تعبیر خواب رودخانه | تعبیرستان
رودخانهفهرست تعبیر خواب - حرف رفهرست تعبیر خواب - حرف ر
×
بستن

تعبیر خواب رودخانه

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر:   تعبیر کلی   خوردن آب رود   رفتن در رود   تخریب سیل رود   سایر موارد

  تعبیر کلی

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر رودخانه بزرگ، مردی بزرگ می‌باشد ‌‌‌‌‌و هر چه رودخانه بزرگ‌تر و صاف‌تر باشد، بزرگی و منزلت و دینداری آن مرد بیشتر می‌باشد در غیر اینصورت ظالم‌تر و «فاسق‌تر» است،‌‌‌‌‌ حضرت دانیال (ع) نیز می‌فرمایند: تعبیر رودخانه بزرگ «وزیرِ» «پادشاه» می‌باشد.

  خوردن آب رود

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی از آب رودخانه می‌خوری، یـعـنـی وزیر چیزی به تو عطا می‌کند.
اگر ببینی از آب سرد و زلال رودخانه می‌خوری، یـعـنـی مورد مهربانی و شفقت وزیر قرار می‌گیری.
اگر ببینی از آب تیره رودخانه می‌خوری، یـعـنـی مال حرام به دست می‌آوری، یا اگر تیره و گندیده باشد، تعبیرش این است که بیمار خواهی شد (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی از آب تلخ رودخانه می‌خوری، یـعـنـی رشوه می‌گیری.
اگر ببینی از آب رودخانه‌ای خون‌آلود می‌خوری، یـعـنـی به خاطر طمعکاری گرفتار دادگاه و قضاوت پادشاه می‌شوی.
تعبیر مرتبط :  خوردن آب   

  رفتن در رود

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی وارد رودخانه بزرگ و صافی شده‌ای، یـعـنـی با مرد دینداری رابطه و آشنایی برقرار می‌کنی.
اگر ببینی وارد رودخانه بزرگی شده‌ای که آبش تیره می‌باشد و ته آن لجن جمع شده است، یـعـنـی با مرد ظالم و گناهکاری رابطه و آشنایی برقرار می‌کنی و به اندازه تیرگی آب، تو را دچار غم و اندوه می‌کند، و اگر ببینی در آن رودخانه غرق شده‌ای، یـعـنـی تا زمانی که زنده هستی گرفتار غم و اندوه خواهی بود. حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی وارد رودخانه شده‌ای و تمام بدن تو گل‌آلود شده است، یـعـنـی شخص بازرگانی تو را دچار غم و اندوه می‌کند (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی به زیر آب رودخانه رفتی و غوطه‌ور شدی و دوباره بالا آمدی، یـعـنـی از راز وزیر آگاه می‌شوی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی روی آب دریا و رودخانه و... راه می‌روی، تعبیرش قوت ایمان و اعتقادات پاک تو می‌باشد.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی که در میان رودخانه‌ای از شیر می‌باشی، یـعـنـی دچار فتنه می‌شوی.
تعبیرهای مرتبط :  غواصی  -  شنا کردن  -  فرو رفتن در آب   - غرق شدن در چیزهای مختلف   

  تخریب سیل رود

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در تابستان آب رودخانه باغ میوه‌دار و سرسبزی را به طور کلی خراب کرده و از بین برده است، یـعـنـی احتمال نابودی و هلاکت پادشاه آنجا وجود دارد، یا اینکه پادشاهی بزرگتر او را از پادشاهی برکنار می‌کند.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی آب رودخانه زمین تو را غرق کرده و کشت تو را از بین برده است، یـعـنـی از پادشاه در امان می‌مانی و از او ایمن می‌شوی.
تعبیرهای مرتبط :  سیل  -  غرق شدن اموال   - نابودی باغ   

  سایر موارد

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی آب رودخانه زیادتر شده است، یـعـنـی اموال وزیر زیادتر می‌شود. اگر ببینی آب رودخانه به زمین فرو رفته است و هیچ چیزی از آن باقی نمانده است، یـعـنـی آن سرزمین دچار عقوبت الهی می‌شود، همانطور که در قرآن کریم آمده: قُلْ اَرَاَیْتُمْ اِنْ اَصْبَحَ مَاؤُكُمْ غَوْرًا فَمَن یَاْتِیكُم بِمَاء مَّعِینٍ _ بگو اگر آبی که شما به وسیله آن زنده‌اید در طبقات زمین فرو برود چه کسی است که آبی گوارا برایتان بیاورد؟ (ملک-30).
امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی چشم تو رودخانه شده است، یـعـنـی وزیر می‌شوی. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی بدنت رودخانه شده است، یـعـنـی پادشاه می‌شوی.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی آب دریاها و رودخانه‌ها یک‌جا جمع شده‌اند، یـعـنـی پادشاه آنجا اموال و خزانه خودش را در یک‌جا جمع خواهد کرد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی آب رودخانه خون‌آلود شده و در جریان می‌باشد، یـعـنـی در آن سرزمین بین پادشاهان جنگ و خونریزی شدیدی بوجود می‌آید. اگر ببینی آب رودخانه سفید و پاک می‌باشد، یـعـنـی مردم معمولی وزیر را تحسین می‌کنند.
اگر ببینی خودت را با آب رودخانه شسته‌ای، یـعـنـی از شر وزیر و پادشاه ایمن می‌شوی.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: تعبیر رود دجله خلیفۀ بغداد می‌باشد،‌‌‌‌‌ ولی بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: تعبیرش پادشاه مصر می‌باشد، و تعبیر رود کُر پادشاه ارمنستان است و رود نیل پادشاه خوارزم می‌باشد، ‌‌‌‌‌و اگر ببینی از آب هر یک از رودها مشغول آشامیدن می‌باشی (در صورتی که پاک باشد)، یـعـنـی به اندازه‌ای که خورده‌ای از آنها خیر و منفعت به دست می‌آوری.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای رودخانه عبارتند از: 1- حج 2- بزرگی و جاه 3- پادشاهی 4- نعمت 5- تجارت 6- ریاست 7- علم و پیروزی (تعبیرهای مختلف).تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
آب  -  جوی آب  -  چشمه  -  پل  -  دره  -  ماهی  -  وزغ   

سوالات مهم

مردانگی شهید ابراهیم هادی (حجت الاسلام عالی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابت رو توی فرم پایین بنویسی و ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه .
البته قبل از این کار باید عضو سایت بشی. عضویت هم کار خاصی نداره و ظرف یک دقیقه انجام میشه.. فقط کافیه یه اسم و یه رمز عبور انتخاب کنی.. ایمیل و شماره همراه رو هم اگه دوست داشتی ثبت کن. به طور کلی عضویت رایگان هستش منتها پاسخهای ویژه هزینه مختصری داره.

برای مشاهده و استفاده از فرم می بایست جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما فعال باشد.

 
پیام عضو تعبیرستان:
فاطی_حسین
( 47 دقیقه پیش) 02:24:41
سلام، چند روز پیش (فکر میکنم صبح و بعد از اذان بود، مطمئن نیستم) خواب دیدم که نصف دندانم (اخرین دندان فک بالا سمت راست) که کنارش سیاه شده بود بدون هیچ درد و خونریزی کف دستم افتاد و در یک قسمت دیگر خوابم با مادرم بالای پشت بام منزلمون بودیم که من زمین رو کندم و دیدم دندان هایی (شبیه دندان نیش اما درشت تر) با ریشه در چند جای پشت بام خاک شده و اینکه مادرم و شاید شخص دیگری داشت می گفت این ها دعاس که ب ادامه پیام ...
 
پیام عضو تعبیرستان:
کاربر604
(18 ساعت پیش) 09:00:07
سلام من خواب دیدم می‌میرم و زنده می‌شم؛ یعنی به روش‌های مختلف می‌میرم و خودمم میخوام که بمیرم، اما هربار زنده می‌شم :) ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
سپینود
(19 ساعت پیش) 07:40:03
سلام. خواب دیدم با مادر، پدر و خواهرم در خانه هستیم(خواهرم ازدواج کرده اما در خواب تنها پیشمون بود) از بیرون کوچه صدای دعوا میومد مثل جنگ، یه سری ادم وحشی بودن. همه ترسیده بودیم که اگه دم خونه ما اومدن چی کار کنیم. من یهو گفتم میخواین چراغ های خونه رو خاموش کنم همه استقبال کردن. من چراغ ها رو خاموش کردم و موبایل هرکس بهش دادم. خونه تاریک شد اما یه حس خوب امنیت داشتیم و خوشحال بودیم. بعد دیدم خواهر ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
a.m.h
01:06 - 99/10/29
سلام خدمت شما عزیز دل - دیشب خواب میدیدم که یک عدد کبوتر را در حین پرواز گرفتم که خیلی داخل دستم میخاس بپره و رنگ گَردنش سبز و مابقی بدنش سفید بود و بردمش داخل اشپزخانه و یک عالمه نان خشک کوبیدم و ریختم داخل اب و تا اخرش و خورد و در دستم ارامش گرفته بود وخیلی هم خوشکل بود ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
پتللهللعهخهیله
09:03 - 99/10/28
در خواب دیدم شخصی خودکار مرا که آبی بود گرفت ،روی کاغذ ستاره داوودی یا همان ستاره 6پر را رسم کرد ..بعد از آن همان ستاره داوودی را نیز در پشت ورقه کشید آن شخص که مرد بود با خنده خودکار را به من داد.و من نیز از او تشکر کردم. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 10685
    
تقویت حافظه کودک با طب سنتی (استاد ضیایی)
اشخاصی که در کلیپها مشاهده می کنید تعبیرگر خواب نیستند