تعبیر خواب دهان | تعبیرستان
دهانفهرست تعبیر خواب - حرف دفهرست تعبیر خواب - حرف د
×
بستن

تعبیر خواب دهان

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر: بسته شدن دهان دهان خوب و بد خروج چیزی از دهان سایر موارد

بسته شدن دهان
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی دهان تو محکم بسته شده است، یـعـنـی هلاک می‌شوی، یا اینکه به سختی بیمار می‌شوی، و یا به زودی از دنیا خواهی رفت (دفع بلا و گرفتاری).
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی کسی که او نمی‌شناسی دهان تو را "مهر و موم" کرده است (دهان تو را بسته است)، یـعـنـی در میان مردم رسوا می‌شوی، همانطور که در قرآن کریم آمده: الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى اَفْوَاهِهِمْ... _ امروز مهر بر دهانشان می‌زنیم... (یس-65).
تعبیر مرتبط :   لال  
دهان خوب و بد
ابراهیم کرمانی می‌گوید: ‌اگر ببینی دهان تو خوب و نیکو می‌باشد، یـعـنـی حرف‌های خوب و نیکو میشنوی. اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی دهان تو بوی خوب می‌دهد، یـعـنـی مردم تو را تحسین می‌کنند. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی دندان‌هایت بوی خوبی می‌دهند، یـعـنـی بستگانت تو را تحسین می‌کنند.
اگر ببینی دهانت کج، شُل و یا زشت می‌باشد، یـعـنـی حرف‌های زشت و بی‌فایده میشنوی. اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی دهانت بوی بدی می‌دهد، یـعـنـی مردم از تو بد می‌گویند. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی دندان‌هایت بوی بدی می‌دهند، یـعـنـی بستگانت پشت سر تو غیبت و بدگوئی می‌کنند.
خروج چیزی از دهان
چرک و کثیفی: اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی از دهانت چرک و کثیفی بیرون آمده است، یـعـنـی به خاطر آنکه بر سر مردم منت می‌گذاری کار و نیکی تو باطل می‌شود. اگر ببینی از دهانت چرک و کثیفی بیرون می‌اندازی و مردم از تو فرار می‌کنند، یـعـنـی شاعر می‌شوی و در شعرهایت به مردم بد و ناسزا می‌گویی .
کرم و حشره: اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی از دهانت کرم یا حشره‌ای بیرون آمده است، یـعـنـی یکی از زنانت را در اثر مرگ یا طلاق از دست می‌دهی.
مار: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از سوراخ و مجرای دهان تو ماری بیرون آمده است، یـعـنـی فرزندت دشمن تو می‌شود.
ماهی: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از دهان تو ماهی بیرون آمده است، یـعـنـی دروغ‌های زیادی خواهی گفت.
آتش: امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی از دهانت آتش بیرون می‌آید، یـعـنـی تهمت و بهتان و حرف‌های دروغ خواهی گفت.
مروارید: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از دهان تو رشته‌ای از مروارید بیرون آمده است [منظور گردنبند یا دستبند و... که از مروارید می‌باشد بیرون آمده است]، یـعـنـی سخن علم و حکمت می‌گویی. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از دهان تو مروارید بیرون آمده است، یـعـنـی سخن تو مورد پسند همه بزرگان قرار می‌گیرد.
گوهر: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از قلب تو گوهری وارد دهانت شده است و تو هم آن را از دهانت بیرون انداخته‌ای، یـعـنـی کافر می‌شوی،‌‌‌‌‌ ولی اگر ببینی آن گوهر را دوباره برداشتی و در دهان گذاشتی و بلعیدی و قورت دادی، یـعـنـی دوباره مسلمان خواهی شد.
خون: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از دهانت خون بیرون می‌آید، یـعـنـی کسی با تو از روی دشمنی بحث و جدل و بگومگو می‌کند، ‌‌‌‌‌ و اگر شلوارت با آن خون‌آلوده شده است، آن بحث و جدل از جهت زن‌ها می‌باشد. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از چانه‌ات خون جاری شده است، یـعـنـی به اندازه خونی که رفته از طرف بزرگتر فامیل دچار ضرر و زیان می‌شوی، ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: در کسب و کار خودت دچار اشکال و لطمه و نقص می‌شوی. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی استفراغ کرده‌ای و خون بالا آوردی، یـعـنـی دچار ضرر و زیان می‌شوی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی خلط خون‌آلود بیرون انداخته‌ای، یـعـنـی دچار مقداری کاهش و ضرر و زیان مالی می‌شوی. اگر ببینی از بیخ و بُن دندانت خون بیرون آمده است، یـعـنـی بستگانت باعث اندوه و ناراحتی تو می‌شوند.
سایر موارد
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی گوشت دهانت افتاده است، یـعـنـی دچار ضرر و زیان می‌شوی.
اگر ببینی کسی «آلت مردی»

منظور از "آلت مردی"، آلت تناسلی جنس مذکر (کیر) می‌باشد.
تو را در دهان خودش قرار داده و می‌مکد، یـعـنـی به آن شخص سود و منفعت می‌رسانی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی روی چشم و دهان و گوش تو گیاه درآمده است تعبیرش فوق‌العاده خوب است.
اگر ببینی داخل دهان (کام) تو درد می‌کند و ورم کرده است، یـعـنـی منکر حق کسی می‌شوی. اگر ببینی دهانت درد می‌کند، یـعـنـی غم و اندوه بسیاری خواهی خورد (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی دهان تو ضعیف شده است، یـعـنـی رزق و روزی بر تو تنگ می‌شود و در مضیقه و کمبود قرار می‌گیری.
اگر ببینی دهانت خیلی گشاد شده است، به طوری که غذاهای زیادی در آن جا می‌شود، یـعـنـی به اندازه آن نعمت و روزی به دست می‌آوری.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای دهان عبارتند از: 1- خانه 2- خزانه 3- گشایش و حل مشکل کارها 4- مال 5- خواسته و حاجت 6- «وزیر»

به طور کلی منظور از وزیر کسی است که معاون شخص بزرگی می‌باشد که این شخص حتی می‌تواند خود وزیر باشد.
7- دربان.
به پدر و مادرت نیکی کن حتی اگه کافره (استاد مطهری)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابت رو توی فرم پایین بنویسی و ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از هفت هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه .
کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
پیام عضو تعبیرستان:
hasenat
(12 ساعت پیش) 03:48:34
سلام. خواب دیدم در دو جای صورت ام‌ جوش برامده و من می کَنم اش از صورتم برمیدارم اش و یکیش بسیار سوارخ کلان به جا میمانه و وقتی بار دیگر فشار اش میدم بازم ازش چرک بیرون‌ میشه ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
مریم55
(13 ساعت پیش) 03:13:22
سلام من دیروز طرفای ساعت 7عصر خواب دیدم پیش خونمون که یه فلکه هست و همیشه با ماشینمون از اونجا رد میشم یه هو همه زدن رو ترمز و به شکل وحشتناکی همه ماشینا به پشت هم خوردن طوری که خیلی از ادمای توی ماشینا به بیرون پرتاب میشدن و گرد و خاک زیادی اونجا بلند شد جلوی ماشین من هم یه اتوبوس بود که تا جایی که تونستم پا گزاشتم رو ترمز که بش نخورم ولی فکر کنم ماشینم بش خورد و یه ماشین دیگه هم از بغل به ماشی ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
هستی70
(14 ساعت پیش) 01:42:00
سلام.شوهرم دو شب متوالی خواب دیدن مادرشون که یک ساله فوت شدن، من و ایشون رو به باغ پر از گل میبرن ( دو باغ متفاوت ) و ما رو تشویق به چیدن گلها میکنند.گاهی هم به ما نشون میدن که کدوم گل رو بچینیم.میخواستم بدونم تعبیرش چیه؟ سپاس از شما ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
sianoor
(14 ساعت پیش) 01:32:21
با سلام و عرض ادب.یکی از آشناها چن وقتیه هی خواب میبینه ک پادشاه شده و یا با شاه خیلی صمیمیه تعبیرش رو میخاستم بدونم.ممنون ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
rezamohammad
05:56 - 98/07/28
سلام - خواب دیدم پرنده بزرگ و سیاه رنگی که سرش مثل آدم بود و بالهاش شبیه خفاش داره بسمت خونه ما میاد، من سریع رفتم سمتش و فراریش دادم و خانواده خوشحال شدن، بعد اینکه رفت ، روی پشت بوم خونه مقدار زیادی پارچه مشکی پهن بود و رفتیم آوردیمشون ... ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد سوالات ارسالی: 8630
    

بیشتر بدانید!
تعبیر با تقویم
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1393/11/19
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1393/11/27
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1394/02/25
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1394/11/19
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1395/01/10
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1395/03/01
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1395/06/26
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
روضۀ علی اصغر (استاد انصاریان)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند