از خطرات کاشت گونه و ابرو چه می دانید؟ | تعبیرستان
از خطرات کاشت گونه و ابرو چه می دانید؟پزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

از خطرات کاشت گونه و ابرو چه می دانید؟

زیبائی را همه دوست داریم. هم من هم شما و هم آفریننده همه ما. حاضریم کارهای زیادی را انجام دهیم تا این زیبائی را به اوج برسانیم. جراحی های زیبائی
از خطرات کاشت گونه و ابرو چه می دانید؟ سال هاست که آمار بالائی در ایران پیدا کرده. اما این جراحی ها مثل هر کاری دیگری هم جنبه مثبت دارد و هم منفی. جنبه های منفی و تبعات این جراحی ها بیشتر ناشی از ناآگاهی ها و اطلاعات ناقص و نادرست ماست. ما اغلب در حالی اقدام به این عمل های جراحی می کنمی که نمی دانیم بهترین نوع عمل برایمان کدام است و بهترین دکتر و بیمارستان کجاست. نمی توان منکر این شد که هر عملی سیستم ارگانیک بدن را به هم می ریزد و مدتی طول می کشد تا همه چیز به حالت عادی بازگردد ولی مطمئن باشید اگر انتخاب شما درست باشد کمترین مشکلی برای شما پیش نمی آید. دکتر ”امیر هوشنگ احسانی“ را تقریباً تمام مراجعان به بیمارستان رازی می شناسند و بسیاری اصلاً به خاطر او مراجعه می کنند. سلامت پوست و جراحی های زیبائی تخصص او است که در آنها به خبرگی رسیده است. میزان بالای مراجعان گواه این مدعا است. تعداد مراجعان آنقدر زیاد است که حتی در طول گفت وگو شاهد چند عمل به گفته دکتر ”کوچک“ بودیم.
کاشت ابرو سخت و دادگاهی !
این عمل هم با استفاده از موهای بالای گوش که از لحاظ جنس شباهت زیادی به موهای ابور دارند، انجام می شود. در این مورد هم باید ریزش ابروها متوقف شود تا پیوند صورت بگیرد. کاشت ابرو کار سختی است زیرا ابرو چند جهت دارد و به اصطلاح خواب های متفاوتی دارد. خیلی از افراد غیر متخصص که کاشت ابرو انجام داده اند سر از دادگاه ها در آورده اند!
موضوع مهم دیگر رشد زیاد این موهاست. اگر کاشت ابرو موفقیت آمیز باشد، سرعت رشد آنها مثل موهای سر است و باید مرتباً کوتاه شود.
لک ها، رایج ترین مشکل پوستی در ایران
زیبائی خواستی ذاتی است و در تمام دوران تاریخ وجود داشته است. ولی به خاطر قرار گرفتن در منطقه آب وهوائی خاص، یکسری ضایعات پوستی در کشور ما بیشتر دیده می شود. نحوه و شدت تابش آفتاب در ایران به شکلی است که ضایعات پوستی بسیاری را برای ساکنان کشورمان به وجود می آورد و این اجتناب ناپذیر است. لک های پوستی از رایج ترین نوع مشکلات پوستی است که روزانه مراجعه درصد زیادی از بیماران ما را شامل می شود. استفاده و اطلاع پیدا کردن از روش های تازه بین المللی و مسائل زیبائی خاص هم به نوعی افراد را تشویق می کند.
این عوامل در کنار هم بهانه و دلیلی می شود برای اینکه مراجعات مردم بیشتر شود. خیلی ها این لک ها را ضایعه می دانند در حالی که این طور نیست و بهتر است از جنبه زیبائی و سلامت پوست به آن توجه شود.
چه کسانی باید از جراحی گونه و زیبائی پرهیز کنند
کاشت گونه از مواردی است که علاوه بر ظهور آن در بین عمل های زیبائی، رواج و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است.
این درخواست در کنار موارد دیگری از سوی مراجعان ما مطرح می شود. اما برخی عمل ها را در هر سنی نمی توان انجام داد. جراحی شرایط بدنی خاصی را می طلبد و برخی شرایط مانع از انجام آن می شود. برای افرادی که بیماری های خاص مثل انواع سرطان، بیماری های قلبی عروقی یا حساسیت های خاص داروئی دارند عمل ها مثل هر عمل دیگری ناممکن است. خانم های باردار یا حتی کسانی که فرزند شیرخواره دارند نیز نمی توانند اغلب این جراحی ها را انجام دهند.
از سوی دیگر عواملی ذهنی هم وجود دارد. اگر فرد برای جراحی آماده نباشد، نباید تحت عمل قرار بگیرد. افرادی که وسواس در آنها به یک بیماری تغییر شکل داده است هرگز نباید این عمل را انجام دهند. در کل جراحی های زیبائی به دلیل این که ظاهر فرد را تغییر می دهد می تواند تبعات روحی هم در پی داشته باشد. اگر فرد به جسم خود بیش از حد توجه کند، پس از عمل حتماً دچار مشکل می شود. حد انتظار افراد از یک جراحی باید بررسی شود. هیچ کس نمی تواند ادعا کند که با گذاشتن یک گونه، ظاهرش صددرصد تغییر می کند. این مهمترین مسئله ای است که باید در مورد روحیات مراجعه کننده مدنظر قرار داد. افراد پر استرس و بیماران عصبی هم شامل همین امر هستند و این نوع جراحی ها بیشتر به آنها آسیب می زند.
رفع چین وچروک عملی پایدار است؟
چین و چروک از مواردی است که بسیاری از افراد و به خصوص خانم ها نسبت به آن حساسیت دارند. بخشی از این چروک ها به واسطه بالا رفتن سن است و بخشی دیگر که حتی در سنین جوانی هم اتفاق می افتد. به دلیل استفاده زیاد از عضلات صورت است. برخی از ما نحوه رفتار و عادت های گفتاری و رفتاریمان به شکلی است که از بعضی از عضلات صورتمان خیلی زیاد استفاده می کنیم و در نتیجه ایجاد چروک در این موارد طبیعی است. با این وجود باید گفت هیچ کدام از روش های رفع چین و چروک دائمی نیست. تزریق چربی برای بار اول تنها برای ۶ ماه ماندگاری دارد و باید تکرار شود. تکرار آن هم بیش از دوبار نیست و هر ۳ سال یک بار انجام می گیرد. در مجموع چیزی حدود ۶ سال پایداری دارد.
کاشت گونه همراه با رفع چین و چروک ها
هر عملی جراحی خطرات خاص خود را دارد. بیشتر مشکلاتی هم که درباره عمل های زیبائی به وجود می آید به دلیل استفاده از وسایل و داروهای غیر استاندارد یا مراجعه به نیروهای غیر متخصص است. کاشت گونه در ساده ترین روش می تواند همراه با از بین بردن چین و چروک های صورت انجام شود.
بهترین روش برای افزایش حجم لب ها، گونه ها و رفع چین و چروک ها استفاده از چربی های بدن بیمار است. به این صورت که از شکم، ران ها و یا باسن چربی گرفته می شود و پس از شست و شو به زیر پوست فرد تزریق می شود.
این افزایش حجم باعث پر شدن گونه ها و چروک های صورت می شود. این کاملاً یک جراحی محسوب می شود و زمان مراقبت های بیمار بیشتر است اما این مزیت را دارد که چون ماده ای خارجی به بدن اضافه نمی شود، بدن حتماً آن را می پذیرد و مشکلی برای باز پس زدن وجود ندارد.
روش های دیگری هم مثل استفاده از پروتزو وجود دارد اما این عمل ها باید حتماً تحت نظر پزشک متخصص و با استفاده از وسایل استاندارد انجام شود.
یکی از عواملی که این گونه عمل ها را در بین مردم بدنام کرده، انجام آن توسط افراد غیر متخصص است. متأسفانه نظارت صحیحی بر این امر وجود ندارد و بروز این مشکلات هم طبیعی است. در ضمن در این نوع جراحی سلامتی جسم بیمار اهمیت زیادی دارد. پیری و جوانی خیلی مطرح نیست اما بدن باید توانائی پذیرش یک عضو جدید را داشته باشد تا ما بتوانیم این کار را انجام دهیم.
نمی توانید اخم کنید، نمی توانید بخندید!
آمپول بوتوکس رایج ترین دارو برای رفع چین های صورت است. این دارو موجب فلج شدن عضله های صورت در منطقه مورد نظر می شود. فرد نمی تواند اخم کند یا بخندد در نتیجه عمیق تر شدن چین ها به تعویق می افتد و باعث باز شدن چین های قبلی می شود. موادی به نام ژل هم وجود دارد که تزریقی است و در زمان تزریق هم می توان اثر آنها را مشاهده کرد.
این داروها به هیچ وجه حالت دائمی ندارند و مواردی که با صفت دائیم در بازار وجود دارد به طور قطع تقلبی است. متأسفانه در بسیاری از موارد این تزریق ها در آرایشگاه ها و توسط افرادی که هیچ سررشته ای ندارند انجام می شود. افراد هم تنها برای آن که هزینه کمتری بپردازند به آنها تن به این کار می دهند. موارد بسیاری را داشته ایم که بر اثر ناشیگری افراد غیر متخصص، صورت افراد دچار سوختگی، از بین رفتن گوشت صورت یا آوردن گوشت اضافه شده است. سلامتی جسم و روح آدم ارزش این صرفه جوئی های اشتباه را ندارد.
کاشت مو در پایان ریزش
تنها شرط لازم برای کاشت مو اتمام دوران ریزش است. سن و سال خاصی ندارد. پزشک باید تشخیص دهد که ریزش موهای شما متوقف شده است. پس از مشخص شدن این امر یک نوار از موهای پشت گردن شما برداشته می شود و در قسمت های خالی سر کاشته می شود. این اولین مرحله کار است. پس از دو تا سه هفته این موها هم می ریزد اما نگران نباشید. پیاز مو در سر باقی می ماند و دوباره رشد می کند. میزان موفقیت استفاده از این روش به دلیل استفاده از موهای خود فرد، بسیار بالاست.
برای خال برداشتن بهتر از لیزر
خال یک تومور خوش خیم پوستی است که اگر مسطح باشد هیچ مشکلی ندارد. زمانی که برجسته می شود و رنگ دانه های آن تغییر رنگ می دهند برای خلی از افراد مشکل ساز می شود. این اتفاق معمولاً بعد از ۴۰ سالگی اتفاق می افتد. بهترین کار برای خلاصی از دست خال، عمل و برداشتن آن به شکل کامل است. انجام لیزر تنها برای مدت زمان کوتاهی آن را می سوزاند اما مجدداً ایجاد می شود. البته خال هائی مورد عمل قرار می گیرند که زیبائی چهره را دچار مشکل کنند. هنوز هم خیلی ها برای یک خال، سمرقند و بخارا را می بخشند!
جراحی لیزر رایج و کم خطر
این نوع درمان نزدیک به دو دهه است که رواج پیدا کرده. برخلاف تصور اشتباه مردم جراحی لیزر آسیبی به پوست نمی رساند و در سطح زیرپوست تغییراتی را به وجود می آورد. این روش برای مشکلات زیادی از جمله از بین بردن ماه گرفتگی، لک های پوستی فرو رفتگی های ناشی از جوش و آبله مرغان و از بین بردن چین های صورت استفاده می شود. مهمترین امر انجام این کار توسط پزشک متخصص است. برای خرید دستگاه های لیزر شرایط خاصی وجود ندارد و به همین دلیل متأسفانه در آرایشگاه ها از آن زیاد استفاده می شود.
این نوع درمان باید به فاصله یک یا دو ماه تکرار شود. سن در این موضوع اهمیت زیادی ندارد و تنها موضوع مهم رنگ پوست افراد است. افرادی که پوست تیره دارند باید با احتیاط و تحت نظر دکتر این کار را انجام دهند چرا که امکان دارد با تغییر رنگ دانه ها رنگ پوستشان تیره تر شود.دکتر امیر هوشنگ احسانی
مجله زندگی ایده آل

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
بررسی انحرافات صادق شیرازی
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند