فوائد حرکات ترکیبی برای بانوان | تعبیرستان
فوائد حرکات ترکیبی برای بانوانورزشیدانستنیها
×
بستن

فوائد حرکات ترکیبی برای بانوان

فهرست این مقاله:●  مقدمه●  هوازی ●  حرکات ترکیبی بدنسازی

  مقدمه

چنانچه بدن تان در حال حاضر به توقف رشد رسیده است و هیچ تفاوتی نمی کند، احتمالاً به حرکات تمرینی مورد علاقه شما عادت کرده یا اصطلاحاً آداپته شده است.
برای رفع این مشکل باید یک روش جدید برای تمرین پیدا کرد تا هم باعث چربی سوزی شود و هم موجب تغییر در عضلات. یکی از راه ها برای حل این مشکل ترکیب کردن تمرینات هوازی و غیرهوازی است توسط حرکات ترکیبی. این روش بدن را با شدت بیشتر و خیلی کامل تر تحت فشار قرار می دهد. حرکات ترکیبی به حرکاتی گفته می شود که برای اجراء آنها به درگیری بیش از یک مفصل نیاز است. به عنوان مثال حرکت اسکوات را باید جایگزین حرکت جلو پا با دستگاه کرد. حرکات ترکیبی بسیار ضروری هستند، آنها نه تنها گروه های عضلانی را کامل به کار می گیرند بلکه مقادیر زیادی کالری هم از بدن می سوزانند. چنانچه در حال حاضر بدن تان سطح آمادگی مناسبی دارد، تمرینات با وزنه خود را فقط در 30 دقیقه اجرا کنید، تقریباً بدون هیچ استراحتی در بین ست ها.
زمانی که خودم به این شیوه برای کسب آمادگی جهت شرکت در مسابقات بانوی المپیا تمرین می کرد، مردم فکر می کردند که من خرگوش تیزرو و در قصه لاک پشت و خرگوش هستم.
برای اینکه بتوانم بین ست ها کمتر استراحت کنم از حرکات و دستگاه هائی استفاده می کردم که خیلی ساده قابل استفاده بودند و برنامه تمرینی خود را به 2 گروه تری ست تقسیم کرده بودم.
مبتدی ها و بدنسازان سطح متوسط چنانچه خواستند از این برنامه استفاده کنند باید سرعت اجرائی را کاهش دهند تا خیلی سریع خسته نشوند یا دچار آسیب نگردند.
ابتدا برنامه ها را آرام تر اجرا ء کنید تا متوجه شوید که کدام سرعت مناسب است برای اینکه تمرین خیلی آهسته و بیش از حد سریع اجراء نشود. در هر سطحی از آمادگی بدنی که قرار دارید تفاوتی ندارد. باید حرکات را کاملاً صحیح اجراء کنید. روی عضلات بزرگ پا با یک حرکت با وزنه، یک حرکت با وزن بدن و یک حرکت مربوط به عضله دیگر تمرین می کنم به عنوان مثال 3 ست متوالی از حرکات اسکوات با وزنه، اسکوات بدون وزنه و ساق پا نشسته اجراء می کنم.
با این روش به طوری بدون وقفه به عضلات چهارسرران فشار می آورم و تنها حین اجراء حرکت ساق پا اندکی استراحت به آنها می دهم.

  هوازی

اگر تمرینات بی پایان روی تردمیل با سرعت آهسته شما را ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
داستان حضرت موسی و عابد (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند