تکنولوژی pha | تعبیرستان
تکنولوژی phaپزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

تکنولوژی pha

PHA ها (پلی هیدروکسی اسیـد) به طور طبیـعی در همه سلولهـای بدن وجـود دارند ( پیش ساز مواد ژنتیکی هستند) .
استفاده از این ترکیبات به افراد دارای پوست
تکنولوژی pha حساس اجازه می دهد از تمام خواص AHA بهره مند شوند.این تکنولوژی ثبت انحصاری لابراتوارهای نئوستراتا بوده و در هیچ کدام از محصولات آرایشی و بهداشتی دیگر موجود نمی باشد.
محصولات با برچسب سبز رنگ حاوی PHA هستند .
PHA علاوه برای اینکه تمامی خواص AHA را دارد ،دارای مزایای زیر نیز می باشد:
▪ از آنجایی که به جای یک گروه هیدروکسیل جاذب آب (مانند اسید گلیکولیک) دارای چندین گروه جاذب آب هستند ، رطوبت بیشتری را برای پوست تأمین می نمایند. از این رو حتی برای پوست های خشک نیز مناسبند.
▪ مولکولهای PHA بزرگتر از AHA هستند و آرام تر در پوست نفوذ می کنند، بنابراین هیچگونه سوزش، خارش یا قرمزی ایجاد نمی کنند. از این رو محصولات حاوی PHA برای هر نوع پوست ، حتی پوست های حساس، قرمز(روزاسه) نیز مناسب می باشند .
▪ پوست اولین سد دفاعی بدن می باشد. این سد دفاعی مسئول محافظت از پوست در مقابل عوامل مختلف آسیب رسان از قبیل اشعه UV و عوامل بیماری زا است. محصولات حاوی PHA با خاصیت آنتی اکسیدانی (ضد رادیکال آزاد) این سد دفاعی را تقویت می کنند.
رادیکال های آزاد :
رادیکال های آزاد ترکیبات ناپایداری هستند که در محیط اطراف ما ، ترکیبات آرایشی و بهداشتی نامناسب و ... وجود دارند.
حتی رادیکال های آزاد ممکن است در پوست بوجود بیایند. اشعه خورشید از مهمترین عوامل ایجاد رادیکال های آزاد می باشد. این مولکول ناپایدار انرژی خیلی زیادی دارند و دارای قدرت تخریب بالایی هستند.
اگر این مولکولها با سلول های دیگری در تماس باشند برای به تعادل رسیدن این ناپایداری را به سلول مجاور انتقال خواهند داد و ادامه این زنجیره ناپایداری اثرات مخرب شدید و گاه جبران ناپذیری را برای پوست در پی خواهد داشت.
▪ ترکیبات آنتی اکسیدان (ضد رادیکال آزاد) مانندPHA ها ، با جلوگیری از ایجاد رادیکال های آزاد و همچنین خنثی کردن آنها تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از روند تخریب پوست خواهند داشت.
▪ بسیاری از ترکیبات موجود در محصولات آرایشی بهداشتی، پوست را در برابر اشعه خورشید حساس می کنند، به نحوی که فرد پس از مصرف محصول اگر در معرض نور خورشید قرار گیرد، احساس داغی، سوزش پوست، قرمز شدن و ... خواهد داشت.
محصولات حاوی PHA با تقویت سد دفاعی، حساسیت پوست را در مقابل اشعه خورشید افزایش نمی دهند.
▪ PHA موجود در محصولات نئوستراتا از دو نوع Gluconolactone (با چهار گروه جاذب آب) و Lactobionic Acid (با هشت گروه جاذب آب) می باشد.
▪ یک دوره استفاده از محصولات حاوی PHA ، سازگاری و تحمل پوست را نسبت به مصرف AHA افزایش می دهد.
اسید لاکتوبیونیک:
این ترکیب یکی دیگر از انواع PHA می باشد که علاوه برداشتن تمام خواص فوق دارای مزایای دیگری نیز می باشد.
▪ هر مولکول اسید لاکتوبیونیک با داشتن هشت گروه هیدروکسیل قدرت مرطوب کنندگی فوق العاده زیادی دارد، به طوری که پس از مصرف، یک لایه محافظ و رطوبت دهنده (Film forming) روی پوست ایجاد می کند.
▪ قدرت آنتی اکسیدانی بسیار زیادی دارد، به طوری که مصرف عمده آن در پزشکی، در مایعات نگهدارنده اعضاء پیوندی می باشد.
▪ خاصیت ترمیم کنندگی (Wound healing) ، از این رو در بهبود والتیام پوست آسیب دیده و تحریک شده مناسب می باشد.
▪ سبب تسریع در بهبود پوست های تحریک شده در اثر لیزر، پیلینگ ، میکرودرم ابریشن(نوعی پیلینگ) می گردد .وب سایت شهرام جوادی نژاد

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
مرد باشید (حجت الاسلام دانشمند)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند