برزیل، سرزمین قهوه، سامبا و فوتبال | تعبیرستان
برزیل، سرزمین قهوه، سامبا و فوتبالعلم و فناوریدانستنیها
×
بستن

برزیل، سرزمین قهوه، سامبا و فوتبال

کشور برزیل در ۷ ستامبر ۱۸۲۲ از استعمار پرتغال رهایی یافت و به استقلال رسید. جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور امریکای جنوبی است. پایتخت آن
برزیل، سرزمین قهوه، سامبا و فوتبال برازیلیا است. زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی است.
ریودوژانیرو بهشت ورزشهای ساحلی
شهر ساحلی ریودوژانیرو از برازیلای پایتخت نیز مهم تر است. از یک سو ساحل این شهر بهترین مکان برای آفتاب گیری و انجام ورزشهای ساحلی است و از سوی دیگر طبیعت سرسبز و جنگلهای این منطقه به عنوان جاذبه ای طبیعی مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. از جمله مهمترین جاذبه این شهر و حتی برزیل می توان به مجسمه مسیح یا کورکو وادو در بالای جنگل تیجوکا در ارتفاع ۷۵۰ متری شهر اشاره کرد. این مجسه غول پیکر از هرجای شهر قابل بازدید است. استادیوم ماراکانا نیز در این شهر قرار دارد و با گنجایش ۲۰۰ هزارنفر بزرگترین استادیوم فوتبال دنیاست. شوگر لوف در زبان پرتغالی که زبان رسمی برزیل است به معنی "یک حبه قند" است، این کوه به کوه اورکا از طریق یک تله کابین بهم متصل شده است و گردشگران می توانند بر فراز این دو کوه از یک طرف جنگلها را تماشا کنند و از طرف دیگر از دریا و ساحل نیلگون ریودوژانیرو لذت ببرند.
رونق توریسم در برزیل
از اواخر دهه ۹۰ رونق توریسم در برزیل آغاز شد و اکنون درآمد حاصله از این صنعت به ۳۱/۹ میلیاردریال رسیده است.
صنعت گردشگری باعث شده تا صنعت هتلداری و خودروسازی این کشور نیز رونق بیشتری پیدا کند. برزیل در قاره آمریکا ششمین مکان مورد توجه جهانگردان، پس از آمریکا، مکزیک، کانادا، آرژانتین، پورتوریکو است. ۷۰ درصد از این مسافران از طریق راههای هوایی و ۲۷ درصد از طریق زمینی وارد برزیل می شوند. بیش از ۵۰درصد توریست های برزیلی از کشورهای آرژانتین و آمریکا است.
بهشتی گمشده به نام چاپادادیامانتین
در شمال شرقی برزیل در روزگاران کهن الماس بسیاری وجود داشت به همین دلیل نام این منطقه را چاپادادیامانتینا گذاشته اند. توریست های اروپایی و امریکایی اگرچه از وجود این منطقه آگاهند اما هنوز سواحل شورانگیز ریودوژانیرو را به آن ترجیح می دهند.
به دلیل مسافت بسیار دور میان ایران و برزیل گردشگران ایرانی علاقه ای برای سفر به برزیل ندارند. اما ایران شریک تجاری مهمی برای برزیل بوده و سالانه یک میلیارد دلار کالا از این کشور می خرد.
افرادی که جهانگردان را تشویق به سفر به برزیل می کنند اغلب به جای آنکه از سواحل آفتاب سوخته برزیل سخن بگویند بیشتر بر طبیعت زیبای این منطقه از جهان تأکید دارند. در برزیل این طبیعت زیبا را می توان در چاپادادیامانتینا، پانتانال و آمازون یافت. چنانچه جهانگردان به فرهنگ غنی امریکای لاتین علاقه مند باشند باید به شهرهایی نظیر اوئوروپرتو یا سالوادور سفر کنند. در این شهرها می توان با هنر برزیل آشنا شد و از مکان های مذهبی این کشور دیدن کرد.
از آنجا که بسیاری از جاذبه های توریستی کشور برزیل ناشناخته مانده، جهانگردان کمتر به این منطقه سفر می کنند. هتل های منطقه چاپادادیامانتینا فقط دو هزار تختخواب برای ارائه به مشتریان خود دارند. فصل تعطیلات برای بسیاری از جهانگردان اروپایی و امریکایی ماه آگوست(مرداد) است ولی حتی در همین ماه بسیار از اتاق هتل های منطقه چاپادادیامانتینا خالی می ماند. خالی ماندن اتاق های هتل را می توان به معنی زیان کمرشکن تعبیر کرد.
کاراناوالهای شادی سامبا
هرساله به مناسب جشن های سال جدید مراسم سامبا با کارناوالهای شادی در خیابانهای شهرهای برزیل به راه می افتد. این کارناوالها سابقه ای طولانی در تاریخ برزیل دارند.
در قرن شانزدهم و دوره ی استعمار برزیل توسط پرتغال خیلی از پرتغالی هایی که برای کار به شهرهای برزیل مهاجرت می کرده اند گاهی مراسم سنتی خودشان را که بیشتر رنگ و بوی جشن های کشاورزی مثل جشن درو یا خرمن کوبی و این ها را داشته در محیط های کوچکی که زندگی می کردند برگزار می کردند.
هر دسته ای هم یک مدل جشن داشته. کم کم با ابتکار امپراتور این گروه های کوچک در زمان جشن خودشان می آمده اند در خیابان های اطراف محل زندگی شان و جشنشان را در خیابان برگزار می کردند تا اینکه بعضی ها به فکر می افتند که بروند و برای تعلیم این رقص های مختلف مدرسه راه بیندازند و مدارس سامبا در برزیل راه اندازی شدند. اکنون نتیجه جشن های آن مهاجران پرتغالی تبدیل شده به مراسم بزرگ و توریستی سامبا.
ارتباط ایران با برزیل
به دلیل مسافت بسیار دور میان ایران و برزیل گردشگران ایرانی علاقه ای برای سفر به برزیل ندارند. چندی پیش لوئیز ایناسیو دا سیلوا رئیس جمهور برزیل پس از ملاقات با جورج بوش رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در کمپ دیوید گفته بود:ایران شریک تجاری مهمی برای برزیل بوده و سالانه یک میلیارد دلار کالا از این کشور می خرد.خبرگزاری میراث فرهنگی

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
تعبیر خواب
تعبیر با تقویم
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
کلیپ و ویدیو
استخاره برای ازدواج (دکتر میرباقری)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند