بازگشت سره نا/• خواهر كوچكتر ویلیامز پس از چهار سال قهرمانی گرنداسلم را مجدداً تجربه كرد | تعبیرستان
بازگشت سره نا/• خواهر كوچكتر ویلیامز پس از چهار سال قهرمانی گرنداسلم را مجدداً تجربه كردورزشیدانستنیها
×
بستن

بازگشت سره نا/• خواهر كوچكتر ویلیامز پس از چهار سال قهرمانی گرنداسلم را مجدداً تجربه كرد

سره نا ولیامز، تنیسور قدرتمند امریكایی هفتمین گرنداسلم خود را با شكست دادن لیندسی داون پورت در فینال اوپن استرالیا به دست آورد. سره نا در این دیدار ست اول را با نتیجه 2-6 واگذار كرد اما به یكباره در دو ست دیگر مقتدرانه ظاهر شد و با نتایج 3-6 و صفر-6 سید اول رقابت ها و نفر اول دنیا را شكست داد. خواهر كوچكتر «ویلیامز» ها در حالی این عنوان را به دست آورد كه در ست اول با مصدومیت روبرو شد. دنده اش از جا درآمده بود و همین امر قدرت مبارزه و زدن سرویس های سریع و محكم را از او گرفته بود. اما سره نا هیچ وقت در طول این مسابقه ها ناامید نشد. زمانی كه در همان ست اول 1-4 عقب بود درخواست استراحت پزشكی كرد و از پزشك خواست تا دنده اش را جا بیاندازد. با وجود شكست در ست اول، بازگشت او در این فینال تمام امریكایی دیدنی بود: «هیچ وقت به این مسأله فكر نكردم كه از بازی كنار بكشم. حتی در بدترین شرایط.»
با این قهرمانی، سره نا تا جایگاه دوم برترین تنیس بازان جهان بالا آمد و حالا هدف بعدی او گرفتن جایگاهی است كه لیندسی داون پورت، نایب قهرمان امسال به آن تكیه زده است: «تقریباً به هدفم رسیده ام. این حس فوق العاده یی است. از اینكه امروز در جایگاه دوم هستم هیجان زده ام. راه زیادی را طی كرده ام تا به اینجا رسیده ام. همیشه خودم را بهترین بازیكن دنیا تصور كرده ام.»
سره نا از سال 2001 در هیچ گرنداسلمی قهرمان نشده بود و آخرین حضور او در فینال به ویمبلدون سال 2003 باز می گردد كه در آن مغلوب شاراپووای روس شده بود. ونوس هم دو سالی است كه از فرم ایده آل خود فاصله گرفته. سره نا در این باره می گوید: «مردم همواره از من می پرسند چه بلایی سر خواهران ویلیامز آمده است. هیچ اتفاقی نیافتاده. هنوز هم داریم می جنگیم. سخت كار می كنیم و خیلی پیشرفت كرده ایم. نمی فهمم چرا همه من و خواهرم را نشانه رفته اند!» امروز او فقط به اوپن فرانسه فكر می كند. عنوانی كه او فقط یك بار به دست آورده است: «اوپن امریكا را دو بار برده ام و رولان گاروس را یك بار. پس باید آن را ببرم تا با اوپن امریكا مساوی شود.»خبرگزاری ایپنا

تاریخ ارسال: 1390/01/11


نظر شما چیست؟

تا 25 مرداد امکان پاسخگویی و تعبیر خواب توسط مدیر سایت وجود ندارد. لطفاً از بامداد 25 مرداد مراجعه فرمایید.