هومیوپاتی چیست ؟ | تعبیرستان
هومیوپاتی چیست ؟پزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

هومیوپاتی چیست ؟

شرحی مختصر بر پزشکی هومیوپاتی :
پزشکی هومیوپاتی از انواع طب های کل نگر می باشد که قدمت ۲۰۰۰ ساله ی کاربردی و ۲۰۰ ساله ی علمی
هومیوپاتی چیست ؟ دارد. بواسطه ی نتایج درمانی بسیار خوب و تحقیقات متعدد تائید کننده ی اثربخشی آن، رشد چشمگیری در جهان بخصوص در دو دهه ی اخیر داشته از آن بعنوان پزشکیِ قرن ۲۱ نام می برند.
در کشورها ئی همچون آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، آمریکا ، هند و... با ایجاد دانشکده، درمانگاه و بیمارستانهای تخصصی هومیوپاتی زمینه ی مناسب علمی وتحقیقاتی خود را داشته جایگاه ویژه ای در خدمات بهداشتی- درمانی آنها دارد.
اصول علمی هومیوپاتی مطابق باقوانین آفرینش است بطوریکه مبنای اصلی درمان؛ درمان باعامل مشابه یا اصل مشابهت ؛ یک اصل خدشه ناپذیر در طبیعت بوده کاملاً منطبق با فلسفه ی علم میباشد.
طبق این قانون علمی، « هرماده ای که بتواند علائمی را در افراد سالم ایجاد نماید میتواند درفردِ بیمار مبتلا به همان علائم ، درمانبخش باشد»
به همین دلیل هومیوپاتی از نظر لغوی مرکب از دو کلمه (Homeo) به معنی مشابه و (Pathy) به معنی بیماری می باشد که به معادل فارسی مشابه درمانی نامگذاری شده است.
بنابراین درمان هر بیمار با داروئی انجام میشود که طبق آزمونهای علمی وثبت شده درکتب داروشناسیِ هومیوپاتی ، همان علائم بیمار رادرافراد سالم نمایش داده است.
در اصل هومیوپاتی روش درمانی خاصی است که در آن با تحریک دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار توسط داروهای طبیعیِ خاص، بیماران را شفا می دهد.
لذا پزشکی هومیوپاتی الگوئی جامع در درمان ارائه میدهدکه عرصه های وسیعی را در دانش پزشکی به منظور کاربرد علمی عوامل طبیعی در حفظ و ارتقای سلامتی فراهم می نماید.
از آنجائیکه بیماریهای مزمن معضل پزشکی امروزاست و هزینه های زیادی را می طلبد ایجاد مراکز تحقیقاتی، مطالعات بینا رشته ای وهمکاری پزشکان طب رایج وپزشکان هومیوپات در راستای استفاده ی علمی واصولی از امکانات پزشکیِ هومیوپاتی بخصوص کاربرد داروهای هومیوپاتی میتواند راهگشا باشد.
بیماریهای قابل درمان به روش هومیوپاتی
بیماریهای قابل درمان :
پزشکی هومیوپاتی علم شناخت قدرت درمانی طبیعت است،
در اصل هومیوپاتی یک نظام درمانی خاص با استفاده ازداروهای طبیعی است که توانائی درمان انواع مختلف بیماریهای انسانی رابه سرعت،پایداروبدون عارضه دارد.
▪ سردرد : میگرن،خوشه ای ،عصبی و ...
▪ سرگیجه : حاد ، مزمن ، به علت بیماری گوش ، علت ناشناخته و ...
▪ آلرژیهای مختلف : بینی (عطسه،آبریزش و...) ، چشم (قرمزی ،اشکریزش،خارش) و ....
▪ مشکلات تنفسی : حساسیت ریوی،سرماخوردگیهای مکرر،سینوزیت،سرفه ی مزمن و ...
▪ ناراحتیهای گوارشی : ریفلاکس(برگشت موادازمعده)،گاستریت،زخم معده، نفخ،یبوست یا اسهال مزمن، بی اشتهائی یا اشتهای سیری ناپذیرو ...
▪ مشکلات ادراری : عفونتهای مکرر،سنگ ادراری، پروستاتیت مزمن، بی اختیاری و ...
▪ بیماریهای زنان وزایمان : اختلالات پریود،ناراحتیهای قبل یا حین پریود(دردهای کمر یارحم و تخمدانها، تشنگی، درد یا تورم سینه ها، جوش صورت ،ضعف وغش رفتن بدن عصبی یا افسرده شدن و...) ، عفونتهای مکرر و مزمن، نازائی، مشکلات دوران یائسگی (گُرکشیدن ،تعریق و...) ، مشکلات زناشوئی (درد و...) .
▪ اختلالات عملکردجنسی : سرد مزاجی زن یا مرد ، ناتوانی جنسی یا زود انزالی مرد ، سردرد بعد از زناشوئی ، درد موقع زناشوئی و ...
▪ مشکلات عضلانی- اسکلتی: کمردرد ، درد سیاتیک ، درد های مزمن ، روماتیسم و ...
▪ بیماریهای پوست ومو : خارش ، اگزما ، کهیر ، پسوریازیس ، لیکن پلان و ...
▪ اختلالات خواب : بیخوابی،بدخوابی،کابوس،حرف زدن،راه رفتن یا دندان کروچه درخواب .
▪ اختلالات رفتاری و رشد ونمو بچه ها : بی اشتهائی ، ناخن جویدن ، ADHD ( بیش فعالی - کم توجهی ) ، شب ادراری .
▪ ناراحتیهای روحی- عاطفی : اضطراب، افسردگی ،ترس ، وسواس،حسادت ،بدبینی و ..سعید عبادی
پزشک آنلاین

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
نکته های درباره صیغه کردن (حجت الاسلام رضا محمدی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند
  10 : 20  
  10 : 20