تب تند زیباتر شدن و خطر مرگ! | تعبیرستان
تب تند زیباتر شدن و خطر مرگ!پزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

تب تند زیباتر شدن و خطر مرگ!

بارها در لابه لای صفحات حوادث ها خوانده ایم یا از اطرافیان خود نیز شنیده ایم که چه بسا عمل های جراحی زیبایی منجر به نقص عضو و در برخی
تب تند زیباتر شدن و خطر مرگ! موارد حتی به فوت شخص روی آورنده به عمل زیبایی انجامیده است .روانشناسان و متخصصان روانکاوی همگی معتقدند عدم اعتماد به نفس و سرخوردگی یکی از مهمترین عوامل برای گرایش افراد به انجام عمل های زیبایی چهره می باشد. روانشناسان اعتقاد دارند هر چقدر که این افراد به چهره خود بیشتر نگاه کنند کمتر در انجام عمل زیبایی تردید پیدا می کنند زیرا کمبود عزت نفس سبب می شود آنان ظاهر خود را برخلاف پسند جامعه دانسته و برای ارتقای عزت نفس خود و محبوب جامعه شدن راهی مطب های پزشکان متخصص در امور زیبایی شوند. اما آمارها نشان می دهد انجام عمل های زیبایی چندان هم در کسب اعتماد به نفس مطلوب نیست و چه بسا افرادی که پس از انجام جراحی بر روی صورت خود حتی زیبایی خدادادی چهره خود را هم از دست داده اند. آنچه مسلم است هر چه بیشتر به آئینه نگاه کنیم بیشتر از چهره خود ایراد می گیریم.
در حال حاضر علاوه بر عمل های جراحی که برای زیبایی بینی ولیپوساکشن (برداشتن چربی های بخش های مختلف بدن) انجام می شود، حدود ۵۰ درصد از مراجعه کنندگان نیز از پوست خود ابراز نارضایتی می کنند.
امروزه لیفتینگ صورت (جراحی پوست) در میان زنان بویژه افراد میانسال بسیار رایج شده است.
زنان با مراجعه به مطب های متخصصان پوست و زیبایی حاضر هستند هزینه بالایی را بپردازند اما چهره آنان به شکل مطلوب و رضایت بخش درآید.
جراحی و لیفتینگ صورت در حدود یک تا سه میلیون تومان، تزریق “کلاژن” به لب ها و تغییر فرم آنها در حدود ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان و کشیدن پلک دو تا سه میلیون تومان هزینه دارد.
“زهرا مصلحی” ۴۵ ساله که به خاطر چین و چروک های صورتش تصمیم دارد جراحی زیبایی انجام دهد، در این مورد گفت: کشیدن پوست صورت با تزریق آمپول انجام می شود که تا ۷ الی ۸ ماه به صورت موضعی، پوست را بی حس می کند. به این ترتیب فرد نمی تواند اخم کند و پوست صورتش جمع نمی شود.
وی در مورد انگیزه خود گفت: افزایش اعتماد به نفس و جوان تر ماندن از دلایل این کار است.
ولی باید گفت: این تزریق ها و به تبع آن صاف شدن پوست شاید زیبایی را برای همگان به ارمغان بیاورد ولی عوارض و تبعات آن نیز زیاد است و شاید امروز شاهد زیبایی باشیم اما فردا باید منتظر بلایای حاصل از آن باشیم.
دکتر “تورج مکرمی” متخصص پوست، مو و زیبایی درباره خطرات برداشتن موهای زاید یا جوان کردن پوست با استفاده از لیزر گفت: ملتهب و گرم شدن پوست از اثرات طبیعی استفاده از این روش است که با استفاده از کرم برطرف می شود ولی مشکل ما در مورد افرادی است که به لیزر حساسیت شدید دارند. وی افزود: در برخی از افراد پس از این عمل شاهد آوردن گوشت اضافه در صورت بودیم که بسیار وحشتناک است.
به گفته این متخصص هر چند این افراد با حساسیت بالا نادر هستند ولی این امر ممکن است اتفاق بیفتد.
دکتر “فریال فانیان” متخصص پوست و زیبایی که خود اقدام به لیفتینگ پوست می کند، در مورد مشکلات بعد از عمل زیبایی پوست گفت: من فقط چین و چروک های میان ابرو و صورت را عمل می کنم و کنار لب و دهان را انجام نمی دهم، چون جواب نمی دهد.
وی افزود: در صورت انجام عمل بر روی کناره لب و دهان، بعد از مدتی پوست این قسمت جمع می شود و به صورت غده در می آید.
از سوی دیگر بسیاری از روانشناسان افزایش جراحی زیبایی اعم از بینی، پوست، شکم و غیره را در میان زنان و مردان ناشی از مشکلات روانی می دانند. دکتر “علی رستم پور” روانشناس در این مورد گفت: امروزه جوانان برای زیبا یا زیباتر شدن به مرگ هم راضی هستند، شاید فرهنگ سازی غلط جامعه عامل مضاعفی شده است تا این تب تند که امروزه به صورت یک اپیدمی در جامعه در آمده است حالا حالاها فروکش نکند.
وی افزود: امروزه شاهدیم اکثر هنرپیشه های تلویزیون و سینما با انجام اعمال مختلف جراحی زیبایی، خود به خود و طی جریان ناخواسته برای جراحان زیبایی تبلیغ می کنند.
رستم پور با اشاره به اینکه جراحی زیبایی در زنان بیشتر است، اظهار داشت: در ایران زنان نمی توانند نواقص چهره خود را با آرایش مو پنهان کنند، بنابراین کوچکترین نقص در چهره بویژه در بینی به عنوان برجسته ترین عضو صورت به شکل بارز نمایان می شود.
این روانشناس ادامه داد: تحقیقات نشان داده است آنهایی که خوشبینانه تر تن به چنین جراحی هایی می دهند، معمولا از نتیجه عمل هم بسیار راضی تر هستند.
رستم پور با بیان اینکه تحقیقی نشان نداده است که تمام کاندیداهای جراحی زیبایی پس از عمل به اعتماد به نفس بیشتری دست پیدا می کنند، گفت: خصوصا آن دسته از بیمارانی که از افسردگی رنج می برند، بسیار بعید است که با چنین کارهایی بهبود چشمگیری در حال و روزشان ایجاد شود.
این روانشناس، پایین بودن اعتماد به نفس، وجود فضاهای مجازی در جامعه، بی هویت شدن آدم های مجازی، پایین آمدن کیفیت زندگی و افزایش کمیت آن را از مواردی دانست که موجب گرایش به نیازهای کاذب در جامعه بویژه در نسل جوان می شود.
دکتر “علی نجفی توانا” روانشناس نیز ریشه جراحی زیبایی یا اقدامات جدی برای زیبایی را عمدتا در تمایلات فرد برای رفع نقایص ظاهری جسمی دانست.
وی گفت: شخص به دلیل مقایسه خود با سایر افراد در برخی از حالات جسمی مانند گوش، بینی، صورت و غیره در سن جوانی کمبود احساس می کند و با انجام این عمل قصد از بین بردن نقص جسمی و ظاهری دارد.
نجفی توانا با بیان اینکه فرهنگ چشم و هم چشمی نیز از دلایل رو آوردن افراد بویژه زنان به جراحی برای زیبایی است، گفت: این افراد سعی در جلب کردن نظرها به سوی خود دارند.
وی ادامه داد: گروهی از افراد نیز با پا به سن گذاشتن برای جوان تر شدن به جراحی زیبایی روی می آورند.
به گفته این استاد دانشگاه ریشه های این کارها در اعتماد به نفس پایین، ضعف شخصیت و میل به جلب نظر بیشتر برمی گردد.ف. اسحاقی
روزنامه رسالت

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
برآورده کردن نیاز جنسی شوهر (حجت الاسلام دهنوی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند