تعبیر خواب ابر | تعبیرستان
ابرفهرست تعبیر خواب - حرف افهرست تعبیر خواب - حرف ا
×
بستن

تعبیر خواب ابر

پس از مطالعۀ مطالب زیر اگر تعبیرخواب خودت را متوجه نشدی از من بپرس!

فهرست این تعبیر:   انواع ابر   تاریکی ابر   سایر موارد

  انواع ابر

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: ابر سفید بارنده: اگر ببینی زیر ابر سفید بارنده هستی، یـعـنـی خداوند به تو علم و حکمت می‌بخشد و مردم از علم و حکمت تو بهره‌مند خواهند شد. ابر زرد: اگر ببینی زیر ابر زردی قرار داری، یـعـنـی بیمار می‌شوی ‌‌‌‌‌ و بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: تعبیرش این است که زنی می‌گیری که باعث رنج و ناراحتی تو می‌شود. ‌‌‌‌‌ ابر قرمز: اگر ببینی زیر ابر قرمز قرار داری، یـعـنـی دچار رنج و سختی و بلا و گرفتاری می‌شوی (زیرا خداوند هر وقت اراده کرده است که بر قومی عذاب نازل کند بالای سر آن‌ها ابر قرمزی ظاهر شده است)، ‌‌‌‌‌ امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیر ابر قرمز این است که آن مکان دچار فتنه می‌شود. ‌‌‌‌‌ ابر سیاه: جابر می‌گوید: اگر در خواب ابر سیاهی را بر بالای جایی ببینی، یـعـنـی آنجا دچار خشم و عذاب الهی می‌شود و هر که را به آن ابر نزدیکتر ببینی، تعبیرش این است که به خشم الهی نزدیکتر است، ‌‌‌‌‌ولی اگر ابر می‌بارید تعبیرش رحمت و خیرات می‌باشد، ‌‌‌‌‌ اسماعیل اشعث نیز می‌گوید: تعبیر ابر سیاه، بیم و ترس و سختی می‌باشد ‌‌‌‌‌و ابر بارانی برکت و خیر و گشایش و یا ممکن است تعبیرش غم و اندوه باشد.‌‌‌‌‌ ابر سبز: حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی بالای ابر سبز رنگی راست و مستقیم ایستاده‌ای، یـعـنـی به اندازه آن فرمانروائی به تو می‌رسد.

  تاریکی ابر

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی ابر یا چیز دیگری آفتاب را پوشانده است، یـعـنـی حال و روز «پادشاه» بد و دگرگون و منقلب می‌شود، مخصوصاً اینکه ببینی آفتاب کسوف کرده و سیاه شده است، ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید: اگر ببینی ابر، آفتاب و ستاره‌ها را پوشانده است، یـعـنـی پادشاه و لشکرش از دشمن شکست خورده و فرار می‌کنند.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی هوا روشن است، ولی ناگهان ابرها هوا را تیره و تار کردند، یـعـنـی در آن سرزمین مرگ ناگهانی گسترش پیدا می‌کند (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی از دریا امواج بزرگی بلند می‌شود و ابرها جهان را تاریک کرده‌اند، یـعـنـی مردم آن سرزمین گناهکار می‌باشند، همانطور که در قرآن کریم آمده: ... مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ سَحَابٌ... _ ... (یا چون ظلماتی است به دریایی ژرف که) موجی آن را گرفته و بالای آن موجی دیگر و بالاتر از آن ابری قرار دارد... (نور-40).
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی ابر تمام جهان را پوشانده است ولی هیچ بارانی نباریده، تعبیرش بد می‌باشد.
تعبیرهای مرتبط :  تیرگی و پوشیدگی آفتاب   - تاریکی   

  سایر موارد

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی همراه ابر، باران و «رعد» سختی درگرفته است، تعبیرش این است که ترس و خطر نفرین پدر و مادر یا مسلمانان وجود دارد، ‌‌‌‌‌و اگر همراه رعد، برق نیز ببینی، عذاب‌هایی که گفته شد، شدیدتر می‌باشد،‌‌‌‌‌ یا اگر «صاعقه» نیز با آن‌ها باشد عذاب خیلی شدیدتر است.
اگر ببینی ابر را می‌خوری، یـعـنـی معاش و تامین مایحتاج زندگانی و رزق و روزی تو از راه علم و حکمت می‌شود، ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی ابر را جمع کردی، یا گرفتی و خوردی، یـعـنـی در بین حکیمان، برتر و ممتاز شده و در دانش سرآمد و بی‌نظیر می‌شوی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی ابر را از هوا گرفتی و به زمین آورده‌ای، یـعـنـی کار تو به نتیجه خوبی می‌رسد و بزرگی بدست می‌آوری و علم کسب می‌کنی.
اگر ببینی ابر را در هوا حرکت می‌دهی و میرانی، یـعـنـی بین تو و دانشمندان و حکیمان ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود، اگر این خواب را «پادشاه» ببیند، یـعـنـی در مناطق حکومتی خود پیام‌رسانها و خبرگزارهایی را میفرستد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی ابر از روی سر تو رد می‌شود، یـعـنـی بین تو و شخصی که جاه و مقام نیکوئی دارد و خوش‌قول و متعهد می‌باشد ارتباط و مصاحبت برقرار می‌شود و به خواسته‌ات از او خواهی رسید.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی ابر بر تو سایه انداخته است، یـعـنـی در آن سال خیر و نعمت زیادی به تو می‌رسد، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَظَلَّلْنَا عَلَیْكُمُ الْغَمَامَ وَاَنزَلْنَا عَلَیْكُمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوَى كُلُواْ... _ و ابر را سایبان شما کردیم و [منّ] و مرغ بریان برای شما فرستادیم (بخورید)... (بقره-57).
اگر ببینی از ابر لباس دوختی و پوشیدی، یـعـنـی آنچنان علم کسب می‌کنی و عالم می‌شوی که کسی مثل او پیدا نمی‌شود.
جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی در خانۀ تو در محل نشستن، ابر گسترده و فرش شده است، یـعـنـی به اندازۀ آن فرزند و خانواده و فامیل تو علم و حکمت بدست می‌آورند.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای ابر عبارتند از: 1- حکمت 2- ریاست 3- پادشاهی 4- رحمت 5- پرهیزکاری 6- عذاب 7- قحطی 8- بلا و گرفتاری 9- فتنه (تعبیرهای مختلف).


تعبیرهای مرتبط با موضوع اصلی:
باران  -  برف  -  تگرگ  -  برق  -  رعد  -  صاعقه  -  باد  -  آسمان  -  هوا  -  مه   

سوالات مهم

چه خوابی دیدی؟

میتونی خیلی راحت خوابتو ارسال کنی تا (مدیر سایت) که تا حالا بیش از ده هزار خواب رو تعبیر کرده، خواب تو رو تعبیر کنه.
پیام عضو تعبیرستان:
عا_طی
سلام، من خواب دیدم داشتم میرفتم خونه داییم که وسط راه صدای پرنده شکاری میومد بعد به آسمون نگاه کردم دیدم پرنده بازه، بعد انگار قصد داشت منو شکار کنه،چند بارهم حمله کرد و بهم نوک زد اما بعدش نمیدونم چطور شد که دیگه تو خونه داییم بودم اونم بود، دستم رو چنگ زد، بعدش یه گربه خونه داییم بود برای اینکه باز به ما آسیب نرسونه گذاشتیمش پیش گربه که باز مثل مار پنتون گربه رو درسته قورت داد، بعدش قصد داشتیم ن ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
حمصانه
سلام،من ساعت ٥صبح خواب ديدم تو يه جمعي نشستم خيليي ناراحت بودم،حالا جمع رو يادم نيست انگار دانشجو بودن يه خارجي(عرب) هم توش بود،بعد يه زن فقير اومد گفت بهم كمك كنيد منم داشتم پولا تو كيفممو جمع ميكردم بدم بش ك زياد پول نداشتم اما بيشترشو برداشتم دادم بش،بعد يه ٥٠٠از دستش افتاد برداشتم از رو زنين اونم بهش دادم،زنه در حقم يه دعاي خيري كرد دعاشو يادم نيستت من تو دلم گفتمم يعني دعاش ميگيره در حقم. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
rashti
سلام علیکم وقتتون بخیر.خواب دیدم یه جایی زندگی میکنم که مقداری کوچک بود بعد نمیدونم چطوری بود که من میتونستم یه قسمت دیگه خونه برم که بزرگتر بود.به بقیه هم میگفتم من برم قسمت خانه که محل بزرگتری هست.ظاهرا یک قسمت خونه دست کس دیگه ای بود اونها رفتند و کل خونه مال ما شد و من برنامه میریختم برم جای وسیعتر. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
هدانا
سلام. وقتتون بخیر، دیشب خواب دیدم با شلوارک تو خیابون هستم و لحظه ای به ذهنم اومد که چرا اینجوری اومدم تو خیابون و زشته، یه جورایی خجالت میکشیدم با این وضعیت دوباره این مسیر رو طی کنم تا برسم به خونه. ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
پیام عضو تعبیرستان:
سارایی
سلام روزتون بخیر.من در خواب دیدم که با خانواده خودمون و چندتا فامیل دور(زن و بچه های برادرشوهرعمه م) توی یه خونه هستیم اول و یه پسرنوجوانی اومد که ظاهرا پسراون خانواده بود ولی چون سالها ندیده بودیمشون نمیشناختیمش و شده بود چالش که اگر گفتین کی هست؟در واقعیت هم اون خانواده پسری جز محمد که نشسته بود و میدیدمش ندارن ولی خب تو خواب حواسمون نبود وداشتیم میگفتیم پسر بزرگترته.بعد رفتیم تو باغ سرسبزی که ادامه پیام ...
1 پاسخ
 
تعداد خوابهای ارسالی: 11703