نگاه منفی زنان به ورزش | تعبیرستان
نگاه منفی زنان به ورزشورزشیدانستنیها
×
بستن

نگاه منفی زنان به ورزش

پیش بینی می شود در بیست سال آینده، هفت دهم زنان، با افزایش وزن مواجه خواهد شد.بنا بر تحقیقات صورت گرفته از سوی فدراسیون ورزش و آمادگی جسمانی زنان wsff ، بریتانیا با بحران آمادگی جسمانی و ورزش زنان مواجه است و حتی شرایط بدتر از این نیز خواهد شد. این فدراسیون برای صورت دادن برخی اقدامات ضروری برای ارتقا سطح کیفی ورزش و فعالیت های جسمانی زنان اکیداً توصیه میکند. اگر روال بهمین منوال ادامه یابد، پیش بینی می شود تا سال 2017، حتی تعداد زنانی که به اندازه میزان استاندارد و برای حفظ سلامتی خود، به فعالیت های ورزشی می پردازند، 1.25 میلیون نفر کاهش تنها یک پنجم زنان در بریتانیا برای حفظ سلامتی خود به فعالیت های ورزشی کافی می پردازند. علیرغم اینکه تحقیقات نشان می دهند که تنها 20 درصد زنان به میزان کافی به فعالیت های ورزشی می پردازند، اما حدود 60 درصد زنان، خود بر این باورند که به اندازه کافی برای حفظ سلامتی خود، ورزش می کنند، و این نشان دهندهء اختلاف شدید بین حقایق با انتظارات غیر واقع مردم است.
براساس تحقیقی که از 350،000 زن صورت گرفته، نگرانی در مورد حفظ شکل و تناسب بدن و همچنین تجارب منفی و ناخوشایند از فعالیت های ورزشی در مدرسه، به عنوان فاکتورهای اصلی مخالفت و مقاومت زنان در برابر انجام فعالیت های ورزشی محسوب می شوند.
سو تیبالز، مدیر اجرایی wsff معتقد است:" به تصویر کشیدن زنان مدل و لاغر اندام در کانالهای مد و همچنین دیگر رسانه ها، باعث می شود تا زنان بیشتر بدنبال حفظ لاغری بروند تا تناسب و سلامتی جسمانی."
وی افزود:" بسیاری از زنان هنوز بر این باورند که ورزش، غیر زنانه است و حدوداً 40 درصد زنان، دوست ندارند اندامی ورزشکاری داشته باشند."
تحقیقات همچنین نشان می دهند نحوه نرمش کردن و فعالیت های ورزشی زنان هم با مردان متفاوت است و نه تنها زنان به نسبت مردان، اکثراً به آن دسته از رشته های ورزشی که نیاز کمتری به فعالیت جسمانی دارند، می پردازند، بلکه نوع فعالیت هایشان نیز با مردان فرق می کند. اکثر زنان آن دسته از فعالیت هایی را که نیازی به تشکیل تیم ندارند و همچنین غیررقابتی هستند را انتخاب می کنند و تقریبا مردان دو برابر زنان به ورزشهای رقابتی می پردازند. بنا بر تحقیقات صورت گرفته، حدوداً 60 درصد زنان، به عنوان مثال نرمش کردن و پیاده روی و شنا و غیره را به ورزشهای تیم ترجیح می دهند.
مقامات فدراسیون ورزش و آمادگی جسمانی زنان wsffدر بریتانیا بر این باورند که کشف و بررسی اینگونه تفاوتها در نوع و میزان مشارکت زنان و مردان در فعالیت های ورزشی، برای حل مشکلات مطرح شده، ضروریست. این فدراسیون مدعی است با استفاده از بودجه دولتی ، همکاری بخشهای خصوصی و دولتی ورزشی و رسانه ها و همچنین مشارکت مردمی، تدابیری اساسی برای حل این بحران و افزایش فعالیت های ورزشی و جسمانی زنان، اجرا خواهد کرد.
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، با انجام فعالیت های ورزشی سطح بالا، می توان از بیش از هشت ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
زنهای ایران تحریک کننده تر هستن (رائفی پور)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند