کرم های با عملکرد مشابه بوتاکس (مواد مؤثر ، مکانیسم اثر و ... ) | تعبیرستان
کرم های با عملکرد مشابه بوتاکس (مواد مؤثر ، مکانیسم اثر و ... )پزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

کرم های با عملکرد مشابه بوتاکس (مواد مؤثر ، مکانیسم اثر و ... )

برای اولین بار در صنعت محصولات زیبائی ماده فعالی اثرات بوتاکس و هیالورونیک اسید را توأمان و به منظور کاهش خطوط چهره و چروک های عمیق داراست .
این
کرم های با عملکرد مشابه بوتاکس (مواد مؤثر ، مکانیسم اثر و ... ) ماده جدید که توسط لابراتوار تحقیقاتی لیراک عرضه شده Relaxor Bx complex نام دارد.
Relaxor Bx complex
آرژپرلین (Argireline)با عملکردی مشابه بوتاکس :
پوست انسان سطحی منحصر به فرد و در معرض تغییرات طبیعی است همزمان با ایفای نقش خود به عنوان سد دفاعی بدن تعداد مولکولهایی را که قادر به نفوذ در بدن انسان هستند کاهش می دهد.
کمپلکس Relaxor Bx محتوی Argireline که یک مولکول شبیه بوتاکس است این مولکول کوچک به علت اندازه کوچک بالاترین قابلیت آزاد شدن در پوست را داراست .
این ماده در تحقیقات پزشکی به منظور درمان بدون خطر مشکلاتی نظیر تعریق بیش از حد (Hyperhidrosis) ، دوبینی(Strabismus) و دندان قروچه (Bruxism) تولید شد.
این مولکول شبیه بوتاکس یک هگزاپپتید (حاوی شش اسید آمینه) است که اثرات آن در آزمایش های مختلف بالینی به اثبات رسیده است.
به خاطر کوچک بودن اندازه Argireline و بر اساس غلظت آن به راحتی می تواند به داخل پوست انتقال یابد .
در صنعت محصولات زیبایی این ماده به منظور اجتناب از تزریق و خطرات جانبی آن استفاده می شود . ماده ای که همزمان اثرات بوتاکس در پوست را باز تولید می کند. مولکولی که به راحتی تحمل می شود : Argireline از دو راه این عمل را انجام می دهد :
۱) کمک به جلوگیری از انقباض فیبروبلاست ها
۲) کشش اعمال شده بر روی رشته های کلاژن را به واسطۀ چسبیدن انتخابی به سیستم مابین فیبروبلاست و رشته های کلاژن در درم کاهش می دهد و به این ترتیب پوست انقباض های بیشتری را از عضلات قرار گرفته در زیر آن تحمل نمی کند.
جنیستئین (GENISTEIN) با اثر پرکنندگی:
افزایش سن بر روی کمیت و کیفیت اسید هیالورونیک تولید شده توسط سلولهای فیبروبلاست تأثیر گذار است . Genistein (عصارۀ برگ شیرین بیان) به خاطر توانایی در تحریک ساخته شدن پروتئین های اصلی درم (کلاژن ، الاستین و به طور مشخص اسید هیالورونیک) در ترکیب Relaxor Bx complex گنجانده شده است .
Genistein چگونه عمل می کند؟
Genistein عمل یک پیغام بر سلولی را تقلید می کند که منجر به آغاز سلسله واکنشهایی می شود که منجر به تحریک پروسه ساخته شدن پروتئین های درم توسط فیبروبلاست ها می شود.
اثرات اثبات شده :
آزمایش های کلینیکی نشان می دهند که چروک های عمیق کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرده کیفیت کلی پوست حداقل ۶۰% بهبود می یابد . استفاده از Genistein در پوست منجر به افزایشی به میزان ۵۹% در تولید اسید هیالورونیک می شود.
معرفی سری اکس کلوسیو لیراک (LIERAC)
▪ پرکننده چروک با عملکرد مشابه بوتاکس
▪ ممانعت از انقباض ناخواسته ماهیچه های صورت و رفع چین و چروک های ناشی از آن توسط ترکیبات شبه بوتاکس
▪ ضد چروک قوی و پرکننده چروک های عمیق توسط اسید هیالورونیک
▪ طولانی تر کردن اثر تزریق بوتاکس
(نتایج مثبت درمان بعد از ۳۰ روز مشاهده می شود)
▪ اکس کلوسیو در سه نوع :
۱) سرم
۲) کرم روز
۳) کرم شبوب سایت شهرام جوادی نژاد

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
شهید در خواب علیرضا پناهیان
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند