چگونه خشکی موهایمان را درمان کنیم؟ | تعبیرستان
چگونه خشکی موهایمان را درمان کنیم؟پزشکی و بهداشتدانستنیها
×
بستن

چگونه خشکی موهایمان را درمان کنیم؟

موهای خشک در نگاه حالت مات و بدون درخشندگی دارند. در لمس حالت زبر و غیر قابل انعطاف دارند و هنگام برس زدن، خوب حالت نمی گیرند و به صورت
چگونه خشکی موهایمان را درمان کنیم؟ وز وز در می آیند.
در صورتی که موها بلند باشند داخل هم گیر می کنند و به راحتی نمی توان آنها را برس زد و در نتیجه فشار ناشی از برس یا شانه باعث شکسته شدن آنها و یا ایجاد موخوره در آنها می شود. اگر موها را از نظر استحکام آزمایش کنیم حالت شکننده دارند و با کشش اندکی می شکنند.
مهمترین علت ایجاد موهای خشک دستکاری زیاد موها می باشد که باعث آسیب دیدگی قسمت سطحی موها یعنی لایه کوتیکول می شود و به دنبال آن نشانه هایی که در بالا ذکر گردید به وجود می آید.
این مسئله در افرادی که پوست سرشان خشک است و چربی کافی جهت نرم کردن موها ندارد زودتر دیده می شود چرا که موها نظیر پوست احتیاج به ترکیبات نرم کننده دارند.
شامپوها غالبا حاوی دترجانت، عامل کف زا، غلیظ کننده، حالت دهنده، متعادل کننده ph، اضافه کننده ها و مشتقات دیگر مثل نرم کننده، عطر دهنده و نگهدارنده ها هستند.
حالت دهنده ها قسمتی از شامپو هستند که باعث شفاف شدن و لغزنده شدن و خاصیت ضد الکتریسیته موها می شوند. این ترکیبات غالبا در شامپوهای مخصوص موی خشک، آسیب دیده یا موهای درمان شده دیده می شوند.
این ترکیبات غالبا الکل های چرب، استرهای چرب، روغن های گیاهی یا معدنی هستند. بسیاری حالت دهنده ها که در شامپوهای مخصوص موی چرب دیده می شوند شامل پروتئین هیدرولیز شده حیوانی، گلیسیرین، دایمتیکون، سایمتیکون، پلی وینیل پیرولیدون، پروپیل گلیکول و استئالکونیوم کلراید می باشند. شامپوهای موی خشک غالبا کمتر شوینده و بیشتر حالت دهنده هستند.
بعضی کمپانیها محصول مشترک خصوصی، موی خشک و آسیب دیده را به بازار می دهند. این محصولات برای افرادیکه هر روز موهای خود را می شویند، عالی است. این ترکیبات الکتریسیته ساکن مو را کاهش داده و حالت نرمی مو را افزایش می دهند.
این محصولات غالبا کمتر پاک کننده اند چرا که نرم کننده بر روی ساقه مو قرار گرفته و مانع شستشوی زیاد از حد آن می شود.
ولیکن شامپوها برای موهای آسیب دیده برای افرادی توصیه می شود که موهای خود را در معرض مواد شیمیایی از جمله رنگ مو، دکلره، محلولهای فرد یا صاف کننده های دائمی مو قرار داده اند.
مو می تواند بصورت فیزیکی آسیب ببیند و یا حتی با شستشوی زیاد، استفاده از سشوار با حرارت بالا و با برس کشیدن محکم موها آسیب می بیند.
موهای بلند بیشتر تمایل به آسب دیدن دارند تا موهای کوتاه به این خاطر که ضخامت کوتیکول در انتهای موها نسبت به ابتدای مو کاهش پیدا می کند.
به همین جهت استفاده از شامپوهای مخصوص موی خشک و یا موی آسیب دیده که دارای پروتئین حیوانی هیدرولیز شده هستند با نفوذ به ساقه مو و پوشاندن موقت سطوح فرد رفته و آسیب دیده مو، باعث براقی و نرمی مو می شود.
این پروتئین باید حتما هیدرولیز شده باشند چرا که مولکولهای پروتئین بزرگ بوده و نمی توانند به ساقه مو نفوذ کنندمرکز پیوند موی جردن

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
معرفی خلط دم (دکتر میرغضنفری)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند