تعبیر خواب درب | تعبیرستان
دربفهرست تعبیر خواب - حرف دفهرست تعبیر خواب - حرف د
×
بستن

تعبیر خواب درب

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر: تعبیر کلی جنس و اندازه درب درب باز یا بسته شکستن یا نبود درب درب‌های آسمان سایر موارد

تعبیر کلی
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: تعبیر درب، زن می‌باشد.
جنس و اندازه درب
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی درب خانۀ تو آهنی می‌باشد، یـعـنـی ثروتمند و توانگر می‌شوی.
اگر ببینی درب خانۀ تو از نقره می‌باشد، یـعـنـی باید از گناهانت توبه کنی، همانطور که در قرآن کریم آمده: ... لِمَن یَكْفُرُ بِالرَّحْمَنِ لِبُیُوتِهِمْ سُقُفًا مِّن فَضَّةٍ وَمَعَارِجَ عَلَیْهَا یَظْهَرُونَ _ وَلِبُیُوتِهِمْ أَبْوَابًا وَسُرُرًا عَلَیْهَا یَتَّكِؤُونَ _ ... برای هر کس که به رحمان کفر بورزد خانه‌هایی دارای سقفی از نقره قرار می‌دادیم، و پله‌هایی که با آن بالا روند و خودنمایی کنند _ و برای خانه‌هایشان درهایی و تخت‌هایی که بر آن تکیه دهند (زخرف-33 و 34)، و اگر ثروتمند باشی نعمت تو بیشتر می‌شود.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی درب خانۀ تو بزرگ و محکم است، تعبیرش خوبی و صحت اهل و عیال و زن و فرزند تو می‌باشد.
اگر ببینی داخل خانۀ تو درب کوچکی قرار دارد، یـعـنـی زن تو دچار آفت و آسیب و مسئله ناخوشایند و ناگواری می‌شود (دفع بلا و گرفتاری).
درب باز یا بسته
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی درب‌هایی که میشناسی، به روی تو باز شده است، یـعـنـی درب‌های نعمت و مال و اموال دنیا به روی تو باز می‌شوند، و اگر ببینی آن درب‌ها به طرف راه و جاده باز شده است، یـعـنـی به زودی مال و اموال و نعمت خود را برای عام و خاص خرج می‌کنی.
اگر ببینی درب خانه بروی تو باز شده است، یـعـنـی مال و اموالی از طریق «پادشاه»

اصلاً این فکر را دور بریز که منظور از پادشاه فقط کسی است که تاجی بر سر دارد و روی تخت باشکوهی نشسته، زیرا در اینجا منظور از پادشاه، شخصی است که دارای بالاترین مقام ریاست و حکومت در جائی بوده و بر اوضاع تسلط دارد، بنابراین ممکن است تعبیر مربوط به تصمیم‌گیرنده و بزرگ یک خانه یا رئیس و مدیر یک کارگاه یا حاکم یک شهر و یا حتی شخص اول مملکت باشد.
می‌رسد و آن را برای زن خودت خرج خواهی کرد.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی درب خانۀ تو چنان زیاد باز شده است که هیچ دربی به آن فراخی و بازی نبوده، یـعـنـی در وقت مصیبت یا جنگ و دشمنی عده‌ای بدون اجازه وارد خانۀ تو می‌شوند.
اگر ببینی چیزهایی در جلوی درب خانۀ تو انباشته شده و آن را مسدود کرده است، یـعـنـی اهل خانه دچار مصیبت می‌شوند (دفع بلا و گرفتاری).
تعبیر مرتبط :   قفل و کلید  
شکستن یا نبود درب
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی درب خانۀ تو شکسته یا افتاده یا اینکه آنرا از دست داده‌ای، یـعـنـی دچار رنج و مصیبت بزرگی می‌شوی. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی درب خانه کسی را شکسته و با خود برده‌اند، ولی نمی‌دانی به کجا، یـعـنـی صاحب‌خانه دچار رنج و سختی و مصیبت می‌شود.
اگر ببینی درب خانۀ خودت را شکسته‌ای، از کسی مال و اموالی را به دست می‌آوری.
اگر ببینی درب خانۀ تو از چهارچوب و جایگاه خودش درآمد، یـعـنـی به خاطر خانواده و اهل و عیال و زن و فرزند خودت حال و روز خوب تو بد خواهد شد (دفع بلا و گرفتاری).
درب‌های آسمان
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی درب آسمان باز شده است، یـعـنـی درب خیر بروی مردم آن سرزمین باز می‌شود، جابر مغربی نیز می‌گوید: اگر ببینی درب‌های آسمان باز شده‌اند، یـعـنـی در آن سال دعاها مستجاب شده و باران زیادی می‌بارد و آب‌ها فراوان می‌شوند، همانطور که در قرآن کریم آمده: فَفَتَحْنَا اَبْوَابَ السَّمَاء بِمَاء مُّنْهَمِرٍ-وَفَجَّرْنَا الْاَرْضَ عُیُونًا فَالْتَقَى الْمَاء عَلَى اَمْرٍ قَدْ قُدِرَ _ ما نیز درهای آسمان را به آبی رگبار و تند بگشودیم - و زمین را به صورت چشمه‌هایی جوشان بشکافتیم، این دو آب به منظور اجرای فرمانی که رانده بودیم بهم برخوردند (قمر-11و12). امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی درب آسمان در مقابل تو باز شده است، یـعـنـی درب خیر و روزی بروی تو باز خواهد شد و عالم و حکیم می‌شوی و روزی زیادی از تو به مردم می‌رسد. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی در آسمان، دربی را برای تو یا مردم باز کرده‌اند، یـعـنـی مردم آنجا به خیر و منفعت می‌رسند، مخصوصاً اینکه با باز شدن درب، اثر خیر دیده شود .
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی در "آسمان اول" بالا رفته‌ای و صعود کرده‌ای ولی درب آن بسته می‌باشد، یـعـنـی مرد بزرگی نمی‌گذارد کارهای تو به نتیجه برسند.
تعبیر مرتبط :   آسمان  
سایر موارد
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی درب خانۀ کسی را می‌زنی، چنانچه جواب در زدنت را بدهند، تعبیرش این است که دعای تو مستجاب می‌شود و ممکن است در جستجوی گنجی بگردی و آن را پیدا کنی، و یا اگر ببینی درب خانه کسی را زده‌ای و به سرعت درب را باز کردند، یـعـنـی حتماً خداوند دعای تو را مستجاب می‌کند و دشمن را شکست می‌دهی .
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی درب خانۀ تو دو تا حلقه دارد، یـعـنـی زن‌ها تو را دوست می‌دارند [بروی درب خانه‌های قدیمی دو تکه آهنی جدا از هم وجود دارد که به یکی "حلقه" و به دیگری "کوبه" گفته می‌شود و چنانچه زنی بخواهد درب بزند و صاحب‌خانه را متوجه زن بودن خودش کند، حلقه را که صدای زیری دارد میزند، در غیر اینصورت اگر مرد باشد، کوبه که صدای بمی دارد را به صدا درمی‌آورده].
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای درب عبارتند از: 1- صاحب‌خانه 2- زن 3- خدمتکار.
تعبیر دروازۀ شهر، دربان «پادشاه»

اصلاً این فکر را دور بریز که منظور از پادشاه فقط کسی است که تاجی بر سر دارد و روی تخت باشکوهی نشسته، زیرا در اینجا منظور از پادشاه، شخصی است که دارای بالاترین مقام ریاست و حکومت در جائی بوده و بر اوضاع تسلط دارد، بنابراین ممکن است تعبیر مربوط به تصمیم‌گیرنده و بزرگ یک خانه یا رئیس و مدیر یک کارگاه یا حاکم یک شهر و یا حتی شخص اول مملکت باشد.
یا مردی بزرگ و سرشناس می‌باشد.
چرا نباید از نسخه های قدیمی بهره برد؟ (استاد خیراندیش)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابت رو توی فرم پایین بنویسی و ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از هفت هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه .
کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
پیام عضو تعبیرستان:
سعید.لاوانی.چوبینی
(6 ساعت پیش) 02:02:14
سلام و خسته نباشید .من خواب دیدم همراه پدرم رفتم آموزش رانندگی، من پشت فرمان بودم .و پدرم صندلی کنارم نشسته بود. و حرکت کردم اما وقتی خواستم متوقف بشم .ترمز نمیگرفت، خیلی تلاش کردم. اما پدال ترمز عمل نمیکرد .بعد ماشین های کنارم رد شدن و من با مهارت از خطر تصادف جلو گیری کردم. و به پدرم گفتم به جای اینکه برم داخل زمین های اطراف و ماشین واژگون بشه .میرم جلو تر یه دریاچه هست خودرو رو میندازم داخل ش ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
عزیزدلم
(6 ساعت پیش) 01:25:41
سلام نصف شب قبل اذان صبح( صبح29دی یا شب28دی)خواب دیدم دندونی که قبلا شکسته بود وخراب و الان جاش روکش کردم در واقعیت، اون دندون قبل برگشته وبا دستم تکونش میدم لق هس این دندون تو فک پایینی دهانم و سمت راست (ازسمت خودم)هستش یه مهمونی هم خونه خالم بودش که به نظر میزبانش دخترخالم بود ولی خانمای دوستای همسرم هم اونجا بودن و کمک میکردن!!!من خودم هم خیلی کمک میکردم تو پذیرایی وجمع کردن سفره فقط نمیدونم چر ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
احمدرضا12
(6 ساعت پیش) 01:19:31
سلام خواب دیدم که برای خرید خانه ای رفتم وقتی وارد خانه شدم خانه بزرگتر از چیزی بود که توی اگهی دیده بودم خونه را دیدم اتاق های تو در تویی داشت به سبک خونه های قدیمی و دیوار هاش با کاغذ دیواری خیلی قشنگی پوشونده شده بودن بعد احساس کردم که پرواز کردم و از بالا هم خانه و اطرافش را دیدم بعد از اینها به صاحب خانه گفتم خانه خیلی خوبی دارید ولی من توانایی خریدش را ندارم توی اگهی خیلی متراژش پایین زده ش ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
donia
(7 ساعت پیش) 01:12:32
سلام من خواب دیدم ک به گردش یا مسافرت رفته بودم و تو راه دخترعموم و دوستمو میبینم ک اوناهم به گردش یا مسافرت رفته بودن،منم میرم پیش اونا احوال پرسی میکنم و یهو ک انگار میخام از روی ی دره‌‌بیفتم دوستم منو میگیره و نمیذاره بیوفتم،بعدش باهم چن روز اینجا میمونیم و پسرعمومم انگار با چن نفر میاد و من اونارو نمیبینم،بازم میمونیم،و وقتی برمیگردیم خونه پسرعمومو ت خونه میبینم ک ( البته تو خواب تغیر کرده بو ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
lilano
(7 ساعت پیش) 01:08:12
سلام - خواب دیدم در جایی هستیم که دوست و اشنا در فضایی تاریک و بی مکان و نشان، کلبه کلبه هاییدارند ودایما مشغول مهمانی دادن هستن، و من دایما دارم قاشق چنگالارومرتب میکنم کل طول خواب و اینکهناگهان یک مار زرد یا کرم رنگه کلفت وبزرگ که همه ازش میترسیدن به سمتم اومد وشروع کرد گوشت از ران های من میخورد که نه دردداشت و نه خونریزی ومن ازش نمیترسیدم و فرار نمیکردم و اون دایما داشت ادامه میداد و بدون اینکه ادامه پیام ...
 
تعداد سوالات ارسالی: 9020
    

بیشتر بدانید!
تعبیر با تقویم
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1393/11/19
روایتی از قول امام جعفر صادق (علیه السلام) هست که می‌فرمایند مثلاً اگر در روز یا شب اول ماه قمری خوابی را ببینید تعبیر ندارد و صحیح نیست، یا اگر  در دوم و سوم ماه خوابی را ببینید تعبیرش برعکس می‌شود و به همین ترتیب تمام روزهای ماه را فرموده‌اند و این روایت تا حدودی هم شایع شده و گسترش پیدا کرده است.
دقت کنید که چیز کمی نیست!... یعنی شما که دیشب خوابی را دیده‌اید با دانستن تاریخ دیشب، می‌توانید ادامه مطلب...
تعبیرها و اشتباه‌ها
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1393/11/27
همۀ ما در طول شب یا روز خواب‌هایی می‌بینیم که ممکن است درست و صادق بوده و معنایی را در خود داشته باشند یا اینکه بی‌معنا باشند.
علت خواب‌های بی‌معنا چیزهایی مثل ضعف یا پرخوری قبل از خواب و یا صدای محیط زمان خواب و یا حتی می‌تواند نتیجه تلقین شیطان باشد و فقط پیامبران و معصومین (علیهم السلام) هستند که تمام خواب‌هایشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (علیه السلام) به مفضل که از ادامه مطلب...
تعبیر با کتاب
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1394/02/25
در این مقاله می‌خواهم در مورد این بنویسم که هر کسی می‌تواند بعضی از خواب‌ها را با کتاب تعبیر خواب، تعبیر کند. بنابراین اجازه دهید ابتدا تعریفی کلی و خلاصه از نحوۀ تعبیر خواب ارائه کنم.
خواب‌هایی که ما می‌بینیم یا می‌خواهند معنایی را به ما بفهمانند و یا خیر؛ حالا چرا بعضی از خواب‌ها می‌خواهند معنایی را بفهمانند ولی بعضی خیر؟... چون این سوال بحث دیگری است نمی‌خواهم دربارۀ آن صحبت کنم.
خود این خواب‌های بامعنا نیز اکثراً به صورت مثال ادامه مطلب...
مبارزه با فراموشی خواب
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1394/11/19
تحقیقات نشان داده است که همۀ افراد در طی خواب خودشان رویا می‌بینند (به جز در برخی بیماری‌های شدید روانی)، منتها خیلی‌ها آن‌ها را فراموش کرده و فکر می‌کنند که اصلاً رویایی ندیده‌اند. هر چند خیلی از این رویاها ممکن است جزء رویاهای بدون تعبیر باشند ولی به هر حال رویا بوده‌اند.
حال سوال این است که چطور خواب خود را فراموش نکنیم؟ چطور صحنه‌های خواب را خوب و روشن به یاد آوریم؟ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود ادامه مطلب...
دفع بلا با صدقه
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1395/01/10
احادیث و روایات و همچنین تجربیات بسیاری وجود دارد که خداوند متعال با صدقه قضا و قدر را تغییر می‌دهد. به عبارتی دیگر با صدقه می‌توان به خواست خدا از وقوع بلایا و حوادث جلوگیری کرد. زیرا خود خداوند قضا و قدر را معین کرده و فقط خود او می‌تواند آن را تغییر دهد (که یکی از عواملی که فرموده قضا و قدر را به خاطر آن تغییر می‌دهد همین صدقه دادن است). البته این یکی از آثار صدقه می‌باشد. ادامه مطلب...
رسیدن تعبیر به دیگری
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1395/03/01
این نکته را به خاطر داشته باشید که تعبیر خواب شما ممکن است به همان کسی که در خواب دیده‌اید نرسد و به شخص دیگری مربوط شود. در واقع تعبیر خواب شما کیلومترها با آن شخصی که در خواب دیده‌اید فاصله داشته باشد! تجربۀ خودم من از خواب‌هایم این بوده که در موارد خیلی خیلی خیلی کمی تعبیر خواب به همان افرادی رسیده که در خواب دیده‌ام (به طوریکه در اکثر موارد فقط یک درصد احتمال می دهم که تعبیر ادامه مطلب...
دفع بلا و گرفتاری
نویسنده:
تاریخ ارسال: 1395/06/26
بعضی از خواب‌ها آینده را پیشگویی کرده و می‌گویند که بلا و مصیبت و گرفتاری در پیش است و یا اینکه عمل زشت یا گناهی را مرتکب خواهیم شد. اگر این خواب‌ها درست و اصطلاحاً صادقه باشند، در واقع از مقدرات الهی می‌گویند و چیزهایی که پیش‌بینی آن شده حتماً به وقوع می‌پیوندند.
ولی خداوند راه‌هایی را تعیین کرده که نگذارید آن بلایا به وقوع بپیوندند و در واقع مقدرات خدا تغییر کند. در اصل خود خدا مقدرات را بوجود آورده ادامه مطلب...
نسیه فروشها تو قیامت (استاد حسین انصاریان)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند
  10 : 20  
  10 : 20