدید آمدن كرد. هنگامی كه او به طرف جلو به سوی میكروفون حركت می كرد و در نور اتاق قرار می گرفت، دیدن این درخشش مشكل تر می شد، اما وقتی او به طرف عقب حركت می كرد و از روشنایی خارج می شد درخشش باز پدیدار می شد. وقتی كمی تمركز بینائیم را تغییر دادم، درخشش، روشن تر، بزرگتر و واضح تر شد. شگفت زده شده بودم.
من كه آن زمان اطلاعات چندانی درباره ی هاله نداشتم، نمی دانستم كه آیا آنچه می دیدم هاله بود یا نه. سپس شروع به نگاه كردن به اطراف سالن كم نور كردم، و از مشاهده ی هاله های اطراف سرهای دانشجویان متحیر شدم.
این تجربه را به این دلیل برای شما بازگو كردم كه بعضی از اجزای كلیدی شرایط ایده آل برای درك هاله ها را مشخص می كند:
۱) من در حالت مدی تیشن (آرامش و سكوت كامل ذهن) قرار داشتم، و بسیاری از تجربه های جالب روحی و معنوی در حالت مدی تیشن كسب شده اند. مدی تیشن تكنیك مهمی است كه در تمام جهان برای تكامل روحی و معنوی تجویز می شود. هنگامی كه شخص گفتگوی بی وقفه ی ذهن آگاه را متوقف می كند، زمزمه ها و انرژی های ظریف قابل درك می شوند.
۲) استاد، موضوع ادیان شرقی را تدریس می كرد. نكته ای كه من در آن زمان به آن توجه نكرده بودم، این است كه او بدون شك سالها وقت، صرف مدی تیشن و تمرین معنوی كرده بود. هر چه شخصی سالم تر و از لحاظ معنوی تكامل یافته تر باشد، هاله ی او بزرگتر و روشن تر خواهد بود. به همین دلیل است كه تصویر مسیح، قدیسان و سایر افراد پارسا در طول تاریخ با هاله هایی در اطراف سرشان نقاشی شده است. هاله های آنها چنان روشن بوده است كه به آسانی توسط هنرمندان و احتمالاً همه ی مردم درك می شده است.
۳) من در آرامشی عمیق بودم. ذهن من خالی و آزاد بود و چشمانم روی نقطه ی خاصی متمركز نبودند. این حالت نیمه خلسه بسیار مهم است، مخصوصاً در هنگام یادگیری مشاهده ی هاله ها.
۴) استاد من در حال صحبت برای گروه بزرگی از مردم بود. احساسی كه یك شخص هنگام صحبت كردن در برابر یك جمعیت شنونده تجربه می كند (چه شادی بخش و چه وحشت زا) تا حدود زیادی از انرژی عظیم روحی / هاله ای منشاء می گیرد، كه از طرف جمعیت به واسطه ی توجه آنها به طرف گوینده جریان پیدا می كند. این جریان انرژی، انرژی یا هاله ی گوینده را به شدت تقویت می كند. آسان ترین هاله ها برای دیدن، هاله افرادی است كه در برابر یك گروه به تدریس، اجرای نقش یا صحبت مشغولند. اگر شخص در حال تدریس یك موضوع معنوی باشد مقدار انرژی قابل مشاهده، شگفت آور است.
جالب ترین جلوه های هاله ای را، من هنگام تماشای ورود انرژی متافیزیك به بدن یك مدیوم (فرد واسط بین زندگان و مردگان) مشاهده كرده ام. من عملاً وقوع این پدیده را دیده ام (هر چند در این مورد كمی مشكوكم، زیرا تجربه های خود من در زمینه ی ارتباط روحی، متفاوت بوده اند). من یك مدیوم را هم دیده ام كه می گوید این پدیده عملاً رخ می دهد و او اطلاعات را از روحی خارج از بدن خود، یا از “ خود برتر ” خود دریافت می كند. مشاهده ی چنین حالتی خیره كننده است.
هاله نورانی
اول، قبل از اینكه پا به این ماجراجویی جدید بگذارید، خواسته های خود را بررسی كنید و به یاد داشته باشید كه همواره مسؤولانه رفتار كنید. همزمان با پیشرفت توانایی ها و مهارت های معنوی، كسب سطح بالایی از درستی و صداقت بسیار مهم است. هرچه ما قوی تر می شویم، بازتاب اعمال ما نیز چه خوب و چه بد قوی تر و سریع تر می شود. ما باید همزمان با پیشرفت توانایی هایمان، تعهد و خرد بیشتری نیز كسب كنیم.
با در نظر گرفتن این نكته، مشخص است كه اجازه گرفتن از دیگران قبل از بررسی هاله ی آنها مهم است. (نشستن در عقب یك سالن سخنرانی و تماشای درخشش اطراف سر اشخاص یك چیز است و بررسی هاله ی یك دوست برای كسب اطلاعاتی كه نمی خواهیم او بداند و به دنبال آن هستیم، چیز دیگر) همچنین تحمیل بررسی ها یا توصیه های خود به دیگران كار خردمندانه ای نیست. اگر بخواهیم از ادراكات خود به دیگران بهره ای برسانیم، بهتر است به ندای شهود خود گوش فرا دهیم و با عشق و علاقه كار كنیم تا بتوانیم از كار خود به دیگران بهره و الهام ببخشیم. همچنین مهم است كه اگر معنی چیزی را نمی دانیم، این را با صداقت اعتراف كنیم. این كه ما می توانیم هاله دیگران را ببینیم به این معنی نیست كه جواب همه ی سئوالها را داریم. به دیگران و به پدیده هاله احترام بگذارید.
اگر هنوز هم مشتاق دیدن هاله ها هستید، اراده كنید كه این فرآیند یا مهارت را فوراً، از هم اكنون آغاز كنید. (البته اگر هاله را ندیدید نا امید نشوید، زیرا یادگیری این مهارت زیاد مشكل نیست و نیاز به ماهها مراقبه و تمرین ندارد) . اگر باور داشته باشید كه می توانید هاله ها را ببینید، خواهید توانست. اكنون تصمیم بگیرید، و بدانید كه خواهید توانست این مهارت را كسب كنید.
ما طی سالها افراد بسیاری را دیده یا آموزش داده ایم كه قادر به دیدن هاله ها شده اند، و ما در اینجا موفق ترین تكنیك ها را توضیح خواهیم داد.
یك اتاق كم نور برای دیدن هاله ها مناسب است. هنگام طلوع یا غروب آفتاب بهترین زمان برای دیدن هاله است، زیرا در این زمان نور داخل خانه مناسب است و شما نیز احتمالاً در حالت آرامش و كمی خسته هستید. دیوار پشت سوژه باید ساده و به رنگ روشن باشد. در سمت دیگر اتاق بنشینید، بهتر است به دیوار مقابل تكیه دهید یا چهار زانو كف اتاق بنشینید. هم سوژه و هم مشاهده كننده (یا مشاهده كنندگان) باید در وضعیتی راحت قرار داشته باشند.
سوژه می تواند به سادگی بنشیند، یا با تمركز روی تجسم جریان انرژی در طول ستون فقرات و خروج آن از فرق سر، هاله ی خود را تقویت كند. مشاهده كننده باید در حالت آرامش قرار گیرد، نفس هایی عمیق و یكنواخت بكشد، برای چند دقیقه روی سوژه تمركز كند، و سپس به فضای اطراف سر سوژه خیره شود. خیرگی باید آرام و بدون تمركز باشد. وقتی بیننده توانست نور اطراف سر سوژه را مشاهده كند، سوژه و بیننده می توانند به بازی بپردازند، به این صورت كه سوژه هاله ی خود را بالا بفرستد، یا به درون بكشد و بیننده آنچه را كه می بیند توصیف كند.
این روش دیدن هاله با چشم فیزیكی است، اگرچه ما اغلب احساس می كنیم كه برای دیدن هاله، تركیبی از چشمهای فیزیكی و چشمهای كالبد اختری خود را به كار می بریم. روش قابل قبول دیگر برای دیدن هاله، این است كه چشمهایتان را ببندید، هاله ی شخص را مجسم كنید، و به آنچه می بینید اعتماد كنید. شما همچنین می توانید یك طرح كلی از بدن سوژه را روی كاغذ رسم كنید و به قوه ی شهود خود اجازه دهید كه شما را در ترسیم هاله راهنمایی كند. نتایج این روش در مقایسه با روش چشم فیزیكی بطور كلی یكسان است، و پایه و اساس آن اعتماد و اتكای شخص به قوه ی شهود خود است.
اگر تمرینهای بالا را امتحان كرده، هنوز موفق نشده اید، ممكن است به دلیل قوی تر بودن حس لامسه یا شنوایی شما در این زمینه باشد. بعضی از مردم پدیده ها را به روشی متفاوت با دیگران می بینند، و این هیچ اشكالی ندارد. افراد «لامسه ای» می توانند با حركت دادن دست خود در اطراف بدن سوژه، هاله را احساس كنند. بسیاری از شفادهندگان ذاتی حس لامسه ی بسیار قوی دارند و انرژی را با دستهایشان احساس می كنند، و به همین ترتیب بیماری و عدم تعادل را تشخیص می دهند. آنها می توانند رنگها و حتی مهم تر از آن معانی نهفته در پس رنگهای هاله را احساس كنند. افراد «شنیداری» می توانند خصوصیات هاله را بشنوند. این افراد می توانند با گوش دادن به مكالمه ی ذهن خود توصیفی درباره ی هاله بنویسند.
كلید موفقیت این است كه به آنچه درك می كنید اطمینان كنید، به هر حال این ادراك شما است.
هاله نورانی (تفسیر هاله)
در ابتدا ممكن است درخششی به رنگ سفید مایل به آبی در اطراف سر و بدن سوژه مشاهده كنید. آنچه می بینید كالبد اتری است. كالبد اختری (یك سطح خارج از كالبد اتری) جایی است كه درك رنگها آغاز می شود. هر چه به طرف سطح خارج هاله می رویم مهارت ما نیز باید خالص تر شود، زیرا هر چه از كالبد اتری به طرف كالبد اختری / عاطفی، كالبد ذهنی و بالاخره كالبدهای معنوی می رویم انرژی خالص تر و ظریف تر می شود. رنگهایی كه در فاصله ی ۳۰ سانتی متری از بدن دیده می شوند مربوط به احساسات هستند، ۳۰ سانتی متر دوم یا همین حدود مربوط به افكار، و بعد از آن مربوط به موضوعات معنوی است.
اطلاعات زیر درباره ی رنگها و معانی آنها به عنوان راهنمایی های كلی برای شما بیان می شود. به هر حال، در همه ی تجربیات شما مخصوصاً در موضوعات روحی / معنوی قضاوت نهایی به عهده قوه ی شهود شما است.
رنگمایه ها و رنگهای خالص و ملایم نشانگر انرژی مثبت یا سالم و ناب هستند. هرچه رنگ روشن تر و خالص تر باشد، انرژی مثبت تر است. هر چه رنگ تیره تر یا سنگین تر باشد، انرژی بیشتر آلوده به منفی گرایی، عدم تعادل یا ترس است. هر رنگ دارای سایه های (تونالیته های) بی شمار است، بنابراین فریب سادگی ظاهری لیست زیر را نخورید.
رنگ قرمز خالص و روشن در هاله بیانگر تمایل به مادیات است. شخصی كه این رنگ در هاله ی او غالب است فردی ورزشكار یا شهوانی، پرشور، با اراده و یا قوی است.
درخشش های قرمز رنگ اغلب نشانه ی خشم، قرمز تیره (متمایل به آلبالویی) احتمالاً نشانه ی شهوت، و قرمز مات اغلب نشانه ی رنجش و ناخشنودی است. در بررسی هاله از لحاظ بیماریهای جسمی، قرمز اغلب نشانه ی تحریك بیش از حد یا التهاب در آن ناحیه است.
نارنجی خالص نشانگر خلاقیت و عاطفه است. این رنگ اغلب شجاعت و شادی را نشان می دهد. نارنجی كدر می تواند نشانه ی تكبر و غرور باشد.
رنگ زرد خالص بطور خیلی شایع در اطراف سر مردم دیده می شود. این رنگ نشانگر تفكر و خرد است، و وفور رنگ زرد در هاله نشانه ی یك فرد اندیشمند است. این رنگ همچنین می تواند نشانه ی شادی و سرزندگی، یا خلق و خوی شاد باشد. زرد ناخالص می تواند نشان دهنده ی مشغله ی شدید ذهنی و عدم تعادل فكری، یا شخصی با ذهن بسته، متعصب یا خرده گیر باشد.
سبز روشن و خالص نشانگر شفا و رشد است، و اغلب مشخص كننده ی یك شفاگر است. بسیاری از پرستاران و شفادهندگان طب جایگزین، این رنگ را به صورت غالب در هاله ی خود دارند. پزشكان نیز ممكن است این رنگ را در ها له ی خود داشته باشند، اما همچنین ممكن است هاله ی آنها بیشتر به رنگ زرد به نشانه تفكر تمایل داشته باشد. رنگ سبز نشانه ی مهربانی و دلسوزی نیز هست. سبز كدر نشانه ی حرص و طمع است.
ممكن است در هنگام مشاهده ی هاله ی یك سخنران سایه ای به رنگ زرد – سبز كدر و بیمارگونه ببینید. این سایه نشان دهنده ی تفكری است كه در خدمت طمع و سودجویی قرار گرفته است و بطور كلی شخصی را نشان می دهد كه از تفكر خود برای كسب منفعت و برآوردن نیازهای خود استفاده می كند. البته نمی خواهیم بگوییم كه همه ی سخنوران افرادی سودجو هستند، یا سخنوری پیشه ی افراد طماع است! به هر حال اگر در هاله ی یك سخنران چنین رنگی را مشاهده كردید بهتر است درباره ی او بیشتر تحقیق كنید.
تونالیته های (سایه های) گوناگونی از رنگ آبی در هاله ها دیده می شوند. رنگ آبی بطور كلی نشان دهنده ی آرامش، معنویت و پارسایی است، و در هاله ی جویندگان حقیقت قابل مشاهده است. رنگ آبی اغلب نشانه ی تكامل روحی / معنوی است. آبی فیروزه ای می تواند نشانگر یك روح پرشور، جوان، ماجراجو و كنجكاو باشد. آبی سلطنتی روشن نشانه ی فرد صادق، درستكار و وفادار است. آبی روشن نشان دهنده ی قدرت بالای تجسم و شهود است. رنگ آبی كدر نشانه ی افسردگی و تنهایی و همچنین دلهره و نگرانی است.
رنگ بنفش و ارغوانی در هاله نشانه ی روحیه ی معنوی یا مذهبی است. بنفش سلطنتی، قدرت رهبری و اراده را نشان می دهد. بنفش مات نشانه ی خودپرستی، تكبر و عقده ی دیگر آزاری ( ستمگری ) است؛ چنین شخصی دیگران را به خاطر ضعف ها و خطاهای ناخواسته شان مورد سرزنش قرار می دهد.
رنگ صورتی در هاله بطور كلی نشانه ی عشق، عاطفه، مصاحبت و یگانگی و علاقه به زیبایی است. صورتی گرم یا سرخ فام ، عاطفه و ازخودگذشتگی واقعی را نشان می دهد. صورتی كدر می تواند نشانه ی ناپختگی، وابستگی و نیازمندی باشد.
رنگ طلایی نشان دهنده ی قدرت، پیشرفت معنوی، ازخودگذشتگی، الهام بخشی و هماهنگی (هارمونی) است. طلایی رنگی الهی است.
خاكستری به طور كلی نشانه ی ترس است. رنگ خاكستری سایر رنگهای هاله را نیز كدر می كند و خلوص آنها را ضایع می سازد. نقره ای جنبه ی مثبت این رنگ است و نماینده ی انرژی های ایزد بانوها (الهه ها) است. رنگ نقره ای همچنین نشانه ی خوشبینی، شهود و بیداری معنوی است.
رنگ قهوه ای اگر زنده و خالص باشد نشانه ی تعادل فكری و استقامت است. این رنگ دارای یك نوسان زمینی است. رنگ قهوه ای كدر می تواند علامت انسداد و اختلال در انرژی باشد.
رنگ سیاه می تواند نشانه ی ترس یا نفرت باشد، همچنین نشان دهنده ی مشكلات، عدم تعادل و اعتیادها است. البته سیاه خالص و براق می تواند نشان دهنده ی حفاظت، رمز و راز یا دانشی باشد كه به طرز عاقلانه حفظ شده است.
رنگ سفید می تواند علامت پاكی، خلوص و راستی باشد، اما این رنگ اغلب تركیبی از رنگهای متعدد است كه به خوبی درك و یا تفسیر نشده اند. گوی های سفید رنگ بالای شانه های سوژه اغلب نشانه ی نگهبانان معنوی یا فرشتگان محافظ هستند كه در زندگی فرد، مهم و تأثیرگذار هستند.
تركیب رنگها نشان دهنده ی تركیب جنبه های گفته شده است. مثلاً تركیب آبی / سبز می تواند نشان دهنده ی فردی باشد كه از طریق جستجوی معنوی برای حقیقت، در حال بهبود است.
در مشاهده ی هاله، گوش دادن به ندای شهود خود، برای تفسیر آنچه می بینید مهم است. برای درك آنچه می بینید از آن سئوال كنید و سیستم ادراك خود را بر پایه ی تجربیات خود تقویت كنید.
چاکراها در هاله نورانی
در هاله ی انسان ساختار هایی تحت عنوان چاكرا (كانون انرژی) وجود دارد. این مراكز مسؤول تبادل انرژی بین هاله ی انسان و هاله ی كیهان (ارسال و دریافت انرژی) و همچنین مسؤول متعادل كردن انرژی در سطوح مختلف هاله می باشند. چـاكراهـا به دو نـوع اصلـی و فـرعی تـقسیم می شوند، تعداد چاكراهای اصلی هفت و فرعی بیست و یك می باشد. چاكراها شبیه قیف هستند، انتهای باریك چاكراهای اصلی به سمت مغز یا نخاع و قسمت پهن آنها به سمت خارجی ترین لایه ی هاله قرار گرفته است.
چاكراهای اصلی در طول ستون فقرات تا مغز قرار گرفته اند و با شماره های یك تا هفت نام گذاری می شوند. این چاكراها به ترتیب شماره (از یك تا هفت) در انتهای ستون فقرات، راستای ناف، انتهای جناغ سینه، راستای قلب، گودی گردن، پیشانی و فرق سر قرار دارند. رنگ این چاكراها به ترتیب (از یك تا هفت) قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش است.
هریك از این چاكراها با گروهی از عملكردهای جسمی، روانی و روحی در ارتباط است. سالم، باز و فعال بودن هر چاكرا باعث می شود عملكردهای مربوطه نیز ایده آل باشد. برای فعال سازی چاكراها از تكنیك های مختلف جسمی و ذهنی استفاده می شود . در ادامه نمونه ای از تكنیك های ذهنی آمده است.
این تمرین را می توان با هر روشی انجام داد (خوابیده به پشت طوری كه دستها و بازوها در كنار بدن باشد و یا نشسته روی صندلی راحتی) انتخاب روش به شما بستگی دارد كه با كدامیك راحت تر باشید. بعد از اینكه نشسته یا خوابیدید یك نفس عمیق از راه بینی بكشید (دم عمیق)، آنرا حبس كنید، سپس آرام از طریق دهان بیرون بدهید (بازدم عمیق)، چند ثانیه به ریه استراحت بدهید. (این كار را سه مرتبه تكرار كنید)
حالا چشمان خود را ببندید، تصور كنید كه می خواهید برای قدم زدن به جنگل بروید، دری مقابل دیده گان شما قرار دارد، جلو بروید و در را باز كنید و به بیرون قدم بگذارید. راهی باریك و روشن كه از میان درختان می گذرد به چشم می خورد ، شما در این راه قدم بگذارید و جلو بروید…
شما در پایین جاده در سمت راست درختان بلندی را می بینید ، در این میان درخشندگی سیب های قرمز توجه شما را جلب می كند، از میان سیب های بی شمار سیبی قرمز را انتخاب كنید. سیب را در دست دارید و جریان رنگ قرمز را در خود احساس می كنید. این سیب قرمز اولین چاكرای شما را (چاكرای ریشه) شارژ می سازد. می توانید سیب قرمز را بخورید. به راه رفتن ادامه دهید، در حالی كه آگاهی كامل بر قدم زدن دارید. شما تا نزدیكی گلهای نارنجی زیبایی كه همه یك اندازه و یك شكلند پیش می روید. دسته گلی را از این گلهای نارنجی انتخاب كنید و جریان ملایم رنگ نارنجی را در خود حس كنید. رنگ گلهای نارنجی دومین چاكرای شما را (چاكرای خاجی) شارژ می سازد. شما می توانید این دسته گل نارنجی زیبا را برای خودتان داشته باشید.
جلوتر بروید تا به كنار پرنده های زرد خوش رنگ، خوش آواز و زیبا برسید. دست خود را آرام روی بالهای یك پرنده بكشید و به آوازش گوش دهید. جریان رنگ زرد پرنده را كاملاً در خود احساس كنید. چاكرای سوم شما (شبكه ی خورشیدی) بوسیله ی رنگ زرد پرهای زیبای پرنده شارژ می شود. شما سبك پریدن پرنده زرد را مشاهده می كنید تا پرنده محو شود. و همیشه شیرینی آواز پرنده ای زرد را به خاطر خواهید داشت.
به آرامی به سمت راست بروید. چمن زار سر سبز و وسیعی را در مقابل خود ببینید و روی فرش سبزی از علف ها بنشینید. دست خود را در علفهای سبز فرو ببرید و آنرا لمس كنید و این جریان رنگ سبز را احساس كنید. این رنگ سبز علفها چاكرای چهارم شما را (چاكرای قلب) شارژ می كند. شما می توانید از تازگی علفها لذت ببرید.
كمی جلوتر در نزدیكی شما صدای آبشاری به گوش می رسد، به راه خود ادامه دهید تا آبشار را مشاهده كنید و از پایین آمدن قطرات آب شاداب شوید. در دریاچه ی پایین آبشار، رنگ آبی آب را ببینید. دستهای خود را به آرامی در سردی و خنكای آبی آب فرو ببرید و جریان این رنگ آبی را با تمام وجود حس كنید. این رنگ آبی آب پنجمین چاكرای شما را (چاكرای گلو) شارژ می سازد. مقداری از این آب بنوشید و لذت ببرید.
به راه خود ادامه دهید و حركت و جنبش پروانه ای نیلی رنگ را ببینید. با انگشت آنرا لمس كنید. از نوسان و جریان این رنگ نیلی آگاه باشید و آنرا حس كنید. پروانه نیلی رنگ كه روی انگشتان شما نشسته چاكرای ششم شما را (چشم سوم) شارژ می سازد. بعد پریدن آرام و محو شدن پروانه را می بینید.
به آخر راه كه رسیدید دره ی عمیقی پوشیده با گلهای بنفشه را مشاهده می كنید. دسته ای از گلها را انتخاب كنید. جریان رنگ بنفش گلهای بنفشه را حس كنید و اجازه دهید تا چاكرای هفتم شما را (چاكرای تاج) شارژ سازد.
به آرامی به عقب برگردید و رقص رنگین كمانی را در پهنه ی آسمان مشاهده كنید. شما نیز دارای یك رنگین كمان هستید، كه در روشنایی، خوشی، خنده و آشتی با عشق آنرا در هاله ی خود دارید. جریان تمامی رنگهای رنگین كمان را ( بنفش، نیلی، آبی، سبز، زرد، نارنجی و قرمز ) در خود احساس كنید و سرشار از این رنگ ها باشید.
در پایان این سفر رویایی، رنگین كمان كمرنگ و كمرنگ تر می شود، برگردید و پشت در بایستید، در را بازكنید و به داخل قدم بگذارید. حال داخل اتاق هستید، چشمان خود را باز كنید.
هر زمان كه شما بخواهید و اراده كنید می توانید این سفر را به یاد بیاورید و تكرار كنید.دکتر مطلب برازنده
کتاب هاله نورانی ، تآلیف مطلب برازنده، انتشارات کوشامهر

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
پیام کاربر میهمان:
سامیار
18:23 - 97/10/20
سلام من خیلی تمرکز دارم و بعضی افراد اذیتم می کنند - همش وارد هاله انرژیم میشن چجوری اجازه ندم کسی وارد هاله انرژیم بشه؟ مثلا من حس میکنم ۱ نفر نسبت به من حس حسودی و نفرت آمیخته با حرص و طمع و بدبینی داره و همش از جانبش حس های منفی دریافت می کنم تورو خدا بگین چکار کنم ؟ چجوری با انرژیم اجازه ندم بهم وارد بشه ؟ - یا مثلا من با ۱ نفر چت می کردم همچین عاشقم شده بود همش ازش انرژی دریافت می کردم تا آخ ادامه پیام ...
 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
داستان جالب آیت الله جهانگیر خان (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند