ماشین جدید کشش d ۴۰ -rsb مجهز به یکنواخت کننده شرکت ریتر | تعبیرستان
ماشین جدید کشش d ۴۰ -rsb مجهز به یکنواخت کننده شرکت ریترعلم و فناوریدانستنیها
×
بستن

ماشین جدید کشش d ۴۰ -rsb مجهز به یکنواخت کننده شرکت ریتر

ارائه ماشین جدید کشش مجهز به سیستم کنترل یکنواختی مدل D۴۰-RSB و مدل SB -۴۰ D میزان تولید را تا ۱۱۰۰ متر در دقیقه افزایش می دهد. سیستم کنترل کننده
ماشین جدید کشش d ۴۰ -rsb مجهز به یکنواخت کننده شرکت ریتر یکنواختی پیشرفته و سیستم مکش جدید در ناحیه کشش به طور چشمگیری کیفیت نخ را افزایش می دهد. از دیگر مشخصه های جدید این دستگاه سیستم پیچش حلقه های فتیله CLEAN coil است که در آن فتیله های الیاف مصنوعی با سرعتی که تاکنون نظیر نداشته و بدون نیاز به تمیزکنندگی در بانکه قرار می گیرند.
سیستم کنترل یکنواختی خود تنظیم گر با نام Auto Set و تشخیص دهنده نظام هستند اشکالات با نام Ayto Help بازدهی و راحتی کار با دستگاه را تضمین می کند.
دقت بیشتر اندازه گیری
سیستم جدید اندازه گیری کننده RSB از دیسک های اندازه گیری شیاردار و زبانه دار استفاده می کند که در فناوری اندازه گیری تکامل یافته اند. در این سیستم به طور چشمگیری اندازه گیری جرم مواد و در نهایت درستی مقدار اندازه گیری شده افزایش می یابد. غلتک اندازه گیری کننده با فنر ثابتی که بر روی انواع مواد خام نیرو وارد می کند، قابل استفاده است. با اعمال نیرو به وسیله فنر جدید به جای هوای فشرده توانائی یکنواخت کنندگی افزایش پیدا می کند. در حدود ۷۰ درصد از موارد کاربرد دستگاه به وسیله یک نوع غلتک شیاردار و زبانه دار تأمین می شود که این ویژگی انعطاف پذیری و سهولت کار با ماشین را بهبود می بخشد.
تأثیر سیستم یکنواخت کنندگی پیشرفته
روش جدید انتقال نیرو در ماشین کشش، باعث انتقال بهتر و دقیق تر اندازه گیری سیستم کنترل یکنواختی به ناحیه کشش می شود. کاهش محسوس اینرسی جرم قطعه های مورد استفاده در انتقال نیروی دینامیکی در مقایسه با مدل های قبلی ماشین کشش چنین نتیجه ای را به دنبال خواهد داشت.
کاهش استفاده از تسمه های دوتائی در سیستم انتقال نیرو و استفاده از تسمه های ۷ شکل که سائیدگی کمی دارند، ثبات انتقال نیرو را افزایش می دهد و بنابراین دقت انتقال نیرو را بهتر می کند بدین گونه عیوب کوتاه فتیله (Shat Sliver Faults) تقریباً به طور کامل رفع می شود. در مقایسه با ماشین D۳۵-RSB سرعت متوسط حداقل ۱۰ درصد برای همه نوع مواد اولیه افزایش می یابد و در عین حال کیفیت حفظ و حتی در مواردی تا حد زیادی بهتر خواهد شد D۴۰ -RSB حتی در سرعت حداکثر محصولاتی با کیفیت بالا را ارائه می دهد. همچنین مصرف انرژی را با توجه به کیفیت فتیله تغذیه شونده تا ۱۰ درصد می توان کاهش داد.
سیستم مکش مجهز به نوارهای تمیز کننده (Cleaning Lips) قرار گرفته بر روی غلتک های بالائی
نوارهای تمیزکننده واقع بر غلتک های بالا مواردی را که از الیاف به جا می ماند، جدا کرده و به سیستم مکش هدایت می کنند. این نوارها در فواصل زمانی مشخص از روی غلتک های بالائی جدا شده و سپس ضایعات گیاهی و الیاف کوتاه جمع شده مستقیماً به سیستم مکش منتقل می شوند. نتایج آزمایشات در کارخانه ها گرفتگی کمتر شیپوری فتیله به دلیل تجمع ناخالصی های الیاف بر روی میله فشار را نشان می دهد. از سوی دیگر در مواردی کاهش قطع نخ تولیدی در سیستم کنترل کننده کیفی تمیز کننده نخ (Yarn Cleaner) مشاهده شد.
پیچش فتیله بدون رسوب مواد تکمیل کننده (Revolving Plate (coiler)
رسوبات ماده تکمیلی بر روی بخش زیری صفحه دوار مبحث تولید ماشین در برخی موارد که الیاف مصنوعی و مخلوط الیاف پردازش می شوند مشکلی آشنا است که منجر به جابه جائی لایه های فتیله تولیدی و یا نیاز به تمیزکنندگی مکرر می شود.
CLEANcoil این مشکل را با استفاده از ساختار کندوئی برروی سطح زیرین صفحه دوار (Finishing agent) حل می کند. این ساختار اولین بار است که در صنعت نساجی به کار گرفته می شود. زمانی که الیاف پلی استر استفاده می شود، دوره های تمیزکردن را می توان از ۳-۲ ساعت به ۷-۱ روز گسترش داد که بستگی به نوع و مقدار ماده تکمیلی دارد. این سیستم، پرشدن مطلوب بانکه فتیله، پچیدن فتیله تمیز و حرکت فتیله بدون مشکل در مراحل بعدی تولید را حتی در صورت استفاده از الیاف بسیار حساس مصنوعی تضمین می کند.
RSB خود تنظیم گر با سیستم Auto Set
در برخی موارد نیروی انسانی دانش یا زمان لازم برای تنظیم سیستم کنترل یکنواختی را ندارد. تعیین عمل یکنواخت کنندگی بسیار پیچیده است. تا به امروز جهت تعیین شرایط بهینه تنظیمات سیستم کنترل یکنواختی چند نمونه فتیله با تراکم مختلف تولید و بر روی دستگاه اوستر آزمایش می شوند. AUTOset این فرآیند وقت گیر را حذف کرد. این سیستم به طور خودکار در حدود یک دقیقه تمامی تنظیمات سیستم را تغییر می دهد (با فشار دادن یک دکمه)؛ در همان زمان سیستم کنترل کیفیت RQM کیفیت نمونه های تولیدی را ثبت می کند. الگوریتم ثبت شده نتایج را تجزیه و تحلیل می کند و بهترین نقطه تنظیم سیستم کنترل یکنواختی را به طور خودکار محاسبه می کند. تنظیمات پیشنهاد شده با فشار یک دکمه می تواند پذیرفته شود. همچنین راهنمائی اجرائی و تنظیمات مورد نیاز جهت پردازش الیاف مختلف براساس شرایط کار چندین هزار مصرف کننده در سیستم موجود است. علاوه بر این کار بران غیر متخصص می تواند گسترده محدود فهرست را انتخاب کنند و با آمدن اطلاعات بر روی صفحه مانیتور، اطلاعات مربوط به تولید و کنترل کیفیت محصول را پیدا کنند.
جدا کردن ساده و غیر مکانیکی فتیله
یک نقطه نازک ایجاد شده بین سیستم کشش و سیلندر برداشت (جدا کننده) تا زیر صفحه دوار تغذیه می شود و سپس با تعویض بانکه بریده می شود. این روش در ترکیب با برخی تجهیزات مکانیکی اضافه شده مثل جدا کننده متداول فتیله در تجهیزات استاندارد ماشین گنجانده می شود.
کاهش اندازه گیری های آزمایشگاهی با استفاده از (RQM (Rieter Quality monitor (RQM
کیفیت فتیله تولیدی با استفاده از دیسک های کالندر کنترل کیفیت ریتر RQM کنترل می شود، دیسک ها از فولاد خاصی که به دما حساسیت ندارند و ابعاد ثابت دارند و روکش سطح آن سائیدگی کمی پیدا می کند، ساخته شده اند. دقت بیشتر حسگرها تعداد آزمایش های فتیله را در آزمایشگاه کاهش می دهد. RQM هشت ارزش CV% مختلف، ارزش A% اسپکتوگرام و نقاط ضخیم را روی صفحه نمایش ماشین ارائه می دهد. هم چنین مقدار A% و CV% فتیله های تغذیه شونده که توسط سیستم کنترل یکنواختی اندازه گیری می شوند، ارزیابی فرآیندهای قبلی را ممکن می سازند.
تشخیص سریع عیب با استفاده از AUTOhelp
سیستم RQM در صورتی که عیب واضح رخ دهد، ماشین را متوقف می کند و با فشار یک دکمه دلایل احتمالی عیب بر روی صفحه نمایش ماشین، نشان داده می شود. AUTOhelp منجر به رفع سریع عیب شده و سطح بالائی از قابلیت کاربردی ماشین را تضمین می کند.
نگهداری کمتر ماشین
ساختار متراکم ماشین از ورود الیاف بسیار کوتاه از اطراف ماشین به داخل آن جلوگیری می کند و در نتیجه فواصل تمیز کردن ماشین را می توان افزایش داد. حرکت هوا که نتیجه تراکم بیشتر ماشین است حرارت را از دستگاه دور می کند. حرارت کمتر داخل ماشین و ساختار ماشین که لرزش های آن بهینه سازی شده، (Vibration -Optimized machine) طول عمر قطعات مکانیکی و الکترونیکی را افزایش داده و نیاز به سرویس های مداوم را کاهش می دهد.
EDDC - مستندسازی الکترونیکی
دستورالعمل های اجرائی، کاتالوگ لوازم یدکی و بخش های الکتریکی هم بر روی دیسک سخت و هم بر روی CD ارائه می شود. سیستم هدایت گر مناسبی دستیابی سریع به موضوع مورد نیاز را نیسر می سازد. فیلم های ویدئوئی موجود در مورد دستورالعمل های اجرائی مهم، درک آنها را آسان می کند و برای آموزش نیروهای انسانی قابل استفاده است. حضور پرسنل متخصص کیفیت و بهره وری خروجی ماشین را تضمین می کند.
مشخصه های بارز D۳۵ -RSB
D۴۰ -RSB مشخصه های بارز مدل قبلی مانند تمیز کننده خودکار فیلتر، سیستم روغن کاری مرکزی، کاهنده سریع فشار بر روی غلتک های بالائی در لحظه پیچش الیاف به دور آنها، تنظیم مرکزی سیستم کشش، نمایش نموداری اطلاعات و سیستم تخصصی Sliver را حفظ کرده است.ترجمه: سارا شفیعی (Shat Sliver Faults)
پی نوشت:
دانشجوی کارشناسی مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان
ماخذ:
”Rieter Development of the New Autoleveler Drawframe RSB-D۴۰“, Milliand English, No ۳, PP. E-۲۷-E۲۸, ۲۰۰۶.
ماهنامه نساجی امروز

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
زنهای ایران تحریک کننده تر هستن (رائفی پور)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند