زندگینامه دکتر کاوه احمدی علی آبادی | تعبیرستان
زندگینامه دکتر کاوه احمدی علی آبادیعلم و فناوریدانستنیها
×
بستن

زندگینامه دکتر کاوه احمدی علی آبادی

دکتر کاوه احمدی علی آبادی ، متولد ۹ آبان ۱۳۴۸ در شهرستان رشت است . وی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و راهنمایی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور
زندگینامه دکتر کاوه احمدی علی آبادی سفر کرد. پس از مدتی اقامت در ترکیه و ایالات متحده آمریکا و چند کشور دیگر مجدداً به کشور مراجعت نمود. دارای تحصیلات عالی و تألیفات متعددی در حوزه های فلسفه ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، روان شناسی ، داستان ، سینما و نقد است که به شکلی سیستماتیک از سال ۱۳۷۲ تاکنون ادامه داشته است . علاوه بر آن ها از سوابق پژوهشی و کاری رسمی و غیررسمی نیز برخوردار است که برخی از آن ها در حوزه های جامعه شناسی ، مردم شناسی ، فلسفه و معرفت شناسی و ادیان بوده که به شکلی اجمالی در ذیل آمده است .
آخرین مدارک و مدارج علمی
۱) دکترای (Phd) فلسفه ، گرایش دین "با امتیاز و تقدیر و به عنوان دانشجوی ممتاز" از تگزاس ایالات متحده آمریکا.
۲) دکترای (Doctor of Arts) جامعه شناسی "با امتیاز و تقدیر و به عنوان دانشجوی ممتاز" از تگزاس ایالات متحده آمریکا.
۳) دکترای (Doctor of Science) مردم شناسی "با امتیاز و تقدیر به عنوان دانشجوی ممتاز" از تگزاس ایالات متحده آمریکا.
۴) فوق دکترای (Post Doctoral of Philosophy) فلسفه علم به همراه گواهی "ارزیابی کمال" از داکوتای جنوبی آمریکا.
۵) عضو هیئت علمی (ACADEMIC BOARD) دانشگاه آبردین (ABERDEEN)با درجه پروفسوری (PROFESSORSHIP).
۶) دریافت درجه دانشمندی (scientist) در رشته فلسفه علم با رساله "روش شناسی علم و فلسفه".
۷) انتخاب به عنوان دانشمند برجسته (Distinguished scientist) سال ۲۰۰۸ از طرف دانشگاه آبردین.
کتب چاپ شده ای که به عنوان اثر مؤلف ثبت شده است
ثبت اثر مولف که از طرف یونسکو در کشورهای مختلف گذاشته می شود، پس از بررسی آثار مدعیان ، آثاری راکه از نوآوری برخودار بوده و دارای حقوق علمی و معنوی برای پدید آورندگان آثارست ، تأیید می نماید؛ درحقیقت همان گونه که نوآوری در آثار عملی ، ثبت اختراع می شود، نوآوری آثار نظری نیز از این طریق به نام مولف ثبت می گردد، که نگارنده به ترتیبی که خواهد آمد، آثارش را ثبت مولف به نام خود کرده است و گواهی های همه آن ها قابل ارایه است .
۱) کتاب >شناخت شناخت ها< کاری نظری و آکادمیک است و به حوزه های تخصصی جامعه شناسی ، مردم شناسی ، فلسفه و روان شناسی اجتماعی و به ویژه معرفت شناسی مربوط شده و در سال ۸۰ توسط انتشارات فرهنگ کاوش به چاپ رسیده است .
۲) کتاب >از آفرینش تا غسل تعمید< که اثرری مختص فلسفه هنر بوده و در حقیقت کتاب معنوی عهد مدرن است . کتاب هویت های متعددی دارد و از تحلیل و نقد فیلم ها گرفته تا ماهیت کتب مقدس را در بر می گیرد. کتاب معنوی عهد مدرن با تحلیل فیلم ها تحقق می یابد، چرا که واسطه عهد مدرن "سینما" و زبان آن ، "تجزیه و تحلیل " است . این اثر در سال ۸۰ به وسیله انتشارات فرهنگ کاوش منتشر شد.
۳) کتاب >منم ایوب ; مزامیر ایوب <، اثری ادبی و هنری است که دارای مضامینی فلسفی و عرفانی و حتی مردم شناختی است که متنی کهن را با خوانشی که در آن مدفون است ، ولی ردپای آن را هنوز می توان خواند، بازآفرینی و با تأویلی که به انسان و رهروی معنوی امروز اختصاص دارد، دگرآفرینی می کند. از منظری مشابه کتاب "پاسخ به ایوب " اثر یونگ است ، که با تحلیلی های روانکاوانه نیز پیش می رود، اما خود خارج از روایت نمی ایستد و سخنانش را بر لبان بازیگران شخصیت های روایت قرار می دهد و تنها جایی که نیاز به یک فراتحلیل است ، در پانوشت های اثر، سوژه را تاحدی برای خواننده می شکافت که او خود به بقیه راز آن پی برد. این کتاب در سال ۱۳۸۳ توسط انتشارات جنگل به چاپ رسید.
۴) کتاب >گل خورشید<، اثری است در حوزه ادبیات و هنر. داستانی که خوانش معنوی نگارنده نسبت به زندگی و هستی را با زبانی ساده و مضامینی پیچیده به روایت می کشد. و در سال ۱۳۸۳ انتشارات جنگل آن را منتشر ساخت .
۵) کتاب <پیاده تا افق> که مجموعه داستان های کوتاه برگزیده نخستین جشنواره ادبی کشور است که داستانی به نام مواجهه از نگارنده در آن که از طرف انتشارات سخن گستر در سال ۸۸ به چاپ رسیده است.
۶) کتاب <این روشنای نزدیک> که بیوگرافی شاعران و نویسندگان ایرانی است که بیوگرافی نگارنده به همراه قطعه شعرواره ای از وی که از طرف انتشارات سخن گستر در سال ۸۸ به چاپ رسیده است.
۷) کتاب <کندوکاو در مسائل جوانان و مناسبات نسلی> که هر فصل از آن به محققی اختصاص دارد و مقاله ای از نگارنده نیز با عنوان شکاف نسل ها و مشارکت اجتماعی در آن به چاپ رسیده که توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی در سال ۸۸ وارد بازار شد.
۸) کتاب >پیدایش و تحول رفتارها و آفریده های فرهنگی و هنری ; از دیدگاه تعاملی - تناقضی<، به تبیین رفتارها و آثاری می پردازد که در حوزه فرهنگی و هنری قرار گرفته و در سال ۸۸ توسط انتشارات نگاه وارد بازار شد.
کتب های در نوبت چاپی که به عنوان اثر مؤلف ثبت شده و به شکل کتاب الکترونیکی چاپ شده است:
۹) کتاب >نظریاتی بنیادی پیرامون باورها و رفتارهای فردی و اجتماعی <، اثری است نظری و تخصصی که حوزه های متعدد فلسفه، هنر، جامعه شناسی؛ مردم شناسی، معرفت شناسی، فلسفه علم و روشن شناسی و حتی روان شناسی و مطالب بین حوزه ای ، تألیف گردیده است و در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۰) کتاب >پیدایش و تحول رفتارها و آفریده های فرهنگی و هنری ; از دیدگاه تعاملی <، به تبیین رفتارها و آثاری می پردازد که در حوزه فرهنگی و هنری قرار گرفته و در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۱) >از هستی تا... بی نهایت < نام مجموعه ای از تحلیل و نقد فیلم هاست که با نگاهی فلسفی به هنر، کتاب معنوی عهد مدرن را معرفی می کند. اثری از نگارنده است که به پایان رسانیده است . این کتاب در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۲) >از نیستی تا... بی نهایت < کتابی است که باز به فلسفه هنر و تحلیل خلاقانه فیلم تعلق دارد و کتاب معنوی عهد مدرن را کامل می سازد. این کتاب در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۳) کتاب >ژاندارک در غسل تعمید ژاندارک <، اثری معنوی و هنری است که تحلیل داستان مدرنی است در مورد ژاندارک ، که بسیاری از نویسندگان و هنرمندان به خلق آثاری در مورد او پرداختند. این کتاب در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۴) کتاب >پیدایش و تحول آفرینش های ادبی، فرهنگی و هنری ؛ از دیدگاه تعاملی ـ تناقضی <، به تشریح نظریات علمی مؤلف در حوزه فرهنگی و هنری مبادرت می ورزد و در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۵) کتاب >انقلاب حیوانات < که اثری ادبی و هنر ی است و تحلیل و بازآفرینی است بر کتاب مشهور جورج اورول ، مزرعه حیوانات (در ایران با نام قلعه حیوانات ترجمه شده است ).
۱۶) کتاب >از پیدایش تا تأویل < که کتاب معنوی عهد پسامدرن است . اثر در اثر و متن در متنی که زبانش ، زبان تمامی ادوار است ، چرا که زبان عهد پسامدرن ، بینامتنی است . این در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۷) کتاب >فراتحلیل هایی بر آسیب های اجتماعی در جامعه؛ نمونه موردی ایران < مبحثی تحلیلی، پژوهشی و تئوریک است که نظریاتی بنیادی را درباره مسایل اجتماعی ایران، همچون فرار مغزها، شکاف نسل ها و... مطرح می سازد. این کتاب در بخش ثبت آثار مولف کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و توسط سایت کتابخانه مجازی ایران قابل دسترسی است . www.irpdf.com/
۱۸) کتاب >گذر و نظری بر تأویلگرایی و هرمنوتیک < اثری است، تئوریک و فلسفی پیرامون این نحله فکری با آرای جدید محقق در این زمینه که برای انتشارات شرح سپیده دمان در نوبت چاپ قرار گرفته است.
۱۹) کتاب >روش شناسی و روش تحقیق در علم و فلسفه < که با بررسی روش ناسی و روش تحقیق طبیعتگرایان و مثبت گرایان، ابطالگرایان و روش دیالکتیکی هگل در نهایت به روش شناسی و روش تحقیق پیشنهادی نگارنده، یعنی روش تعاملی – تناقضی می رسد.
۲۰) کتاب >نظریه جامع تعاملی ـ تناقضی <، که به نظریات بنیادی مولف در حوزه های مختلف روان شناسی ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، روش شناسی و فلسفه مربوط شده و در قالب نظریه ای جامع به همراه پارادایم های آن ارائه می شود.
پژوهش >برنامه ریزی بلندمدت اجتماعی و فرهنگی < نیز اثری اجتماعی و فرهنگی است، به عنوان اثری مولف ثبت شده است .
کتب در دست تألیف
تاکنون بالغ بر ۱۴ کتاب در دست تألیف دارند.
مقاله و پژوهش در همایش ها و کنفرانس های علمی
۱) بیش از ۳۵ پژوهش و مقاله علمی از سمینارها و کنفرانس های ملی و بین المللی دارند.
۲) در سومین همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان در پاییز ۸۷ از ایشان در سن ۳۹ سالگی در جمع پیشکسوتان نمونه کشوری تجلیل به عمل آمده است.
دریافت لوح تقدیر، جوایز و تندیس از جشنواره ها، همایش ها و کنفرانس های علمی و هنری
کسب بیش از ۲۵ تقدیرنامه، لوح یادبود و گواهی موفقیت و کمال از دانشگاه ها، همایش ها و جشنواره های مختلف ملی و بین المللی از داخل و خارج از کشور.
عضویت در سازمان ها و انجمن های علمی و فرهنگی
۱) از اعضای فعال جامعه شناسان بدون مرز (Sociologists without borders (ssf و شاخه جامعه شناسی ایران آن است .
۲) ایشان از اعضای پیوسته و دایمی انجمن جامعه شناسی ایران از سال ۱۳۷۸ تاکنون است .
۳) در انجمن روزنامه نگاران ایران و فدراسیون جهانی خبرنگاران حرفه ای IFJ عضویت دارند.
۴) از اعضای مجمع متخصصین ایران از سال ۱۳۸۱ تاکنون هستند.
۵) از اعضای هیئت مدیره "تعاونی اهل قلم و اندیشه " و "شرکت چاپ و نشر شرح سپیده دمان " اند.
۶) از اعضای سندیکای (اتحادیه ) "تعاونی های خدماتی " هستند.
۷) از اعضای باشگاه فرهنگی و هنری رویش که به سینمای دینی اختصاص دارد.
۸) عضویت پیوسته در گروه تخصصی روش ها و بینش های علوم اجتماعی در انجمن جامعه شناسی ایران از ۷/۹/۸۰ تاکنون.
۹) ایشان از اعضای تحریریه سایت مستقل جامعه شناسی ایران نیز هستند.
مقاله در نشریات سراسری ، فصلنامه ها و مجلات تخصصی ایران:
۱) دارای بیش از ۳۴ مقاله در نشریات سراسری، فصل نامه ها و مجلات تخصصی.
۲) تعداد قابل ملاحظه ای مقاله در عرصه فلسفه و فلسفه علم داراست که تاکنون به چاپ نرسانیده است .
میزگردها و نشست های نقد و بررسی
۱) شرکت در میزگردی پیرامون >روش های تحقیق برای سنجش سطوح آموزشی و کتب درسی <، در شورای کتاب کودک .
۲) برگزاری و شرکت در میزگردهای متوالی >راه های دستیابی به شناخت و موانع آن در ایران <، با حضور اساتید مختلف داخلی و خارجی در مرکز بین المللی گفتگوی تمدن ها در سال ۸۰.
۳) شرکت در ده ها میزگرد و پانل برنامه ریزی بلندمدت آمایش سرزمین در دفتر آمایش سرزمین در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سالهای ۸۱ و ۸۲ با حضور کارشناسان ، مدیران و مسوولان مختلف کشور.
۴) برگزاری و شرکت در مباحث میزگردی پیرامون >فلسفه و معرفت در یونان باستان < با حضور اساتیدی ازدانشکده فلسفه دانشگاه کلن و اساتیدی از ایران ، فرانسه و آمریکا، در دفتر تعاونی اهل قلم و اندیشه در تابستان ۸۳.
۵) برگزاری و شرکت در مباحث میزگردی پیرامون >فلسفه و معرفت در دوران مدرن و پست مدرن < با حضور استاد میهمانی از دانشکده فلسفه دانشگاه کلن ، در دفتر تعاونی اهل قلم و اندیشه در پاییز ۸۳.
۶) برگزاری و شرکت در ده ها جلسات و نقد و بررسی آثار و کتب ادبی ، فرهنگی و هنری ، از جمله کتبی از خود نویسنده در دفتر تعاونی اهل قلم و اندیشه از سال ۸۳ به این سوی .
۷) شرکت در مباحث میزگردهایی در باشگاه اندیشه پیرامون مواضع پاپ بندیکت شانزدهم درباره دین و پیامبر اسلام با عنوان >گفتگوی بین دینی < با حضور صاحب نظران و نمایندگانی از دیگر مذاهب در دو جلسه که در آبان وآذر ماه ۱۳۸۵ برگزار گردید و توسط خبرگزاری های مهر، مساجد و شبستان اعلام شد.
فیلم نامه ها و نمایش نامه ها
۱) فیلم نامه ای به نام >گل خورشید< که متفقاً با خانم سپیده پورکیانی نوشته شده و در سال ۱۳۷۸ در جشنواره کانون به عنوان ۴۰ فیلمنامه منتخب برگزیده شده و در قالب مجموعه ای به چاپ رسیده است .
۲) فیلم نامه ای به نام >مواجهه < که با آقای جعفر حفیظی نوشته شده است .
۳) فیلم نامه ای به نام >هویت < که کار مشترکی است با آقایان رضا رحیمی و جعفر حفیظی .
۴) کتاب >منم ایوب ; مزامیر ایوب <، با تغییراتی به نمایشنامه ای به همین نام تبدیل شده است .
سوابق کاری و تخصصی در ایران
۱) فعالیت در سمت دبیر کمیته "پژوهشگران " و عضو کمیته "سنتز" در مرکز بین المللی گفتگوی تمدن ها در سال های ۷۹ و ۸۰.
۲) سرپرست بخش "برنامه ریزی بلندمدت اجتماعی ـ فرهنگی " در دفتر آمایش سرزمین سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، در سال های ۸۱ و ۸۲.
۳) همکاری ایشان با مطبوعات داخل کشور از سال ۱۳۷۸ با "روزنامه خرداد" آغاز شد و سپس به عنوان عضوتحریریه با مطبوعات دیگر تداوم یافت . روزنامه های آفتاب یزد، ملت ، حیات نو، جام جم ، ایران ، حیات نواقتصادی و اعتماد ملی ، هفته نامه های گوناگون ، نوین و آساره ، و مجلات اندیشه جامعه ، بیدار، مهراوه و رونا از این جمله اند.
۴) به عنوان مدیرعامل "تعاونی اهل قلم و اندیشه " در سال ۱۳۸۳ و مدیرعامل "شرکت چاپ و نشر شرح سپیده دمان " از سال ۱۳۸۶ تاکنون و در حال حاضر مشغول به فعالیت اند.
۵) همکاری و داوری به عنوان عضو هیئت علمی در پروژه ای مربوط به جامعه شناسی خانواده در بخش امور بانوان شهرداری تهران در سال ۸۷.
مقاله فارسی در روزنامه ها و هفته نامه های معتبر و کثیرالانتشار
دارای افزون بر ۱۴۰ مقاله در روزنامه ها و هفته نامه های معتبر و کثیر الاانتشار
ـ تعداد زیادی مصاحبه نیز در زمینه های مختلف پژوهشی و هنری با شبکه های جوان ، فرهنگ و گفتگوی رادیو و خبرگزاری ها داشته و همچنان در حال همکاری با آن هاست .
ـ جلسات متعدد نقد و بررسی فیلم های اندیشه و معنوی را نیز در صدا و سیما برگزار نموده است .
ـ سخنرانی هایی نیز در خصوص پژوهش و گفتگوی تمدن ها در تهران ، اصفهان و شاهین شهر داشته است .
مقاله ، نقد و گزارش در سایت ها و مجلات الکترونیکی و اینترنتی
دارای بیش از ۱۰۰۰ عنوان مقاله ، یادداشت ، گزارش ، نقد و تحلیل در حوزه های مختلف هنری (ادبیات ، سینما، تئاتر و رقص )، فرهنگی ، دینی ، اجتماعی ، تاریخی ، سیاسی ، میراث فرهنگی و طبیعی و غیره در سایت ها، شبکه هاو مجلات مختلف اینترنتی و الکترونیکی و وبلاگ ها.آدرس وبلاگ ها و سایت های اینترنتی :
www.kaveh۷.Persianblog.com
www.hermes.blogsky.com
www.kavehblogger.blogfa.com
www.prometeh۷.blogspot.com
www.agreek۷.blogspot.com
www.bashgah.net
www.khazzeh.com
www.forough.net
www.ahleghalam.com
www.Sociologyofiran.com
www.baran.org.ir
www.Aftab.ir
برگرفته از سایت آفتاب

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
انحرافات عاشقانه های فیلمها
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند