تعبیر خواب سنگ | تعبیرستان
سنگفهرست تعبیر خواب - حرف سفهرست تعبیر خواب - حرف س
×
بستن

تعبیر خواب سنگ

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر:   تعبیرهای کلی   رنگ‌های سنگ   جمع کردن سنگ   سنگ انداختن   سایر موارد

  تعبیرهای کلی

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر سنگ، سختی کارها می‌باشد،‌‌‌‌‌ کرمانی می‌گوید: تعبیرش دو حالت دارد: 1- مال و اموال 2- بزرگی و ریاست و سروری (تعبیرهای مختلف).
ابراهیم کرمانی می‌گوید: تعبیر هر سنگی که نرم باشد این است که سود و منفعتی بیشتری می‌رسد ‌‌‌‌‌ و هر چه قدر سخت‌تر باشد نیز یعنی سود و منفعت کمتری می‌رسد.

  رنگ‌های سنگ

سفید: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی سنگ سفید به دست آورده‌ای یا کسی به تو داده است، یـعـنـی بین تو و شخصی بزرگ و رئیس و سرور که شاد و خنده‌رو می‌باشد، ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود و از او سود و منفعت به دست می‌آوری.
سیاه: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی سنگ سیاه به دست آورده‌ای، یـعـنـی بین تو و شخصی بزرگ و رئیس و سرور که بداخلاق و کینه‌ای می‌باشد، ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود و از او سود و منفعت به دست می‌آوری.
سیاه و سفید: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی سنگ سیاه و سفید به دست آورده‌ای، یـعـنـی بین تو و مرد دورو و منافقی رابطه و مصاحبت برقرار می‌شود و به اندازه آن از او سود و منفعت به دست می‌آوری.
قرمز: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی سنگ قرمز به دست آورده‌ای، یـعـنـی بین تو و شخصی بزرگ و رئیس و سرور که مفسد و بدخوی و بدخواه می‌باشد، ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود و از او سود و منفعت به دست می‌آوری.

  جمع کردن سنگ

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سنگریزه به خانه می‌بری، یـعـنـی به اندازه آن مال و اموال به دست می‌آوری.
اگر ببینی در زیر آب سنگ جمع می‌کنی، یـعـنـی مقداری مال و اموال را با مکر و حیله و رنج و سختی جمع می‌کنی.
اگر ببینی در میان بیابان سنگ جمع می‌کنی، یـعـنـی مال و اموالی را در مسافرت با مکر و حیله به دست می‌آوری.
اگر ببینی در حال کندن سنگ از کوه هستی، یـعـنـی از مرد بزرگ و سنگدلی با مکر و حیله مال و اموالی به دست می‌آوری.

  سنگ انداختن

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی به کسی سنگ می‌اندازی، یـعـنـی با رنج و ناخوشایندی از مال خودت به کسی می‌دهی، ‌‌‌‌‌ یا اینکه به کسی حرف تلخ و سختی می‌زنی، ‌‌‌‌‌ جابر نیز می‌گوید: یـعـنـی به کسی که سنگ می‌انداختی، تهمت انجام زنا یا گناهی دیگر وارد می‌کنی.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از کوه سنگ برمی‌داری و به هر جائی پرتاب می‌کنی، یـعـنـی نامه‌های مختلفی خواهی نوشت.
تعبیرهای مرتبط :  زدن  -  قلابسنگ  -  منجنیق  -  کمان گرهه   

  سایر موارد

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از آسمان سنگ می‌بارد، یـعـنـی آن سرزمین دچار عذاب الهی خواهد شد، اسماعیل بن اشعث نیز می‌گوید: یـعـنـی عذاب و گرفتاری و بلای سختی به آنجا می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: ...وَاَمْطَرْنَا عَلَیْهِمْ حِجَارَةً مِّن سِجِّیلٍ _ ...و سنگی از سجیل بر آنان بباریدیم (حجر-74).
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی سر تو آهنی یا سنگی می‌باشد، یـعـنـی به مرد لاف‌زن و خودستائی خدمت می‌کنی.
اگر ببینی سنگی را سوراخ می‌کنی، یـعـنـی در مسلمان بودن خودت محکم و پایدار هستی.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای سنگ عبارتند از: 1- مال و اموال 2- شخصی بزرگ و رئیس و سرور 3- سختی در کارها 4- کسب و کار و رنج و سختی.تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
ریگ  -  یشم  -  یاقوت  -  لعل  -  عقیق  -  فیروزه  -  شبه  -  جزع  -  آتش‌زنه  -  حجرالاسود  -  کوه  -  قلابسنگ  -  منجنیق  -  کمان گرهه   

سوال های مهم

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه.
پیام عضو تعبیرستان:
امیرحسین.ح
سلام و احترام/ تعبیر خواب ادرار کردن در: محلی که مشکلی برای ادرار در آن وجود نداشته باشد و همچنین در محلی که نباید در آن ادرار کرد؛ چیست؟ ادامه پیام ...
3 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
شارلی
سلام خسته نباشید - من دو هفته پیش خواب دیدم یه شلوار جین آبی خریدم که شکل ستاره های کوچیک روش بود و وقتی پوشیدم خیلی زیبا بود و خیلی خوشم اومد و و قتی آوردم خونه به خواهرم نشون دادم خواهرم خیلی تعریفشو کرد گفت عالیه.منم وقتی نگاش میکردم گفتم این یه کم تنگه که ولی وقتی پوشیدمش خیلی اندازش مناسب بود تعبیرش چیه؟ - و اینکه من هیچکدوم از خوابهام تعبیر نمیشن نمیدونم چرا خوابهایی بوده که خیلی خوشحال و ا ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
حدیث.11
با سلام و عرض ادب دیشب خواب دیدم که با مادر و خواهرم رفته بودیم مشهد یا مسافرت بود. تو مسیر یه جایی برا استراحت اتوبویس وایساده بود که مادرم رفتن سریس . من خواهرمو فرستادم دنبالش ولی اونجا اینقد عجیب و بزرگ بود که همگی همو گم کردیم من چند جا رو اشتباهی رفتم اخرش مسیر درستو پیدا کردم تو مسیر میدویدم تو راه رفتنم بت پرستا رو میدیدم و حیونا و سگا و خرسا و خیلی چیزای دیگه که بعدش از خواب بیدار شدم. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
m.sadeghi
با سلام روز گذشته در خواب دیدم جاری ام بار دار است و مادر همسرم میگوید این فرزند شماست . من هم با خوشحالی میگفتم من همیشه میدانستم که سه فرزند دارم. خدا به من فرزند سوم را داده. حالا اینکه چرا فرزند از همسر من باید باشد ومادرش جاری من ؟ تعبیر خواب چه میتواند باشد ؟ تشکر ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
محمدعبدیفر
سلام 28 ربیع الثانی بعد از خواندن نماز صبح خواب پدربزرگم را دیدم که میان جمع فامیل (خواهر و برادر هام و خاله و... ) بود و من گفتم اینجا سر و صدا زیاد هست بریم و زیر پیرهنی و شورت پوشیده بود من بهش لباس و شلوار پوشاندم و از آنجا بردمش با ماشین ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 11864