بازتاب های یك بازی حساب شده | تعبیرستان
بازتاب های یك بازی حساب شدهورزشیدانستنیها
×
بستن

بازتاب های یك بازی حساب شده

آخر هفته گذشته در كانون چوگان ایران اوقات خوشی در انتظار همه آنهایی بود كه به هر دلیلی در تورنمنت سه جانبه دختران ایران، انگلستان و استرالیا حضور داشتند. خوشوقتی هم از این بابت بود كه در پایان سه بازی جذاب، قرار است تصویر جدیدی از ایران در سراسر دنیا منعكس شود، آن هم در شرایطی كه تبلیغات منفی در رسانه های غربی نسبت به ایران و خاورمیانه با شدت و حدت به تمام دنیا مخابره می شود.
یك بار دیگر ورزش به عنوان آشتی دهنده ملت ها نقش مهم و تاثیرگذار خود را بازی كرد و این بار سران هوشمند و توانای فدراسیون چوگان سعی كردند كه با برگزاری یك تورنمنت بین المللی قسمتی از این تبلیغات وسیع منفی را خنثی كنند. بخش انگلیسی خبرگزاری bbc كه در كوران مسابقات نیز حضور فعالی در زمین چوگان كرج داشت گوشه هایی از وقایع ورزشی و فضای كاملاً صلح آمیز ایران و تهران را در سایت پرمخاطب خود به معرض دید عموم گذاشته است.
Bbc در مطلبی با تیتر «دختران چوگان باز بر محدودیت های ایران غلبه كردند» نوشته است: «هفته گذشته اولین دوره مسابقات چوگان بانوان در ایران با حضور دو تیم از انگلیس و استرالیا برگزار شد. تعدادی از بازیكنان انگلیس و استرالیا پیش از سفر به ایران نگران حضور در این كشور خاورمیانه ای بودند.
دلیل آن هم كاملاً روشن است. آنها زمانی به ایران سفر كردند كه پرونده هسته ای ایران و اخبار مربوط به آن تیتر یك اغلب روزنامه ها و گزارش های رادیویی و تلویزیونی را به خود اختصاص داده بود. بازیكنان دو تیم انگلیس و استرالیا با توجه به موج رسانه ای گسترده ای كه بر ضد ایران راه افتاده بود علاقه ای به سفر به ایران و شركت در مسابقات چوگان بانوان نداشتند. اما با گذشت چند روز از اقامتشان در ایران نظر آنها نسبت به ایران تغییر كرد.
بازیكنان انگلیس می گویند نه تنها از سفر به ایران پشیمان نیستند بلكه بسیار خوشحالند كه فرصت حضور در ایران را پیدا كردند تا ورای جنجال های سیاسی كه بر ضد این كشور به راه افتاده با مردم ایران رابطه ای نزدیك برقرار كنند. هلوئیز ساندبرگ یكی از چهار بازیكن انگلیس كه در یك باشگاه سواركاری خارج از تهران در مقابل تیم ایران قرار گرفت در مورد سفرش به ایران می گوید ذهنیتی كه نسبت به ایران داشته چندان مثبت نبود و دلیل آن هم اخباری است كه در مورد ایران منتشر می شود.
اما زمانی كه به ایران رسیده، دیده كه اخبار چندان درستی در مورد ایران منتشر نمی شود. او ایران را كشوری زیبا یافته و مهمان نوازی مردمش را نیز در كمتر كشوری دیده است. بازیكنان انگلیس و استرالیا پس از ورود به ایران به اصفهان سفر كردند و از آثار باستانی این شهر زیبا در مركز ایران دیدن كردند.همان طور كه خارجی هایی كه به ایران می آیند با ورود به خاك ایران نظراتشان در مورد ایران تعدیل می شود و چیزهای تازه از ایران و مردمش می آموزند زنان تیم چوگان ایران نیز در ادامه مطلب...

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

کد امنیتی شکل بالا در کادر زیر درج شود

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
افزایش اندازۀ آلت 3 (دکتر مدیر)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند