چگونه با اسب رفتار کنیم؟ | تعبیرستان
چگونه با اسب رفتار کنیم؟سوارکاری و اسب دوانیورزشیدانستنیها
×
بستن

چگونه با اسب رفتار کنیم؟

اصول كلی رفتار با اسب:رفتار خوش ، ارتباط و انضباط اصول ، خوش رفتاری ، ارتباط و انضباط ، به همان اندازه كه در رفتار انسان با دیگر انسانها دارای اهمیت است درمورد رفتار با اسب نیز دارای جایگاه خاص خود می باشد.
خوش رفتاری:همانگونه كه بازتاب رفتاری انسان ها نمودار تربیت آنها ست رفتار اسب ها نیز نشان دهنده نوع تربیت آنهاست . اسب ها به طور كلی نه فقط به پرستارشان وابسته هستند بلكه نسبت به رفتار و خصوصیات اخلاقی پرستار ، مراقب یا سواركارشان نیز از خود حساسیت نشان می دهند.
به عنوان مثال ، مالك یا مراقب یا سواركار بد اخلاق اسبی شرور تحویل می دهد كه بد نام شده و طالب همانگونه رفتار است.
اسب برای خوش رفتاری باید آموزش داده شود و ساده ترین این آموزش ها عبارتند از :آرامش كامل به هنگام تیمار ، بلند كردن دست و پاها با آرامش برای نظافت و اگر سوار خواست سوار شود ، ایست و بی حركت ماندن پس از استقرار كامل سوار روی زین و به فرمان او حركت كند . هر آنكس كه با اسب سرو كار دارد باید خود بیاموزد كه چگونه خوش رفتاری را به اسب آموزش دهد.
ارتباط:آنهائی كه با اسب سرو كار دارند باید بیاموزند كه در امر آموزش مثبت بوده و كارشان تداوم داشته باشد اگر خواسته های آموزش دهنده مبهم و متغییر باشد اسب به سرعت سردرگم می شود . بنابر این لازم است بدانیم كه چه نكته ای را چگونه بیاموزیم و این امكان پذیر نیست مگر روش صحیح كار با اسب را آموخته و به هنگام كار با او كاملا متكی به نفس باشیم.
انضباط و تشویق:به هنگام كار با اسب انضباط اهمیت خاصی دارد . اگر حركتی غلط را اصلاح كرده و حركت صحیح را پاداش بدهیم ، اسب به زودی در می یابد كه كدامین حركت ها صحیح است و سعی در تداوم آنها خواهد داشت . به این نحو اسبی خوش رفتار خواهید داشت كه به داشتن او افتخار می كنید و نتیجه اش زندگی بهتر برای اسب است . اسب نیازمند پرستاری مسئولانه و مهربانانه همراه با قاطعیت است تا نظم پذیر شود.
این موجودات وحشی ، علی رغم اینكه هزاران سال است كه اهلی شده و تحت تربیت قرار گرفته اند ، همچنان غرایز اجدادی خود را حفظ كرده اند. اسب نه فقط می تواند تو سری خور و عصبی با شد بلكه می تواند به موجودی كاملا شرور و موذی تبدیل شود . چه بسا كه پی آمد نگهداری و تربیت غلط و عدم انضباط واكنش های خطرناكی باشد.
اسب نباید اجازه داشته باشد رفتار غلط را ادامه دهد كه در این صورت به سرعت چگونگی تداوم آن را آموخته و آنرا جزو عادات خود قرار می دهد.
حركت غلط اسب یابد قاطعانه و با صدائی كمی بلند سرزنش شود . اغلب این روش موثر می افتد ، ایجاد كمی تفاوت در صدا و قاطعانه بیان شدن آن كافی به نظر می رسد. اگر ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
چطور به همسرم بگم دوستت دارم؟ (دکتر رجبی ابراز)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند