جادوی آب گرم | تعبیرستان
جادوی آب گرمپزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

جادوی آب گرم

آب گرم چیزی است با خاصیت تقریبا جادویی. این قابلیت احتمالا در محیط اطراف آب گرم که مخلوطی از نیروهای ازلی است و در قالب رقص مولکول های دارای چرخش،
جادوی آب گرم گرد هم جمع شده اند و به عنوان زندگی شناخته می شوند، نهفته است.
آب چیزی است که به عنوان حیات دارای سر و سامان و نظم است و ماده ای شفابخش خوانده می شود. غوطه ور شدن در وان پر از آب گرم، موجب گرم شدن و ایجاد نیرو و قدرت در درون بدنتان می شود. این کار سبب می شود تلاش، تکاپو و درگیری ذهنی و فعالیت بدنی شما کنار گذاشته شود و فقط از گرمای نافذ آب گرم بهره گیرند.
بشر از زمان های قدیم فواید آب گرم را دریافته بود. چشمه های آب گرم طبیعی، به محض کشف شدن، مناطق مقدس به شمار می آمدند و بسیاری از آنها به مراکز درمانی تبدیل می شدند. انسانها در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم برای درمان بیماری ها به مناطق دارای چشمه های آب گرم مراجعه می کردند. اما امروزه بسیاری از بیماری هایی که انسانها امیدوار بودند، با استفاده از آب گرم درمان شود، با بهره گرفتن از رژیم غذایی بهتر، بهداشت پیشرفته، نوشیدن آب تمیز و ... و داروهای اعجاب انگیز ریشه کن شده است.
امروزه در تمامی خانه ها حمام های پیشرفته وجود دارد و تقریبا همگی دارای آب گرم می باشند. وجود آب گرم چیزی فراتر از یکی از امکانات زندگی است. اگر به درستی از آن استفاده شود، ابزار درمانی قدرتمندی است که شما می توانید در محیط شخصی از آن بهره گیرید.
آنچه در هنگام تماس با آب گرم رخ می دهد
هنگامی که بدنتان، در زیر دوش یا داخل وان و جکوزی، در ابتدا با آب گرم تماس پیدا می کند، برای تنظیم و تعدیل کردن خود با درجه حرارت جدید به چند دقیقه زمان نیاز دارد. شما در طی این لحظات، افزایش موقت فشار خون به سرعت به ناحیه ای از پوست که با آب گرم در تماس است، می رود. این کار موجب اتساع عروق خونی و کاهش دوباره فشار خون می شود. حرکت خون گرم به این نواحی و سپس نفوذ آن به مناطق عمقی تر در بافت زیر پوست، اکسیژن رسانی به این نواحی را افزایش می دهد. تداوم یافتن حرکت خون گرم و اتساع بیشتر عروق خونی، احساس آرامش و راحتی را نیز در پی دارد. حتی سفتی مزمن عضلانی که مسئول ایجاد بیشتر موارد کمر درد است، از میان می رود. این وضعیت حرکت آزادانه مفاصل را که برای تمرین کردن و کشش لازم است، سبب می شود.
در همان زمان که عضلات شروع به شل شدن می کند، اعصاب آرامش و درد تسکین می یابد. با نفوذ گرما به مناطق عمقی تر، درجه حرارت بدن فرد ممکن است به اندازه ۳۷.۲ درجه سانتیگراد و یا بیشتر افزایش یابد. بر میزان مصرف اکسیژن و دفع مواد زاید افزوده می شود و تعداد ضربان قلب و تعداد تنفس نیز زیاد می شود.
موارد استفاده از درمان با آب گرم
کمردرد، التهاب مفاصل، درد عصبی، گرفتگی و فشار عضلانی، کشیدگی و پیچ خوردگی، خشکی و سفتی عضلات و ضرب دیدگی و کوفتگی استفاده از آب گرم برای کودکان و نوزادان مناسب نیست و کسانی که دارای تب، عوارض قلبی، تشنج، خونریزی حاد و ناگهانی، بیماریهای عروقی، ترس شدید از آب و .... که کسانی که دارای ناراحتی های خاصی هستند باید با پزشک خود مشورت کنند. مثلا خانم های حامله، دیابتی، افراد چاق و...
دمای حمام چقدر باید باشد؟
تحمل گرما در مورد افراد مختلف فرق می کند. پس خود شما می توانید دمای آب را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که آب گرم اثرات فیزیولوژیکی فراوانی دارد و آن را برای اهداف سلامت و درمانی به کار ببرید. مثلا آب گرم موجب کاهش فشار خون می شود، از این رو، به ویژه هنگامی که آب خیلی گرم است، در زمان بلند شدن از داخل وان یا جکوزی کاملا مراقب باشید. اگر احساس سبکی سر و گیجی به شما دست داد، کاملا با احتیاط عمل کنید. در ابتدا لحظاتی در داخل وان بنشینید تا بالا تنه شما سرد شود و سپس از وان بیرون بیائید.
اگر احساس تشنگی کردید می توانید آب میل کنید و در صورت تعریق، صورت خود را با دستمال خنکی که در کنارتان است، خشک کنید.اگر می خواهید آب اثر تسکین دهنده و آرامش بخشی داشته باشد یک کیسه چای بابونه یا نعنا در داخل وان حمام قرار دهید تا از مزایای آن بهره مند شوید.
برخلاف صابون یا عطر، استفاده از این مواد موجب خشکی پوست نمی گردد. به دلیل خیس و لغزنده بودن حمام نکات ایمنی را فراموش نکنید و مراقب سرماخوردگی نیز باشید.سهیلا هاشمی نبی
روزنامه کیهان

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
ماجرای خنده دار (علامه جعفری)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند