تعبیر خواب اذان | تعبیرستان
اذانفهرست تعبیر خواب - حرف افهرست تعبیر خواب - حرف ا
×
بستن

تعبیر خواب اذان

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر: محل اذان سایر موارد اقامه

  محل اذان

آشنا یا ناآشنا: ابن سیرین می‌گوید: اگر مؤمن و درستکار و عفیف و پاکدامن هستی و در خواب ببینی که در جای آشنایی اذان می‌گویی یا می‌شنوی، یـعـنـی به حج می‌روی، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَاَذِّن فِی النَّاسِ بِالْحَجِّ یَاْتُوكَ رِجَالًا... _ و به او گفتیم مردم را ندای حج ده تا پیاده سوی تو آیند... (حج-27)، ولی اگر اذان را در جای نا آشنایی گفته‌ای یا شنیده‌ای، یـعـنـی مسالۀ ناخوشایند و ناگواری برای تو بوجود می‌آید، ولی اگر شخصی «فاسق» این خواب ببیند، یـعـنـی او را به اتهام دزدی و سرقت دستگیر می‌کنند.
قافله یا محل لشکر: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در قافله یا محل لشکر اذان می‌گویی، تعبیرش بد می‌باشد (دفع بلا و گرفتاری).
زندان: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر شخص زندانی در زندان اذان می‌گوید و اقامه نماز کرده، یـعـنـی از زندان خلاص می‌شود.
کوه: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی سر کوهی اذان می‌گویی، یـعـنـی به «پادشاه» حرف‌های حق و درستی می‌زنی و او را به سوی خداوند متعال دعوت می‌کنی، ابن سیرین می‌گوید: یـعـنـی کار تو رونق می‌گیرد و در آن پیشرفت می‌کنی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در بین کوهی اذان می‌گویی، یـعـنـی گرفتار گروهی ستمگر می‌شوی و به تو خیانت می‌کنند.
مسجد یا مناره: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از مسجد یا مناره اذان می‌گویی، یـعـنـی مردم را به دینداری و خداخواهی دعوت می‌کنی، جابر مغربی نیز می‌گوید: اگر ببینی از منارۀ مسجد جامع اذان می‌گویی، یـعـنـی مشغول کار بزرگی می‌شوی و یا خداوند تو را مشرف به حج می‌کند، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَاَذِّن فِی النَّاسِ بِالْحَجِّ... _ و به او گفتیم مردم را ندای حج ده.... (حج-27)، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: اگر ببینی از مناره اذان می‌گویی، یـعـنـی بزرگی و فرمانروائی به دست می‌آوری.
حمام: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی داخل حمام اذان می‌گویی، یـعـنـی حال و روز تو در دین و دنیا بد می‌باشد.
رختخواب: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در بستر خوابیده و اذان می‌گویی، یـعـنـی با زنت الفت و دوستی خواهی داشت.
خانه: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در خانه خودت اذان می‌گویی، یـعـنـی فقیر و ناتوان می‌شوی و ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: یـعـنـی شخصی از افراد خانواده و فامیل تو به هلاکت می‌رسد. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در گوشۀ خانه خودت اذان می‌گویی، یـعـنـی در کار حق خیانت می‌کنی.
چاه یا سردابه: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در چاه یا سردابه اذان می‌گویی، یـعـنـی کافر یا منافق خواهی شد، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: اگر ببینی در سردابه اذان می‌گویی، یـعـنـی به زودی به مسافرتی می‌روی و به مدت طولانی در آن سفر که همراه رنج و بلا و گرفتاری می‌باشد، خواهی ماند.
کوچه: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در کوچه اذان می‌گویی، تعبیرش جاسوسی می‌باشد.

  سایر موارد

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی کسی اذان می‌گوید و شنیدی، تعبیرش این است که در عبادت و بندگی سست و کاهل هستی و کسی تو را به اطاعت و بندگی دعوت می‌کند.
اگر ببینی کلمات اذان را به طور ناقص و کم و زیاد و اشتباه می‌خوانی، یـعـنـی به مردم ظلم و ستم خواهی کرد.
اگر ببینی به بازی و سرگرمی اذان می‌گویی، یـعـنـی هلاک و نابود می‌شوی. اگر ببینی روی کرسی یا تختی نشسته‌ای یا ایستاده‌ای و از روی بازی و سرگرمی اذان می‌گویی، یـعـنـی عقل خود را از دست می‌دهی.
اگر مردی در خواب ببیند با زن خودش اذان می‌گوید، یـعـنـی به زودی از دنیا می‌رود.
اگر ببینی کودکی اذان می‌گوید، یـعـنـی با پدر و مادرش وداع کرده و از آن‌ها جدا می‌شود.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای اذان عبارتند از: 1- حج 2- سخن 3- فرمانروائی 4- بزرگی 5- ریاست 6- مسافرت 7- بریدن8- فقر 9- خیانت 10- جاسوسی 11- منافقی و بددینی 12- بریدن دست (تعبیرهای مختلف).

  اقامه

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر بانگ اقامه را میشنوی، یـعـنـی در انجام کارهای حق موفق می‌شوی و توفیق پیدا می‌کنی.


تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
مسجد  -  مناره  -  نماز  -  تکبیر کردن   

سوال های مهم

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه.
پیام عضو تعبیرستان:
امیرحسین.ح
سلام و احترام/ تعبیر خواب ادرار کردن در: محلی که مشکلی برای ادرار در آن وجود نداشته باشد و همچنین در محلی که نباید در آن ادرار کرد؛ چیست؟ ادامه پیام ...
3 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
شارلی
سلام خسته نباشید - من دو هفته پیش خواب دیدم یه شلوار جین آبی خریدم که شکل ستاره های کوچیک روش بود و وقتی پوشیدم خیلی زیبا بود و خیلی خوشم اومد و و قتی آوردم خونه به خواهرم نشون دادم خواهرم خیلی تعریفشو کرد گفت عالیه.منم وقتی نگاش میکردم گفتم این یه کم تنگه که ولی وقتی پوشیدمش خیلی اندازش مناسب بود تعبیرش چیه؟ - و اینکه من هیچکدوم از خوابهام تعبیر نمیشن نمیدونم چرا خوابهایی بوده که خیلی خوشحال و ا ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
حدیث.11
با سلام و عرض ادب دیشب خواب دیدم که با مادر و خواهرم رفته بودیم مشهد یا مسافرت بود. تو مسیر یه جایی برا استراحت اتوبویس وایساده بود که مادرم رفتن سریس . من خواهرمو فرستادم دنبالش ولی اونجا اینقد عجیب و بزرگ بود که همگی همو گم کردیم من چند جا رو اشتباهی رفتم اخرش مسیر درستو پیدا کردم تو مسیر میدویدم تو راه رفتنم بت پرستا رو میدیدم و حیونا و سگا و خرسا و خیلی چیزای دیگه که بعدش از خواب بیدار شدم. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
m.sadeghi
با سلام روز گذشته در خواب دیدم جاری ام بار دار است و مادر همسرم میگوید این فرزند شماست . من هم با خوشحالی میگفتم من همیشه میدانستم که سه فرزند دارم. خدا به من فرزند سوم را داده. حالا اینکه چرا فرزند از همسر من باید باشد ومادرش جاری من ؟ تعبیر خواب چه میتواند باشد ؟ تشکر ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
محمدعبدیفر
سلام 28 ربیع الثانی بعد از خواندن نماز صبح خواب پدربزرگم را دیدم که میان جمع فامیل (خواهر و برادر هام و خاله و... ) بود و من گفتم اینجا سر و صدا زیاد هست بریم و زیر پیرهنی و شورت پوشیده بود من بهش لباس و شلوار پوشاندم و از آنجا بردمش با ماشین ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 11864