"مایك تایسون" | تعبیرستان
"مایك تایسون"ورزشیدانستنیها
×
بستن

"مایك تایسون"

"مایك تایسون" قهرمان بلندآوازه بوكس سنگین وزن جهان روز شنبه بعد از قبول باخت مقابل "كوین مك براید" از جمهوری ایرلند، با این ورزش خداحافظی كرد.
تایسون در سال ‪1978‬هنگامی كه ‪12‬ساله بود به خاطر سرقت یك كیف پول در شهر بروكلین دستگیر و به مدرسه پسران تریون فرستاده شد.
‪- 1979‬یك مربی بوكس در كانون اصلاح ایالت نیویورك تایسون را به "كاس داماتو" مربی سرشناسی كه فلوید پترسون را به قهرمانی در بوكس سنگین وزن جهان هدایت كرد، معرفی نمود.
‪6‬مارس ‪- 1985‬تایسون در اولین مسابقه حرفه ای خود "هكتور مرسدس" را در یك راند شكست داد.
‪22‬نوامبر ‪- 1986‬تره وور بربیك را در راند دوم شكست داد و در سن ‪20‬سالگی به عنوان جوانترین بوكسور تاریخ، اولین قهرمانی خود در بوكس سنگین وزن ‪wbc‬را جشن گرفت.
3‬مارس ‪- 1987‬با غلبه بر جیمز بونیكروشر اسمیت در لاس وگاس، قهرمانی در سنگین وزن جهان ‪wba‬را بدست آورد.
21‬ژوئن ‪- 1987‬یك مامور پاركینگ مدعی شد تایسون سعی در اغفال همكار زن وی داشته و خود او را نیز مورد ضرب و شتم قرار داده است. سپس به اتهام زد و خورد با سلاح مرگبار و اهانت مجبور به پرداخت ‪105‬هزار دلار خسارت شد.
1‬اوت ‪- 1987‬تونی توكر را شكست می دهد تا عناوین سنگین وزن ‪wba‬ و ‪wbc‬را بدست آورده و در مسابقات سنگین وزن ‪ibf‬قهرمان شود.
9‬فوریه ‪- 1988‬تایسون و روبین گیونس بازیگر مشهور در نیویورك ازدواج می كنند.
23‬اوت ‪- 1988‬ساعت ‪4‬صبح استخوان دست راستش در یك نزاع خیابانی با میچ گرین بوكسور در خیابان هارلم می شكند.
30‬سپتامبر ‪- 1988‬گیونس در یك مصاحبه با شبكه سراسری مدعی می شود تایسون دچار جنون و افسردگی است و به شدت او را می ترساند درهمین حال تایسون به آرامی كنارش می نشید.
2‬اكتبر ‪- 1988‬تایسون مبل را از پنجره خانه اش در برناردزویل به بیرون پرتاب كرده و گیونس و مادرش را مجبور به فرار از خانه می كند.
7‬اكتبر ‪- 1988‬گیونس درخواست طلاق می كند.
14‬كتبر ‪- 1989‬تایسون و گیونس در جمهوری دومنیكن ازدواج خود را فسخ می كنند.
11‬فوریه ‪- 1990‬در مسابقه ای نفس گیر تایسون مقابل جیمز "بوستر" دوگلاس در راند دهم ناك اوت شده و كمربند قهرمانی جهان را از دست می دهد.
1992‬ـبه خاطر درگیری به ‪10‬سال زندان محكوم شد. سه سال بعد از مركز جوانان ایندیانا آزاد شده و با پیروزی مقابل پیتر مكنیلی در كمتر از ‪89‬ثانیه، بازگشت خود به دنیای بوكس را اعلام كرد.
1996‬فرانك برونو بریتانیایی را در سه راند ناك اوت كرد تا قهرمانی در سنگین وزن ‪wbc‬را دوباره پس بگیرد. قهرمانی در ‪wba‬را نیز با برتری مقابل بروس سلدون در راند اول بدست آورد اما جایزه ‪wbc‬را به خاطر امتناع از رویارویی با لنوكس لوییز از دست داد و در ادامه ، در راند یازدهم مقابل ایواندر هالی فیلد مغلوب شده و عنوان ‪wba‬را نیز از دست داد.
1997‬با مونیكا تورنر ازدواج كرد. به خاطر كندن گوش هالی فیلد در راند سوم دیسكالیفه شد و مدعی گردید انتقام ضربه سر هالی فیلد ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
درمان نازایی در بانوان با طب سنتی (استاد ضیایی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند