ورود زنان به المپیك | تعبیرستان
ورود زنان به المپیكورزشیدانستنیها
×
بستن

ورود زنان به المپیك

فهرست این مقاله:●  بزرگترین جشنواره ورزش ●  زنان و المپیك ●  حضور ورزشكاران زن برای نخستین بار در المپیك ●  زنان ورزشكار درخشیدند ●  استادیوم لرزید! ●  در شرق دور انجام نشد ●  سیر صعودی حضور زنان درالمپیك ●  ایران در بازی های المپیك ●  شمشیربازان زن ایران در المپیك ●  بانوان ورزشكار بعد از انقلاب

  بزرگترین جشنواره ورزش

بزرگترین جشنواره ورزشی جهان كه هر چهار سال یك بار در یكی از كشورهای شناخته شده برگزار می شود، یادگار سال های بسیار دورتری است كه به آتن بازمی گردد.سابقه تاریخی مسابقات المپیك به سال 776 قبل از میلاد مسیح می رسد؛ سالی كه 45هزار یونانی در یك بعدازظهر داغ تابستان در ورزشگاه وسیعی گردهم آمده بودند تا نخستین قهرمان دو سرعت را با نام «كروئبوس» از منطقه آلیس تشویق كنند.
از این سال بود كه بازی های المپیك هر چهار سال یك بار برگزار شد. دشت المپیا جایگاهی بود كه از همه نقاط یونان و مدیترانه، قهرمانان را گرد هم می آورد تا به پیكار بپردازند. البته فقط ورزشكاران نبودند بلكه عده ای هواداران ورزش هم بودند كه می توانستند این بازی ها را از نزدیك ببینند.
در آغازین سال های برگزاری المپیك، این جشن فقط یك رویداد ورزشی نبود بلكه آمیخته با مراسم مذهبی هم بود و كاهنان و شخصیت های مذهبی بر آن نظارت داشتند. هنرمندان، موسیقیدانان، خطیب ها و نویسندگان و شاعران هم در این بازی ها شركت داشتند و از جایگاه خاصی در نزد مردم برخوردار بودند.
آخرین گروهی كه بازی ها را دنبال می كردند كاسبكارها، دستفروشان و دوره گردها بودند كه در حین بازی ها فرآورده های خود را نیز عرضه می داشتند. عطا بهمنش با نگارش این مطالب در كتاب خود با نام «بازی های المپیك» اضافه می كند ورزشكاران جوان مجاز بوده اند كه وارد میدان شوند و آمادگی خود را برای نوعی كشتی اعلام كنند و در سوی دیگر میدان هم ورزش های سبك مانند دو، پرتاب و پرش انجام می شد.

  زنان و المپیك

در بازی های المپیك باستان ورزشكاران به دو دسته مردان ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
نصیحت مرحوم بهجت به علیرضا پناهیان در عقد
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند
  10 : 20  
  10 : 20