راز طول عمر | تعبیرستان
راز طول عمرپزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

راز طول عمر

هنگام عصبانیت یا ناراحتی، هیچ گاه بر سر میز غذا ننشینید. شما باید از غذایتان لذت ببرید و در محیطی آرام و دلپذیر آن را صرف کنید.

راز طول عمر سعی کنید از غذاهای خوش طعم استفاده کنید و قبل از این که کاملاً سیر شوید، از غذا دست بکشید. به خود عادت دهید تا حداقل روزی بیست دقیقه ورزش کنید اگر میان سال هستید بهتر است روزی چند دقیقه قبل از صبحانه یوگا انجام داده و یا پیاده روی کنید، همانطور که یک اتومبیل به سوخت نیاز دارد، بدن شما نیز به غذا احتیاج دارد. غذا انرژی های لازم برای انجام تمرینات بدنی را به شما می رساند. اما اگر در خوردن آن زیاده روی کنید، هیچ گاه نمی توانید بدن خود را عادت دهید که به طور مداوم تحرک داشته باشد.
ما شما را به خوردن خوشمزه ترین میوه جات و سبزیجات و نوشیدن آب میوه های خوش طعم تشویق می کنیم.
مهمترین عامل برای جوانی و جوان ماندن استفاده از غذاهای طبیعی است، طبیعت میوه ها و سبزیجات را برای ما به ارمغان آورده است.
شما می توانید سلامتی و طول عمر خود را با انتخاب غذاهای طبیعی تضمین کنید. از خوردن غذاهای کنسرو شده و نوشیدن آب میوه های غیرطبیعی و... خودداری کنید. از خوردن غذاهای فاسد و مانده بپرهیزید و از غذاهای تازه استفاده نمائید.
همه ما به خوبی می دانیم که پدر و مادربزرگ هایمان هرگز فریزر و اجاق گاز نداشتند. آنها هیچ وقت از غذاهای کنسرو شده و یا غذاهای فریز شده استفاده نمی کردند.
اگر شما سبزیجات را فریز کرده و سپس آنها را گرم کنید، بخش اصلی خاصیت های مواد درون آنها را از بین خواهید برد. اما ویتامین ها چطور؟
اخیراً دانشمندان موفق شده اند تا راز میوه ها و سبزیجات تازه و نقش بیش از حد آنها در سلامتی انسان کشف کنند. آنها می گویند وقتی شما میوه ها را از درخت و سبزیجات را از بوته ها، چیده و میل کنید، جان تازه ای به شما بخشیده می شود، این یکی دیگر از رازهای جوانی و جوان ماندن است. در فلسفهٔ شرق مخصوصاً در فلسفه یوگا دقیقاً به خوردنی ها و نوشیدنی ها اشاره شده است.
فلسفه یوگا غذاها و خوردنیظها به سه دسته تقسیم بندی کرده است:
۱. غذاهای ساتولیک Satvic یا بهشتی که همان میوه ها، سبزیجات مغزها و جوانه حبوبات است و با استفاده از آنها نیروی جوانی حفظ شده باعث سلامتی پایدار در فرد می شود.
غذاهای راجستیک Ra Yasic یا محرک که باعث تهییج احساسات و تمایلات خشن، استرس فیزیک و روانی و عدم تعادل جسم و روان می گردد غذاهای تلخ، ترش، ترب، جای، چاشنی ها، ادویه جات در این مفوله جای دارند.
بالاخره غذاهای تاماسیک Tamasic که شامل غذاهای پوسیده، گندیده، سیگار، تریاک، مشروبات و... می باشد. این نوع غذا ها و نوشیدنی انواع بیماری های و مرگ زودرس را به همراه دارد.
بیائید از همین امروز روش تغذیه مان را عوض کنیم و در خوردن، نوشیدن و... تجدیدنظر کنیم.
مبنع: مجله TIMES
برگردان: ژیلا پرنیان پور
[IMG]http://www.jahansaz.com/images/article/break.gif[/IMG]

مجله دانش یوگا

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
مشکل زناشوئی خانومها (دکتر اسلامی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند