نکات قابل توجه در ورزش زنان | تعبیرستان
نکات قابل توجه در ورزش زنانورزشیدانستنیها
×
بستن

نکات قابل توجه در ورزش زنان

فهرست این مقاله:●  مقدمه●  اختلالات تغذیه ای : ●  فقدان قاعدگی : ●  پوکی استخوان : ●  پیشگیری و درمان :

  مقدمه

افزایش مشارکت دختران و زنان در ورزش ها ، نتایج بسیار مفیدی دارد ، که شامل بهبود سلامتی و آمادگی جسمانی ، افزایش اعتماد به نفس و بهبود حالت های روانی و اجتماعی می شود . هر چند به همراه فواید ، مضراتی نیز دارد .
از نتایج منفی که ممکن است برای دختران و زنان پیش بیاید ، اختلالات تغذیه ای ، قطع شدن قاعدگی و درصد کمی پوکی استخوان است. انبوه اطلاعات اخیر نشان دهنده علایم این سه مشکل در زنان ورزشکار است . درصورتیکه ورزشکاران علایم اولیه این بیماری را نشان ندهند خواسته های اجرایی ورزشی می تواند میل زنان جوان را برای رسیدن به تناسب اندام به صورت غیرواقعی افزایش دهد . افزایش مشارکت زنان در ورزش منجر به شناسایی و پوشش بیشتر رسانه ها به خصوص در سطح حرفه ای از ورزش زنان می شود . فشار برای اجرا در ورزش ها هرگز بیشتر نمی شود ، ولی ورزشکاران برای بدست آوردن پیروزی حاضرند تا هر مقدار تلاش کنند .

  اختلالات تغذیه ای :

اصطلاح اختلالات تغذیه ای ، طیف وسیعی از رفتارهای غیرعادی ، اختلالات شدید تغذیه ای ، بی اشتهایی عصبی ، حرص بسیار و خود خوری عصبی و پرخوری اجباری را شامل می شود .
تقلید از الگوهای رفتاری و رزشکارانی که دچار اختلال در تغذیه هستند با وابستگی رفتاری مانند محدودیت در جذب کالری ، گهگاه غذا و استفاده از قرصهای رژیمی همراه است و انجام دادن این موارد می تواند به صورت اجباری پیشرفت کند. عادت بد منجر به اختلال کامل در تغذیه می شود . تحقیقات نشان داده است که سرعت اختلالات تغذیه ای در زنان ورزشکار می تواند به حد 62% برسد .

  فقدان قاعدگی :

عدم قاعدگی با مشخصه اصلی فقدان دوره قاعدگی برای حداق ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
اژدهای پنهان (حجت الاسلام پناهیان)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند